24
ژوئن

آینده طراحی ویلا مدرن : ویلاهای پرینت سه بعدی در هلند

قطعا تا چندین سال پیش ، چاپ سه بعدی با سوظن خاصی دیده می شد و بین مردم موضوعی ناشناخته بود و کسی فکر نمیکرد روزی طراحی ویلا به سبک مدرن با استفاده از چاپ سه بعدی صورت بگیرد .

 اخبار اخیر نشان داده است که در واقع یک چاپ سه بعدی ، فناوری مناسب در همه زمینه ها میباشد و میتوان به خوبی از آن بهره برد. در تاریخ 30 آپریل 2021 ، روزی که آینده روشنی برای طراحی ویلا رقم خورد و اولین ویلا بتنی با چاپگر سه بعدی در هلند تحویل صاحبان این ویلا شد. خانه در آیندهوون – اولین خانه از پنج خانه “پروژه مایلستون” – کاملاً با تمام الزامات سختگیرانه ساخت و ساز کشور هلند مطابقت دارد.

مشخصات طراحی ویلا آینده

این ویلا یک طبقه دارای 94 متر مربع فضای کف است که شامل یک اتاق نشیمن و دو اتاق خواب است. شکل یک سنگ بزرگ را که به خوبی با مکان طبیعی متناسب است و آزادی فرم ارائه شده توسط چاپگر بتن سه بعدی را نشان می دهد ، تکرار می کند. به لطف عایق بندی ضخیم اضافی و اتصال به شبکه گرمایشی ، ویلا بسیار راحت و کم مصرف است و ضریب عملکرد انرژی آن 0.25 است. در واقع علاوه بر طراحی زیبا و مدرن این ویلا ، جزو طراحی ویلا سبز محسوب میشود.

ساخت ویلا مدرن با استفاده از چاپ سه بعدی

اجرا ویلا شامل 24 عنصر بتنی چاپ شده است که به صورت لایه لایه در کارخانه ای در آیندهوون چاپ شده است. سپس عناصر با کامیون به محل ساخت و ساز منتقل شده و روی پی ریزی قرار گرفتند. سپس ویلا به سقف و قاب پنجره مجهز شد و پس از اتمام ، طراحی دکوراسیون داخلی آن صورت گرفته است.

به گفته تیم اجرا ویلا ، چاپ دیوارهای شیب دار ویلا چالش برانگیز است ، اما یادگیری از نمونه ویلا آینده ، به آنها کمک کرد تا در 4 ساختمان بعدی که در دست طراحی و ساخت هستند ، از این روش استفاده کنند. بتن برای دهه ها پرکاربردترین مصالح ساختمانی در جهان بوده است و اکنون همه ما با آن آشنا هستیم.

پرینت سه بعدی بتن

ما بطور سنتی می دانیم که چگونه و کجا باید استفاده شود ، در استفاده معمول ، بتن را در قالب های چوبی یا فلزی می ریزیم ، و در نهایت بسیار بیشتر از حد لازم برای ساخت پروژه شما استفاده می شود. هر چه بیشتر استفاده شود ، میزان انتشار co2 ساختمان بدتر و اثر گلخانه ای آن بدتر است. یکی از مزایای بزرگ چاپ سه بعدی این است که چاپگر بتن توانایی قرار دادن بتن را فقط در مکان مورد نیاز ، بدون بارگذاری زیاد پایه ها و بدون هدر رفتن مواد دارد.

طراحی ویلا با چاپگر سه بعدی عملی است ؟

در اصل ، طراحی ویلا با چاپگر سه بعدی ، مسیری رو به رشد برای حفظ محیط زیست ، با انعطاف پذیری و پتانسیل بیشتری برای طراحی های سفارشی ، می توانند خیلی سریعتر ساخته شوند. جاه طلبی شرکای پروژه Milestone این است که چاپ بتن سه بعدی به یک روش ساختاری پایدار تبدیل شود که به حل کسری مسکن کمک می کند. به گفته تئو سالت ، استاد سازه های بتنی در دانشگاه صنعتی آیندهوون: “با این طراحی ویلا کوچک ، امروز اولین گام مهم در توسعه ساخت و ساز به یک صنعت تولید با کیفیت بالا برداشته شده است. از طراحی تا اجرا ، دیجیتال سازی به خانه های پایدار و مقرون به صرفه متناسب با خواسته های ساکنین منجر می شود. “

طراحی 5 ویلا پروژه “میل استون” یکی پس از دیگری به اتمام میرسد و ساخته می شوند تا هر دور جدید از ساخت بتواند فرصت های یادگیری را از موارد قبلی به حداکثر برساند. به زودی ، شرکای پروژه شروع به کار بر روی طراحی ساختمان بعدی می کنند که دارای چند طبقه خواهد بود و بنابراین ، به تکنیک بیشتری نیاز دارد.

چاپ سه بعدی قطعات از پیش ساخته ویلا

پیتر کناف ، مدیر سرمایه گذاری در وستدا ، می افزاید: “آزادی فرم چاپ بتن سه بعدی ، دامنه جدیدی از امکانات جدید در طراحی و تجربه یک ویلا را ایجاد می کند. در عین حال ، این تکنیک جدید به پایداری مورد نیاز در صنعت ساختمان ، تسریع در تولید ساختمان و کنترل هزینه های ساخت کمک می کند ، که برای ادامه ساخت ویلا ارزان قیمت بسیار مورد نیاز است. “

منبع: archdaily