ساخت ویلا با کمترین هزینه
02
دسامبر

ساخت ویلا با کمترین هزینه

همان طور که می دانیم امروزه ساخت ویلا بسیار رایج شده است، این در حالی می باشد، که تمایل به ساخت ویلا با کمترین هزینه دارای طرفداران خاص خود بوده و مورد استقبال بالایی قرار می گیرد. ساخت ویلا یا هر سازه ی دیگری باید طبق امنیت و مقاومت بالای سازه انجام شود، اما هزینه ها هم دارای اهمیت بالایی بوده و باید طرح پیشنهادی طبق بودجه ی مد نظر مالک طراحی شود.

تماس با دژار 02126458051

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

هزینه ساخت ویلا

ساخت ویلا با کمترین هزینه و امنیت بالا

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، اولین و مهم ترین ملاک برای ساخت ویلا باید امنیت سازه باشد. این در حالی است، که بیش تر افراد بدون در نظر گرفتن ایمنی و مقاومت ساختمان، از نامرغوب ترین و ارزان ترین مصالح موجود در بازار استفاده می کنند، تا قیمت تمام شده ی ساخت ویلا را حد الامکان کاهش دهند؛ اما توصیه می کنیم اصلا از هر راهی برای کاهش قیمت استفاده نکرده و دست به اقدام نزنید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه ساخت ویلا در شمال کلیک کنید.

ساخت ویلا با کمترین هزینه در هر منطقه از کشور

در هر منطقه ای از کشور که باشید، طراحی ویلا یکی از هزینه بردارترین ساخت و سازها بوده و در هر صورت مخارج بالایی دارد؛ به همین دلیل هم باید با برنامه ریزی قبلی و طراحی بسیار مناسبی شکل پذیرد. علت بالا بودن هزینه های ساخت ویلا در تمامی شهرها این است، که هزینه ی خرید زمین و همچنین هزینه های اخذ مجوز در اکثر شهرها یکسان می باشد. برای ساخت ویلا با کمترین هزینه ادامه مقاله را بخوانید.

انواع هزینه ها در ساخت ویلا

در این قسمت قصد داریم در رابطه با طراحی ویلا بررسی هزینه های ساخت ویلا بحث کرده و به طور خلاصه هر یک از آن ها را نام ببریم، با ما همراه باشید.

  • هزینه ی خرید زمین
  • گرفتن جواز ساخت
  • تمامی مراحل ساخت
  • تمامی هزینه های ساخت و ساز هر بخش ویلا
  • تمامی هزینه های جانبی مربوطه

در ادامه به بررسی بعضی از این موارد می پردازیم.

هزینه طراحی ویلا در شمال

هزینه ی خرید زمین ویلا

اگر شما مالک اصلی ویلا هستید و قبل از اقدام به ساخت زمینی را خریداری کرده باشید، می توان این هزینه را نادیده گرفته و جزو اصلی مخارج ساخت ویلا به حساب نمی آید. در بعضی موارد فرد فقط سازنده ی ویلا بوده و بعد از اتمام ساخت، آن را به فرد و مالک اصلی می فروشد؛ در این حالت هزینه ی خرید زمین را حساب کرده و جزو مخارج اصلی ساخت ویلا خواهد بود.

توصیه ی می کنیم قبل از اقدام به ساخت ویلا با کمترین هزینه حتما از قیمت اولیه ی زمین در مناطق مختلف اطلاع پیدا کرده و با جست و جوی کامل، زمینی با بهترین ویژگی ها را خریداری کنید. نکته بسیار مهم دیگر که در زمان انتخاب زمین ساختمان باید در نظر داشته باشید، این است که تمامی انتظارات شما را برآورده کند. این که زمین انتخابی شما از نظر موقعیت مکانی خواسته های شما را برطرف کند، بسیار مهم می باشد. همچنین اگر قصد طراحی و ساخت ویلای کوچکی را دارید مقاله طراحی ویلای کوچک را مطالعه کنید.

اخد جواز در ساخت ویلا با کمترین هزینه

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، قدم بعدی اخد جواز ساخت برای ویلای شما بوده که این مرحله هم دارای هزینه های خاصی است و باید در مخارج کلی ساخت ویلا به حساب بیاید. نکته قابل ذکر این می باشد، که هزینه ی اخد جواز در تمامی شهرها یکسان نبوده و متغییر هستند. اگر بخواهیم در رابطه با هزینه های این مرحله در ساخت ویلا با کمترین هزینه بیش تر بحث کنیم، می توانیم به هزینه هایی مانند عوارض نوسازی، مالیات و همچنین تهیه نقشه ی رسمی اشاره کنیم.

مقاله پیشنهادی : طراحی پلان ویلا دوبلکس

مراحل ساخت ویلا مدرن

در ابتدا لازم است با این روند طراحی ویلا آشنا شده و قبل از انجام کارهای عملی ذهنیتی راجب آن داشته باشید. بعد از اخذ جواز ساخت باید مراحل زیر را انجام داده و شروع به ساخت و ساز ویلای خود کنید.

  • مرحله ی اول که سفت کاری نام دارد، شامل عملیات خاک برداری، پی ریزی، اسکلت، دیوارچینی، در نظر گرفتن بخش های فلزی مانند درب و پنجره می باشد.
  • مرحله ی دوم که نازک کاری نام دارد، شامل تمامی فعالیت های طراحی داخلی تا نصب کابینت ها می شود.
  • مراحل بعدی شامل تاسیسات مکانیکی و برقی است که هر یک شامل مراحل مختلف شده و بخش های مورد نیاز یک منزل را نصب و اجرا می کنند.

بررسی هزینه های جزئی در ساخت ویلا

همان طور که همه می دانیم تلاش بر ساخت ویلا با کمترین هزینه داریم و می خواهیم در این قسمت برای اطلاع بیش تر در رابطه با هزینه های جزیی در ساخت ویلاها بحث کنیم. با ما همراه باشید. بعد از نقشه برداری و طراحی و اخذ مجوز ساخت نوبت به اقدامات مهندسی برای ساخت و ساز رسیده و هزینه های آن ها جزو مخارج اصلی یک ویلا حساب می شود.

از دیگر هزینه ها می توان به مخارج نما، دیزاین، شیروانی، استخر، حیاط، کف پوش، وان و….اشاره کرد. البته تمامی موارد نام برده شده برای هر یک از ویلاها قابل اجرا نمی باشد و اجباری در استفاده از آن ها نیست. بهر حال هر چقدر ویلای ساخته شده امکانات رفاهی بهتر و بیش تری داشته باشد، مسلما دارای هزینه و مخارج بالاتری هم خواهد بود.

نکات مهم در ساخت ویلا مدرن

در ساخت و ساز تمامی بناها باید به عوامل مختلفی دقت کرد ولی مهم ترین آن ها مقاومت بالای سازه و همچنین اقتصادی بودن طرح آن سازه می باشد. در ساخت ویلا با کمترین هزینه هم باید به این موارد دقت بالایی داشت و حتما آن ها را رعایت کرد. از دیگر موارد مهم و اساسی می توان به در نظر گرفتن نورگیر و فضای سبز اشاره کرد. این دو مورد هم در تمامی ویلاهای شیک و مدرن رعایت شده و از سمت مشتری ها مهم در نظر گرفته می شوند.

طراحی ویلا در شمال

اگر بخواهیم به یکی دیگر از مهم ترین عوامل در ساخت و ساز ویلا اشاره کنیم، می توانیم نمای داخلی و خارجی را نام برده و بگوییم رعایت نکات مختص به نماها و طراحی نمای ویلا از اساسی ترین موارد موجود می باشد. در نهایت به مهندسین با مهارت اعتماد کرده و تمامی خواسته های خود را به آن ها بگویید.

برای طراحی ویلا مدرن خود با مهندسین دژار تماس بگیرید.