طراحی ویلا به سبک مدرن + پروژه اجرایی ویلایی
06
فوریه

طراحی ویلا مدرن

امروزه استفاده از ویلا ها مخصوصا در شهر ها این امکان بسیار گسترش یافته است، چرا که شلوغی شهر ها و عدم هوای پاک مردم را به سمت مناطق خوش آب و هوا جهت سکونت و تفریح سوق می دهد. حال در این مطلب گروه مهندسین دژار یکی از بزرگ ترین تیم های طراحی ویلا مدرن و کلاسیک در ایران در کنار شماست تا از صفر تا صد و هر آن چه که شما در خصوص طراحی ویلا مدرن لازم دارید را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه تمامی نکاتی که کارفرما محترم در رابطه با طراحی و ساخت ویلا بداند مطرح میکنیم و برخی از پروژه های دژار به عنوان نمونه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

تماس با دژار 02126458051
مشاوره با تیم طراحی ویلا دژار

یکی از ویلاهایی که بسیار امروزه رواج یافته و مورد محبوبیت مردم قرار گرفته است ویلا مدرن می باشد. شاید برایتان سوال شود که چرا این سبک بسیار محبوب شده است؟ مگر چه امکاناتی را با خود به همراه دارد که مردم نسبت به دیگر سبک های ویلا سازی این سبک را بیشتر می پذیرند؟

در واقع برای پاسخ به این سوال باید گفت که سبک مدرن در ویلا سازی نه تنها عناصری را به خود اضافه نکرده است بلکه با حذف برخی از المان ها، عناصر و ویژگی ها باعث مقبولیت شده است. در واقع در تعریف سبک مدرن در ویلا سازی، ساده بودن و بی آلایش بودن این سبک مد نظر قرار می گیرد.  خطوط صاف، استفاده از اشکال و حجم های مربع شکل، خطوط موازی، استفاده از رنگ های خنثی و… از ویژگی های منحصر به فرد این سبک و معرف سبک مدرن در طراحی ویلا می باشد. دکوراسیون داخلی بنا نیز بدین گونه طراحی می شود.

طراحی ویلا مدرن به صورت تخصصی

امروزه در فضای رسانه مخصوصا فضای مجازی ما بسیاری از افراد را مشاهده می کنیم که بدون هیچ گونه سابقه اجرایی فعالیت های طراحی معماری انجام می دهند. بی شک این گونه افراد یا دوره آموزشی خاصی را گذرانده اند یا اینکه فارغ التحصیل رشته های معماری هستند. در صورتی می توان طراحی تخصصی ویلا مدرن را انجام داد که علاوه بر داشتن دانش و علم، تجربه کافی در این زمینه وجود داشته باشد. بنابراین طراحی ویلا مدرن حتما می بایست توسط یک تیم حرفه ای صورت پذیرد تا بتوان گفت که طراحی ویلا مدرن به صورت تخصصی و علمی صورت گرفته و تمامی استاندارد های لازم را دارا می باشد.

تیم معماری دژار در سال 1392 فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود.پروژه های اجرا شده موفق در داخل و خارج کشور مهر تاییدی بر حسن انجام فعالیت های این مجموعه میباشد و گستردگی تجربیات دژار این امکان را فراهم میکند که در طراحی ویلا صاحب نظر باشد.

برخی از پروژه های ویلایی دژار

[/vc_column_text]

زمانی که صحبت از ویلا سازی می شود بی شک آرامش، آسایش و طبیعت زیبا ذهن هر انسانی را به خود مشغول می کند. طراحی ویلا نیز معمولا در دل طبیعت صورت می گیرد. در طراحی تخصصی ویلا مدرن علاوه بر اینکه می بایست محل قرار گیری ویلا و زمین آن مورد بررسی قرار بگیرد، باید ویژگی هایی مانند متراژ زمین و نیاز های کارفرمایان که شامل المان ها، ویژگی های فنی، استخر و… می باشد نیز مورد توجه قرار بگیرد. بی شک این صورت پذیرفتن این امر می بایست توسط یک تیم حرفه ای و تخصصی صورت پذیرد بنابراین مهم ترین کار فرمایان قبل از طراحی ویلا مدرن، پیدا کردن یک تیم تخصصی و با تجربه در زمینه طراحی ویلا می باشد.

طراحی تخصصی ویلا نیازمند بررسی دقیق محیط ساخت آن است. این که ویلا شما قرار است در جنگل ساخته شود یا کنار دریا در طراحی آن تاثیر می‌گذارد! در هر صورت بررسی محیطی پروژه قبل از انجام هر کاری جز وظایف اصلی تیم سازنده آن می‌باشد.

امروزه در طراحی تخصصی ویلا ها از تکنولوژی ها و ابزارهای جدیدی با استانداردهای بین المللی استفاده می‌شود. استفاده از سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌، سیستم تهویه مطبوع هوشمند، نورپردازی های خارق العاده و غیره از جمله امکاناتی هستند که باید از یک تیم با تجربه طراحی و ساخت انتظار داشته باشید.

طراحی تخصصی ویلا مدرن

در پایان لازم است یادآوری کنیم که طراحی تخصصی ویلا شما و ساخت آن باید بدست افراد توانا و با تجربه بالا صورت بگیرد. مهمترین دغدغه آنها باید ارائه خدمات با کیفیت و استانداردهای بین المللی و همچنین استفاده از ابزارهای مدرن برای کاهش هزینه‌های نهایی شما باشد.

مجموعه ما با سال‌ها تجربه در طراحی تخصصی ویلا در تمامی مراحل طراحی و اجرا ویلا در کنار شما خواهد بود.

هدف از طراحی ویلا چیست؟

سوالی بسیار کاربردی و به جاست که هدف ما از طراحی ویلا چیست؟ زیرا بسیاری از افراد غیر حرفه ای معتقدند که ساختن یک ویلا با داشتن طرحی ذهنی می توان سازه دکوراسیون محوطه سازی و…. را انجام داد. اما دیدگاه حرفه ای و اصولی کامل عکس این قضیه را نشان می دهد. به طور کلی می توان گفت که هدف طراحی کنار هم قرار دادن تمامی عناصر و موارد تشکیل دهنده بنا با اصول و قوانین می باشد که در نهایت منجر به ایجاد یک بنای کامل، شاخص و منظم می شود.

بسیاری اوقات، عدم وجود در طراحی ویلا باعث سردرگمی و نادیده گرفتن اهمیت آن می شوند. طراحی پلان ویلا همانند مصالح بسیار مهم در ساخت ویلا مدرن می باشد. حال برای اینکه بدانید اهمیت و چه اهدافی باید برای طراحی ویلا مدرن در نظر گرفته شوند برایتان شرح می دهیم:

  • در قدم اول وقتی صحبت از ویلا می شود فضای زیبا و محیط آرام آن ذهن هر شنونده ای را به سمت خود سوق می دهد. بنابراین زیبایی محیط یکی از اهداف مهم در طراحی ویلا مدرن می باشد.
  • دیگر هدفی که در طراحی ویلا مهم است استفاده از عناصر طبیعی می باشد. بنابراین عناصر طبیعی مانند درخت، سنگ و… می تواند هدف دیگری در طراحی باشد که ویلا ما بتواند با محیط جغرافیای خود همگونی داشته باشد که معمولا در سبک های سنتی و کلاسیک می توان این هدف را بسیار مهم برشمرد.
  • سومین هدف طراحی ویلا، ایجاد سازه ای استاندارد است. نه تنها در معماری ویلا درهر نوع معماری اگر طرح از پیش معرفی شده با دانش و اصول استاندارد نباشد مطمئنا سازه نهایی غیر قابل استفاده و ایمن نخواهد بود.
نمونه طراحی ویلا

انواع سبک های مورد استفاده در طراحی ویلا

هر چند که در بخش ما صرفا در خصوص طراحی ویلا مدرن صحبت می کنیم اما خالی از لطف نیست تا نگاهی گذرا به سایر سبک های معماری نیز بیاندازیم. به طور کلی سبک هایی که در طراحی ویلا ها استفاده می شوند علاوه بر سبک پر طرفدار مدرن می توان به سبک های کلاسیک، نئو کلاسیک، سنتی، مینیمال، روستایی و… اشاره کرد که به طور خاص هر سبک شرایط خود را در طراحی دارا می باشد به همین دلیل نامی خاص را برای خود ثبت کرده است

طراحی ویلا با سبک کلاسیک؛ سبک کلاسیک از جمله سبک های پر طرفدار ایرانی می باشد که از لحاظ محبوبیت رقابت تنگانگی با سبک مدرن دارد سبک کلاسیک همانطور که از نام آن پیداست سبکی از گذشته و معماری های با شکوه می باشد گاهی اوقات از این نوع سبک با عنوان سبک رومی نیز یاد می کنند.

نمونه ویلا کلاسیک
طراحی ویلا

فارغ از کلیات بیان شده سبک کلاسیک از جمله سبک های با ابهت می باشد که جلال و جبروتی خاص به بنا می بخشد. مصالح پر کاربرد این سبک برای سازه سنگ ها می باشند و از نمایی کاملا سنگی برخودار است. از ویژگی های بارز این سبک می توان به وجود تقارن، تناسب و نظمی هماهنگ در انواع بخش های سازه اشاره کرد. همچنین در صورتی که ویلا ها به صورت باغ ویلا باشند این نظم نیز به محوطه سازی باغ ویلا ها نیز منتقل می شود.

سومین سبک نام آشنا در ایران سبک های سنتی و روستایی می باشند. البته بهتر است بدانید که سبک سنتی و روستایی با یکدیگر تفاوت هایی دارند ولی به صورت کلی معمولا از آن ها با یک نام یاد می شود. نوع طراحی معماری این نوع سبک با توجه به مناطق مختلف متفاوت می شود و مصالح بکار رفته در آن و نیز مهندسی معماری آن در مناطق مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی از معماری سنتی و روستایی ایده گرفته است و تمای مصالح آن بوم آورد می باشد.

چهارمین سبک، سبک های تلفیقی هستند. امروزه هزینه های سر سام آور ساختمان سازی در ایران باعث شده است تا بسیاری از معماران و طراحان از تلیق سبک ها استفاده کنند تا بتوانند علاوه بر استاندارد سازی ساختمان هزینه ها را برای کارفرمایان کاهش دهند. که در نتیجه کارفرمایان معماری شکیل و استانداردی را برای خود خواهند داشت.

و اما در نهایت سبک های معماری به سراغ سبکی برویم که هدف ما در این مطلب می باشد یعنی سبک مدرن، سبکی پر طرفدار که کلیاتی از آن را در ابتدای مبحث مطرح کردیم.

سبک مدرن سبکی است، ساده گرا و که از احجام مختلف و راست گوشه بسیار استفاده می کند. این نوع سبک علاوه بر سادگی و زیبایی که در نمای خود دارد از فضای داخلی بزرگ، ساده و بسیار دلنشینی برخودار می باشد.

سبک مدرن ویژگی هایی دارد که نمی توان آن ها را به راحتی در سایر سبک ها احساس کرد. از جمله این ویژگی ها می توان اخلاص و سادگی بنا، روشنایی خارق العاده بدون تابش نور مستقیم، گستردگی، خلوتی، آرامش به همراه آسایش اشاره کرد. این ویژگی ها در کمترین سبک هایی را می توان مشاهده کرد آن هم نه به صورت یک جا و کامل.

پنجره ها بزرگ  و قدی مخصوصا در باغ ویلا ها که به سمت باغ طراحی می شوند جلوه ای بسیار زیبا به ویلای مدرن می بخشد.

اصول طراحی ویلا مدرن

در هر نوع سبکی که بخواهید نسبت به طراحی اقدام کنید اصول اولیه و کلی و همچنین اصولی جزئی وجود دارد که نیاز رعایت شود و نسبت به آن ها پایبند بود. طراحی ویلا مدرن نیز از اصول اصلی مربوط به خود برخودار می باشد که رعایت آن ها است که باعث به وجود آمدن یک سازه منظم، مهندسی شده و ایمن می شود.

از اصول طراحی ویلا مدرن می توان به اصولی چون؛ طراحی اولیه و کلی ویلا، در نظر گرفتن عملکرد و کاربری ویلا، در نظر گرفتن رنگ ها با توجه به نیاز، در نظر گرفتن نوع پنجره ها و درتوجه به میزان نور مورد نیاز ویلا اشاره کرد. موارد بیان شده در طراحی ویلا مدرن بسیار حیاتی می باشند و برای اینکه به اهمیت آن ها پی ببرید در ادامه هر کدام را با جزئیات برایتان شرح داده ایم.

  • اولین اصل در طراحی ویلا طراحی اولیه و کلی می باشد. کاربری ویلا ها و دلایلی که کارفرما و هدف ویلا سازی وی با سبک مدرن و مشخص کردن مصالح مورد نیاز و نوع سازه (اسکلتی، بتنی و…) و همچنین نوع پنجره ها و… از اصول اولیه طراحی ویلا مدرن می باشند.
استفاده از رنگ خنثی در ویلا مدرن
  • دومین اصلی که باید در طراحی ویلا مدرن مد نظر قرار بگیرد، کاربری یا همان عملکرد بنا می باشد. به عبارتی دیگر باید گفت که مشخص کردن هدف، کاربر و عملکرد در طراحی هر نوع معماری با هر سبکی حرف اول را می زند. بسیاری از کارفرماها بیشتر از آن که این بخش را در دستور کار قرار دهند بیشتر به زیبایی و نما اهمیت می دهند در صورتی که این موارد در مرحله دوم قرار دارند. در طراحی ویلا مدرن از آنجایی که ساده گرایی وجود دارد تمام آنچه که طراحی می شود صرفا باید دارای کاربرد و علکرد باشد.
  • سومین اصل در طراحی ویلا مدرن انتخاب رنگ ها می باشد. شاید دیده باشید که از بسیاری از ویلا ها از تنوع رنگی بسیاری در نما و دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. اما این امر در خصوص طراحی ویلا مدرن کاملا بر عکس می باشد. به گونه ای که در طراحی ویلا مدرن معمولا از سه نوع رنگ خنثی، غنی و روشن استفاده می شود که این امر باز هم بر می گردد به منطقه، کاربرد و هدف ویلا مدرن.
طراحی ویلا مدرن در مازندران
  • اصل بعدی و مهم پنجره ها می باشد. در سبک های مدرنیته و جدید در ویلا مطمئنا دیده اید که از پنجره های بزرگ و قدی و استفاده می کنند که با توجه به نوع کاربری ویلا متفاوت می باشد. در سبک مدرن پنجره ها بسیار مهم هستند و از آن جایی که انتقال نور به داخل ویلا از طریق این پنجره ها صورت می گیرد بی شک در محل قرار گیری پنجره ها و دیوار های شیشه ای بسیار مهم می باشد تا علاوه بر اینکه زیبایی بنا را دوچندان می کند، نور مستقیم خورشید باعث آزار ساکنین و کاربران نشود.
  • علاوه بر موارد مذکور، اصول دیگری در طراحی ویلا مدرن نیز وجود دارد. از جمله موارد دیگر می توان به استفاده از تکنولوژی های روز، دوری کردن از پیچیدگی ها، استفاده از مصالح طبیعی و استفاده از مبلمان های داخلی ساده اشاره کرد.

انواع بخش های طراحی ویلا مدرن

یک متخصص حرفه ای برای طراحی ویلا مدرن بخش های مختلف طراحی را با تناسب لازم جدا گانه طراحی کرده و در انتها یک پکیج کامل تحویل می دهد. طراحی ویلا مدرن شامل بخش های مختلفی چون؛ طراحی نما، طراحی داخلی، طراحی پلان و طراحی محوطه می باشد. که هر کدام دارای اصول، قواعد و شرایط مختص خود می باشند.

گروه دژار تمامی این خدمات را درصورت خواست کارفرما بطور کامل انجام میدهد .

هزینه طراحی و ساخت ویلا مدرن

همه ما به خوبی با قیمت های روز ایران آشنا هستیم. بنابراین نمی توان قیمت یکسانی را در جهت طراحی و ساخت انواع ویلا اشاره کرد. به طور کلی عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر اساس آن می توان هزینه طراحی ساخت ویلا به صورت تخمینی مورد محاسبه قرار دهید.

از جمله عوامل  تاثیر گذار در طراحی قیمت ویلا مدرن می توان به: متراژ زمین، محل قرار گیری ویلا، نوع پلان (پلان کامل یا پلان برخی از بخش ها)،  نوع سازه،  مواد و مصالح مورد استفاده و کیفیت مصالح و… اشاره کرد. برای اینکه به طور کامل در خصوص هزینه طراحی انواع ویلا و نحوه محاسبه آن را بدانید مجموعه دژار در طی مقاله ای مجزا به طور کامل نسبت به این موضوع پرداخته است.

تقسیم بندی ویلا مدرن

در بالا شما با سبک های ویلا سازی آشنا شده اید. حال بهتر است با انواع ویلا مدرن آشنا شوید. عاملی که باعث تقسیم بندی ویلای مدرن می شود متراژ زیر بنا است که با توجه به آن ویلا های مدرن به چهار دسته مدرن یک طبقه، مدرن نیم پیلوت، مدرن دوبلکس و مدرن تریبلکس تقسیم بندی می شود. حال برای شناخت بیشتر این ویلاها با ما همراه باشید.

طراحی ویلا مدرن یک طبقه (فلت)، نام دیگر ویلای های یک طبقه فلت می باشد. در نگاه اول طراحی این نوع ویلا ها آسان به نظر می رسد. اما از آنجا که طراح می بایست تمام اتاق ها و جانمایی ها را در یک طبقه اجرا کرده و استاندارد سازی آنان را نیز به اجرا در آورد  کارش بسیار دشوار می شود. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های خود نسبت به استفاده از نقشه ها و طراحی های موجود برای ویلا فلت اقدام می کنند. ولی هنگام اجرای کار به مشکلاتی چون عدم هماهنگی مصالح با منطقه و یا قابلیت استفاده برای آن محدوده یا پایین بودن امنیت آن نوع طراحی برای منطقه مد نظر رو به رو می شود که باعث صرف هزینه های هنگفت و دوباره کاری ها می گردد. بنابراین استفاده از طراحی های آماده هرگز توصیه نمی شود. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با این نوع طراحی ویلا کسب کنید اینجا کلیک کنید.

دومین نمونه ویلاهای مدرن ویلا های نیم پیلوت است. در ویلا های نیم پیلوت برخی از فضا ها مانند پارکینیگ ها و فضاهای هم کف به فاصله نیم طبقه یا دو سوم طبقه از کف سازه اجرا می شود. و از آنجایی که این محدوده معمولا کاربری کمتری دارند، محدوده کمتری نیز در طراحی ها به خود اختصاص می دهند. و معمولا به دلیل هزینه های اضافی که بر روی دوش کارفرمایان می گذارند که این اتفاق باعث شده است تا تیم حرفه ای دژار این نوع ویلا مدرن را توصیه نکند.

سومین نوع ویلا مدرن، ویلا های دوبلکس هستند. این نوع ویلا ها در سراسر ایران مشاهده می شوند ولی با توجه به حجم زیاد ویلا سازی در شمال نمونه بیشتری را می توان در این مناطق مشاهده کرد. ویلا های مدرن دوبلکس از آن جایی که  معمولا در متراژ پایین هم قابلیت طراحی و اجرا دارند. زیرا می توان برخی از فضاها را از طبقه همکف جدا کرده و به عنوان طبقه ای دیگر طراحی کرد. نکته قابل توجه در خصوص طراحی ویلا مدرن به صورت دوبلکس دارای شرایط و قواعد مختص به خود می باشد و به راحتی نمی توان هر آن چیزی که دوست داریم در هر طبقه جا نمایی کنیم که بر اساس آن اجزایی چون سرویس بهداشتی و اتاق خواب ها در طبقه بالا و فضاهایی چون نشیمن ها و پذیرایی و همچنین آشپز خانه در طبقه همکف جا نمایی می شوند.

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

چهارمین نوع ویلا مدرن، ویلا تریبلکس هستند. با توجه به نام آن ها این ویلا ها از سه طبقه تشکیل شده اند که معمولا ارتفاع آن ها بر حسب دلایلی  استاندارد سازی یکسان نمی باشد. معمولا ویلا های تریبلکس زیربنا بیشتر نسبت به ویلا ها دوبلکس دارند. طراحی ویلا تریبلکس دست طراحان و کارفرمایان را در جانمایی اجزا تشکیل دهنده خانه کاملا باز می گذارد. و بر اساس اصول استاندارد سازی که دارد به راحتی می توان فضاهایی به جهت ورزش یا استخر و کارگاه و … در داخل بنا جا نمایی و به محیط داخلی ویلا مدرن اضافه کرد.

طراحی نما ویلا مدرن

سبک ویلا مدرن رابطه مستقیمی با سادگی و ی آلایشی داشته و معمولا در طراحی نما این ویلا ها از احجام در ابعاد مختلف استفاده می شود. طراحی نما ویلا نسبت مستقیم با نمای ویلا مدرن دارد. بنا بر این موضوع هرچه طراحی یک ویلا مدرن شکیل تر و از جذابیت بیشتری برخودار باشد طراحی نمای آن هم به همان میزان جذابیت و زیبایی را انعکاس خواهد داد. در طراحی نما ویلا مدرن توجه به رنگ ها بسیار مهم می باشد و همچنین مصالح مورد استفاده نیز باید با سازگاری داشته باشند.

نمونه نما مدرن

ایده های طراحی ویلا مدرن

 برای طراحی ویلای مدرن ایده های زیادی وجود دارد. یکی از ایده هایی که بسیار پرکاربرد و محبوب کارفرمایان می باشد، ویلا های مدرن دوبلکس می باشد که در بالا مفصل در مورد آن توضیح دادیم.

دومین ایده برای طراحی ویلا مدرن، ویلا های شیشه ای می باشد. این ویلا مخصوص مناطق با پوشش های گیاهی سنگین یا مناطق دریایی و ساحلی است. یکی از پرطرفدار ترین ها این نوع ویلای مدرن می باشد. طراحی ویلا مدرن شیشه ای، بخش شیشه ای آن را می توان به عنوان عنصری از دکوراسیون داخلی عنوان نمود. علاوه زیبایی که این نوع ویلا ها در ظاهر دارند باعث می شوند نور داخل ویلا نیز به خوبی تامین شود. ولی استفاده از این ایده برای هر منطقه ای مناسب نیست و همچنین در جانمایی دیواره های شیشه ای نیز می بایست بسیار دقت شود تا نور زیاد باعث ایجاد هزینه بر روی دوش مصرف کنندگان نشود و همچنین نور مستقیم را به داخل ویلا انتقال ندهد.

طراحی نما مدرن ساحلی ویلا

یکی دیگر از ایده های پرطرفدار، ویلاهای مدرن در زمین های شیب دار و یا طرحی ویلا به مثال ساختمان های کج می باشد.  این نوع ویلا ها بسیار چشم نواز هستند و چشم هر ببینده ای را به خود خیره کرده و به خوبی خود را نسبت به ساختمان ها و ویلا های اطراف خود جدا می کنند.

فضاسازی ویلا مدرن

در بحث فضاسازی که از ارکان اصلی طراحی ویلا میباشد به دو بخش تقسیم میشود : فضاسازی داخلی ویلا و فضاسازی محوطه ویلا یا محوطه سازی ویلا

در بحث فضاسازی داخلی ،در ابتدا باید تناسبات طراحی در بخش نما و داخلی حفظ شود . این تناسبات علاوه بر سبک ، به سادگی چیدمان و رنگ ها هم اشاره دارد . در انتخاب فضاهای خصوصی و عمومی باید نهایت دقت بکار رود تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی ، زیبایی فضا سازی نیز حفظ شود .

ایجاد فضاهای سرگرمی بخصوص در سبک مدرن یکی از بخش های مهم برای اکثر کارفرمایان میباشد و درخواست دارند تا در تعطیلات همه امکانات رفاهی و تفریحی را داخل ویلا خود در دسترس داشته باشند . برخی از این امکانات میتوان به استخر روباز یا سربسته ، باشگاه داخل ویلا ، اتاق کودک ، سینما خصوصی ، اتاق بیلیارد و … اشاره داشت .

در بخش محوطه سازی باید سبک ویلا حفظ شود . برای اطلاعات بیشتر در رابطه با طراحی محوطه ویلا اینجا بخوانید.

در نهایت

مجموعه مهندسین معماری دژار یکی از تیم های با تجربه  و با سابقه در حوزه طراحی ویلا و معماری در ایران می باشد. در این بخش مجموعه دژار تلاش کرده است تا هر آن چه که لازم است شما در خصوص طراحی ویلا مدرن بدانید را در اختیارتان قرار دهد. اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی و اجرا ویلا می باشید، این مجموعه در کنار شماست تا ابتدا به شما در زمینه مختلف طراحی ویلا علی الخصوص طراحی ویلا مدرن مشاوره داده و بر حسب نیاز شما بهترین طراحی ها و ایده ها را در اختیار شما قرار دهد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 5]