طراحی ویلا مدرن تریبلکس
16
فوریه

طراحی ویلای تریبلکس ، زیبایی خاص معماری ویلا سه طبقه

 طراحی ویلای تریبلکس انواع مختلفی دارد، همچنین با استفاده از اصول و ضوابط خاصی انجام می شود، طراحی ویلای سه طبقه به صورت های مختلفی از جمله: طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک انجام می شود.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با دژار 02126412074

تماس با ما

ویلا تریبلکس

 طراحی ویلای تریبلکس مدرن

 در طراحی ویلای تریبلکس سعی می ‌شود از متریال ها و طرح های گوناگونی استفاده شود، در طراحی ویلا به سبک مدرن باید از یکسری قوانین پیروی کنند. در ادامه طراحی ویلای تریبلکس مدرن را مورد بررسی قرار می دهیم.

 در طراحی ویلای تریبلکس به سبک مدرن یک نکته‌ ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که حجم ساده ی آن می باشد. معماران باید تمام سعی خودشان را بکنند تا نهایت سادگی را در اجرای آن را رعایت کنند، البته علاوه بر سادگی زیبایی و شیک بودن آن  مهم است.  در برخی از طراحی ویلای تریبلکس مدرن طبقات به شکل L طراحی می شوند و پوسته آن به شکل u می باشد.

 در این طراحی نما افراد می‌ توانند در هر زاویه ای  به ویلا دید داشته باشند، در ساخت این ویلاها بیشتر نمای شیشه ای به کار می رود به طوری که نمای داخلی ویلا  در خارج آن دیده می شود. البته روی نمای شیشه ای با کمک لوورهای ترموود پوشانده شده است که در موقع دلخواه امکان باز و بسته شدن آن وجود دارد. علاوه بر این استفاده از رنگ قهوه ای چوبی بر روی نماهایی که سفید رنگ هستند بسیار زیبا و جذاب می باشد، همچنین نمارا به صورت گرم نشان می دهد.

مقاله پیشنهادی : ویژگی های طراحی ویلا لوکس و خاص

طراحی ویلا تریبلکس

 طراحی داخلی ویلای تریبلکس

 طراحی نمای خارجی ویلا به هر سبکی که اجرا شده باشد طراحی داخلی آن هم با استفاده از همان سبک طراحی می شود. در طراحی داخلی به سبک مدرن تمام خطوط به صورت صاف  و بدون شکستگی هستند. طراح تمام سعی خودش را می ‌کند تا در طراحی داخلی ویلای مدرن فضای داخلی ویلا را به صورت گرم نگه دارد، به همین دلیل متریال هایی با رنگ گرم را  مورد استفاده قرار می دهد.

 در بیشتر طراحی ویلای تریبلکس طراحی استخر به شکل مستطیلی انجام می شود. در چنین طراحی برای ساخت استخر حجم ساختمان را به صورت کنسولی در نظر می گیرند یعنی برای اینکه استخر در معرض نور خورشید قرار  نگیرد یا اینکه سرما به آن آسیبی نرساند همچنین در فضای بسته قرار نگیرد به صورت یک سقف برای آن عمل می کند.

  همانطور که می دانید اولین چیزی که در یک ساختمان به چشم می خورد نمای بیرونی آن است، نمای بیرونی ویلا بیانگر نوع سبکی که در آن به کار رفته و خیلی چیز های دیگر است بنابراین اهمیت ویژه‌ای دارد و باید براساس آن نمای داخلی  را طراحی کنیم، در طراحی نمای ویلای سه طبقه از چندین رنگ استفاده می شود، همچنین مصالح و طرح های  مختلفی در آن به کار می رود.

طراحی نمای ویلا بر ارزش مادی آن تاثیر می گذارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که ویلا هایی که به صورت چند طبقه ساخته می شوند بیشتر در معرض دید قرار می گیرند بنابراین باید با دقت و حساسیت بیشتری نمای بیرونی آن را طراحی کنید.

 از جمله عواملی که در زیبایی طراحی ویلای سه طبقه تاثیر می گذارند به صورت زیر می باشد؛

 • طراحی استخر
 • به کار گیری در و پنجره زیاد
 • استفاده از متریال های مختلف
 • تناسب رنگ ها و استفاده از چندین رنگ مختلف
 • تا حد زیادی از شیشه استفاده شود تا نمای داخلی آن از بیرون قابل دید باشد.
 • هرچه تو رفتگی و بیرون رفتگی ویلا بیشتر باشد نمای آن را به صورت سه بعدی نشان می دهد.
 • سعی‌ شود در اجرای ویلا از جزئیات زیاد استفاده شود تا به زیبایی و شیک بودن آن بیفزاید.

 اصول و قوانین طراحی ویلای تریبلکس

 با توجه به اینکه در طراحی ویلای تریبلکس اصول و قوانینی رعایت می شود بهتر است نکات زیر را در طراحی داخلی ویلای مدرن بدانید.

 استفاده از متریال های مختلف:

  همان طور که گفتیم در طراحی ویلای سه طبقه از نوع و جنس متریال های گوناگونی استفاده می شود، زیرا با انجام این امر کیفیت ویلا بالا می رود، بنابراین باید قبل از اجرای این ویلاها قوانین لازم را در خصوص متریال ها به کار ببرید.

 تناسب رنگ ها:

 مشخص کردن رنگ جزء کیفیت بصری ویلا به حساب می آید، پس باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. فراموش نکنید که رنگ ها جزء عوامل بسیار مهمی در طراحی ویلا هستند.

 هماهنگی بین عناصر تشکیل دهنده نمای ویلا:

 به طور کلی باید تمامی اجزای تشکیل دهنده نمای ویلا با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و از یک ریتم مشخص پیروی کنند تا توجه تمام افراد به آن ها جلب شود.

 سادگی ویلا

 یکی از خصوصیات مهم طراحی ویلای سه طبقه سادگی آن می باشد، در واقع ساده بودن ویلا به زیبایی و جذابیت آن می افزاید پس بهتر است در طراحی این ویلا ها به این نکته توجه زیادی داشته باشید.

در نظر داشتن توان مالی کار فرما:

 در طراحی ویلای تریبلکس به دلیل ابعاد و گستردگی زیاد آن  باید هزینه زیادی را پرداخت کنید، به همین دلیل باید طراحان و معماران توان مالی کارفرما را در نظر بگیرند و بر اساس آن ویلا را طراحی کنند.

در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه:

باید قبل از اینکه ویلا را طراحی کنید به وضعیت آب و هوای آن ناحیه توجه کنید تا بر اساس آن مصالح را انتخاب کنید چرا که هر ناحیه ای آب و هوای متفاوتی دارد و پلان هایی که به کار می رود باید براساس شرایط آب و هوایی آن منقطه انتخاب شوند.

مواردی که باید در طراحی و اجرای ویلای سه طبقه به کار ببرید؛

 • تمامی اصول و قوانین طراحی باید رعایت شود.
 • از مصالح مرغوب و با کیفیت استفاده شود.
 • میانگین هزینه ها را حساب کنید.
 • انتخاب کردن متریال مناسب و زیبا
 • طراح و معمار باید تمام سعی خودشان را بکنند تا ویلایی زیبا و شیک اجرا شود.

کارهایی که در طراحی ویلای سه طبقه نباید انجام بدهید؛

 • عدم تناقض در طراحی
 • استفاده از مصالح داخلی به جای مصالح خارجی
 • با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه باید مصالح انتخاب شود.

به چه علت طراحی ویلا تریبلکس محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ویلاها دارد؟

ویلاهای تریبلکس به دلایل متعددی بیش از سایر ویلاها طرفدار دارند، از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چند خانواده می توانند علاوه بر این که نزدیک به یکدیگرند از یک خانه استفاده کنند، با این که همگی در یک خانه زندگی می کنند اما بسیاری از قسمت های خصوصی آن از هم جدا می باشد.
 • اگر اندکی به قبل رجوع کنید می بینید که در خصوص تعداد طبقات ویلای تربیلکس اشاره کرده ایم، بسیاری از افرادی که دوست دارند در ارتفاع زندگی کنند و از مناظر موجود لذت ببرند ویلاهای تریبلکس را انتخاب می کنند.
 • از دیگر دلایلی که باعث می شود این نوع ویلاها بیشتر مورد توجه قرار بگیرند این است که فضای زیادی در دسترس خواهد بود، حتی اگر متراژ ویلا خیلی چشم گیر نباشد هم فضای زیادی وجود خواهد داشت، زیرا طراحی ویلا تریبلکس معمولا در دو یا سه طبقه انجام می شود.

برای طراحی ویلا تریبلکس چه قوانین و ضوابطی حاکم است؟

مسلما برای ساخت هر نوع خانه یا ویلایی ضوابط خاصی از طرف شهرداری تعیین می شود. ضوابطی که برای ویلای تریبلکس تصویب شده است به شرح زیر می باشد:

 • به کار گیری متریال های مختلف:

دلیل تاکید بر استفاده از متریال های مختلف برای ویلای تریبلکس این است که هر یک از آن ها جنس متفاوتی نسبت به دیگری دارد در نتیجه می توانند در بالا بردن کیفیت ویلا تاثیر مثبت داشته باشند.

 • ایجاد توازن در رنگ ها:

رنگ ها یکی از مهم ترین عناصری هستند که روی قوه ی بصری اشخاص تاثیر خواهند داشت، حتی می توانند موجب به وجود آمدن انرژی مثبت یا منفی در افراد شوند. چس هنگام انتخاب رنگ باید دقت کرد تا هارمونی خاصی به وجود آید.

 • ایجاد توازن میان اجزای تشکیل دهنده ی نمای ویلا:

همانطور که شما هنگام خرید لباس سعی می کنید تناسب را میان آن ها به وجود آورید، پس باید دقت داشته باشید که ایجاد توازن میان اجزای تشکیل دهنده ی ویلا نیز بسیار اهمیت دارد. به طور مثال نمی تون برای طراحی ویلا هم از نمای کلاسیک به همراه نمای مدرن استفاده کرد، زیرا هر یک از آن ها اصول خاصی را رعایت می کنند.

 • سادگی ویلا:

طراحی ویلا تریبلکس معمولا در 3 طبقه انجام می شود در نتیجه نباید طراحی شلوغی صورت گیرد زیرا نما و مابقی اجزای آن بسیار شلوغ خواهد شد. از قدیم الایام گفته اند که زیبایی در سادگی است، پس این موضوع را مد نظ داشته باشید.

 • توجه داشتن به توان مالی کارفرما:

در واقع کارآمد ترین قسمت طراحی ویلا تریبلکس مربوط به بودجه ی کارفرما است که هنگام طراحی باید به آن دقت کرد، هر چه شخص بخواهد پول بیشتری برای ویلای خود بپردازد معمار می تواند آپشن های دیگری مثل استخر، سنا، جکوزی و… داتشته باشد.