طراحی ویلا آستریا با نما کامپوزیت
03
جولای

نمونه طراحی ویلا آستریا با نما کامپوزیت

شروع طراحی ویلا آستریا بر اساس یک مفهوم طراحی ویلا مدرن و ساده در عین حالت راحت و پر آرامش بود . با توجه به موقعیت سایت ویلا ، گرمای مستقیم خوشید از غرب و … به عنوان چالشی پیش روی تیم طراحی ویلا قرار گرفت . قطعا این چالش ها به تیم طراحی کمک کرد تا ویلا آستریا بیش از پیش از تمامی جوانب زیبایی خاصی پیدا کند .

با ملاحظات دقیق و تفکر طراحی در فرآیند طراحی ویلا ، شکل جرم هندسی ساده با بسیاری از عناصر جالب انتخاب و تفصیل داده شد. همچنین در بخش مصالح مورد نیز استفاده از چوب ، کاشی و فولاد برای نما و بر اساس نظرات کارفرما طراحی ویلا دوبلکس در دستور کار قرار گرفت.

طراحی ویلا آستریا با نما کامپوزیت

با این وجود استفاده از بتن به عنوان سیستم ساختار اصلی ویلا با توجه به سبک طراحی مدرن و نوع طراحی دوبلکس مورد استفاده قرار گرفت . از پایه بتنی برای کاهش یا به حداقل رساندن آسیب هایی که ممکن است به ویلا های اطراف وارد شود استفاده می شود. قسمت های ویلا که در معرض تابش مستقیم خورشید هستند ، به ویژه از ضلع غربی ، با فضاها یا جزئیات معماری پر شده اند که می توانند به کاهش گرما و شرجی بودن هوای شمال کمک کنند.

جزئیات طراحی ویلا آستریا

لوورهای چوبی ، فلاور باکس های (جعبه گلها) ، کمد لباس مدرن ، اتاق کار و حمام مدرن از جمله ویژگی های خاص و مدرن ویلا آستریا است . در طراحی جزئیات ویلا استفاده از انرژی پاک مورد توجه قرار گرفته است و در تمام اتاق ها حتی در صورت عدم استفاده از کولر گازی می تواند به راحتی به درجه حرارت مورد نظر برسند.

طراحی ویلا مدرن آستریا در شمال به شدت تحت تأثیر طراحی خانه های مدرن ژاپنی قرار گرفته است ، از جمله ترتیب کارآمد فضاها ، استفاده از بسیاری از ورودی ها و فضاها برای حداکثر نور طبیعی و تهویه ، استفاده از فلسفه باغ ویلا برای فضای بیرونی برای به حداقل رساندن فضای بیهوده و نگهداری آسان و استفاده از بسیاری از مصالح چوبی می توان سلطه سبک مدرن بر این ویلا را یافت. طراحی مدرن چه در معماری و چه در طراحی داخلی هوشمندانه به خوبی دیده میشود.

طراحی فضاهای داخلی و خارجی ویلا

فضایی که در این ویلا در اولویت قرار دارد ، فضای اتاق نشیمن است که اتاق ناهار خوری را با هم به عنوان یک فضای نیمه عمومی ترکیب می کند. ورودی های بزرگی با درهای کشویی برای این قسمت طراحی شده است تا بتواند با پاسیوی خارجی تعامل داشته باشد. این بخش ویلا به گونه ای طراحی شده است که حداکثر بازدهی را داشته باشد اما به شدت ایمن باشد و احساس راحتی کنند زیرا افراد داخل ویلا نباید از خارج از خانه دیده شوند. عمدتا ، دیوارهای ویلا با موادی پوشیده نشده اند که فانتزی ، گران قیمت یا غیرضروری در نظر گرفته شده اند و کاملا هزینه طراحی ویلا کاهش یافته است.

نمونه طراحی ویلا بخش داخلی

دیوارهای آجری نقاشی شده دست ساز هستند و به دلیل ارتباط طراحی نما و طراحی داخلی ، به عنوان توجه اصلی انتخاب شده اند. اکنون ، همانطور که از ابتدا طراحی ، طی جلسات مشاوره ای با کارفرما تصمیم گیری و فکر شد ، مالک می تواند سرانجام در ویلا مدرن مطابق با خواسته ها و ایده های خود ، زندگی کند.

در نهایت آلبوم تصاویر و پلان های ویلا آستریا در ادامه آماده شده است که میتوانید ضمن لذت بردن از آن ، ایده بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره پروژه های معماری در دفتر دژار تماس حاصل فرمائید . 02126458051