طراحی ویلا مدرن
01
ژانویه

طراحی ویلای مدرن کوچک

در این مقاله قصد داریم در رابطه با طراحی ویلای مدرن کوچک بحث کرده و اطلاعات دقیقی را به شما عزیزان ارائه دهیم. امروزه یکی از پرطرفدارترین سازه های در حال ساخت ویلاهایی هستند که به سبک طراحی ویلا مدرن باشند. در ابتدا لازم به ذکر است که مهم ترین بخش طراحی ویلای مدرن کوچک، نحوه ی بزرگ نشان دادن آن خواهد بود، در ادامه به بررسی همین موضوع می پردازیم. ما را همراهی کنید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

   تماس با ما

طراحی ویلای دوبلکس کوچک

نکات مهم در طراحی ویلای مدرن کوچک

همان طور که در سطرهای بالاتر به آن اشاره شد، یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی که در طراحی ویلا باید رعایت کنیم، چگونگی بزرگ نشان دادن آن می باشد. در مرحله ی اول رنگ ساختمان را مد نظر داشته باشید، هر ساختمانی با طراحی ویلا مدرن به رنگ سفید بزرگ تر نمایش داده می شود. به عبارتی دیگر شما می توانید ویلای کوچک خود را به رنگ سفید رنگ آمیزی کرده و در ظاهر ویلای خود را بزرگ تر نشان دهید.

این در حالی است که اگر رنگ انتخابی شما برای طراحی ویلای مدرن کوچک یکی از انواع رنگ های تیره باشد، دقیقا برعکس رنگ سفید بوده و فضای شما به حد قابل توجهی کوچک به نظر می آید. مطالب بیان شده منبع علمی داشته و برگرفته از روانشناسی رنگ ها می باشد. یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در بزرگ به نظر آمدن ویلاهای کوچک کاربردی است، بلند کردن ارتفاع ساختمان مد نظر است؛ البته که این نکته در زمانی قابل اجرا می باشد که شما هنوز برای ساخت ویلا اقدام نکرده باشید.

در حالت کلی با گسترش دید در حالت افقی یا عمودی ساختمان بزرگ تر به نظر می آید، اگر شما هم طراح ویلا بوده و به هر دلیلی متراژ ساختمان شما کوچک است، می توانید از گسترش ارتفاع استفاده کرده و تا حد قابل توجهی در بزرگ به نظر آمدن ویلا موثر باشید.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلای 100 متری

تاثیرات نور در طراحی ویلای مدرن کوچک

یکی از مهم ترین بخش های هر ویلا پنجره های آن بوده که بر عوامل مختلفی تاثیر گذار است. به طور مثال با بزرگ بودن پنجره ها می توانید طراحی ویلا مدرن را برای سازه خود اجرا کنید و از فواید بی شمار نور طبیعی بهره مند شوید. یکی از تفاوت های بارز نور طبیعی بزرگ نشان دادن فضای داخلی ویلا می باشد. بهر حال برای روشن سازی فضا نیاز به نور داریم، اما نور طبیعی علاوه بر تمامی مزایای خود و صرفه جویی در هزینه ها، می تواند برای بزرگ سازی فضا هم نقش موثری داشته باشد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای طراحی ویلای مدرن کوچک حتما از پنجره های بزرگ و نور طبیعی برای فضای داخلی ساختمان استفاده کنید. در این بخش لازم به ذکر است وجود نور طبیعی علاوه بر پنجره ها در درب ورودی ساختمان و همچنین پارکینگ هم لازم و ضروری است. شاید در ابتدا با خود فکر کنید، در فضاهای تاریک از نور مصنوعی استفاده خواهید کرد؛ اما در ورودی های ساختمان وجود نور طبیعی بسیار مهم بوده و تاثیرات مثبتی در زیبای ساختمان شما خواهد داشت؛ پس تاکید می کنیم این موضوع را مهم شمرده و بی تفاوت از کنار آن رد نشوید.

طراحی ویلای مدرن کوچک

نکات اجرایی مهم در طراحی ویلای مدرن

نکات اجرایی مهمی که باید در طراحی ویلای مدرن کوچک در نظر گرفته شود، شامل قوانین و ظوابط شهر داری برای ساخت انواع ویلاها، نوع بافت شهر سازی، جهت یا زاویه ی تابش نور خورشید، جهت وزش باد، شدت وزش باد، اقلیم منطقه و ….. می شود. نکته لازم به ذکر این است که طراحی ویلا باید طبق نظر افرادی که قرار است در آن زندگی کنند، در نظر گرفته شود.

این روزها شاهد طراحی ویلا و ساخت و ساز بسیاری از ویلاها توسط افرادی هستیم که بعد از ساخت آن را به فروش می رسانند؛ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید ویلای از قبل ساخته شده را دارید، توصیه می کنیم قبل از خرید به مقاومت آن توجه کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید ویلا باید به آن توجه کرد، نوع ساخت و مصالح مصرفی آن می باشد. بعضی از افرادی که در ساخت و ساز فعالیت دارند، به جای قرار دادن مصالح مناسب برای دیوارهای ساختمان از مصالح پرتی و نامرغوب استفاده می کنند، این نوع ساختمان ها دوام بسیار کمی داشته و نهایتا تا 5 سال عمر کند؛ برای تشخیص این چنین مواردی از متخصص های این زمینه کمک گرفته و حتما با افراد ماهر مشورت کنید.

نوع مبلمان و تاثیر آن در طراحی ویلای مدرن کوچک 

یکی دیگر از مواردی که تاثیر قابل توجهی در بزرگ نشان دادن، طراحی داخلی ویلا شما است، استفاده از مبل هایی که متناسب با سایز پذیرایی میتواند کمک شایانی در بزرگ نشان دادن فضا کند. به طور مثال از مبل های بسیار بزرگی که رد شدن از فضاهای اطراف آن ها دشوار است، استفاده نکرده و با انتخاب این چنین مبلمانی فضای ویلای خود را کوچک نکنید.

نمای ساختمان و طراحی ویلای مدرن کوچک

همان طور که همه می دانیم، طراحی نما ویلا و نمای ساختمان یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش هر سازه ای بوده و همیشه در معرض دید است؛ اما تاثیرات نمای ساختمان به همین مورد ختم نشده و برای بزرگ سازی ویلاهای کوچک هم می توان از آن استفاده کرد. تاثیرات نما در بزرگ سازی ویلا به دو حالت انجام می گیرد؛ حالت اول این که نمای شما به رنگ روشنی ساخته شود. همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، رنگ های روشن مخصوصا رنگ سفید تاثیرات بسیار مثبتی برای بزرگ نشان دادن مساحت ویلا خواهند داشت.

مقاله پیشنهادی: هزینه ساخت ویلا در هشتگرد و کردان

حالت دیگری که در آن طراحی نما ویلا برای بزرگ سازی فضای داخلی موثر است، مربوط به زمان خواهد بود، که نما را طراحی می کنیم. در صورتی که شما طراح نمای ویلای کوچکی هستید، می توانید با انتخاب نماهایی که مساحت کمی را اشغال می کنند، به بزرگ شدن فضای داخلی کمک کنید. شاید با نماهایی آشنا باشید که فضای بسیار زیادی را در برگرفته و به شما توصیه می کنیم از این چنین مواردی در طراحی ویلای مدرن کوچک استفاده نکنید.

بروزرسانی

چه متریالی برای طراحی ویلا کوچک مناسب است ؟

در طراحی و ساخت ویلا کوچک معمولا از متریال سیمان سفید و بتن استفاده میشود اما این مصالح ممکن است به خواست کارفرما یا به علت شرایط آب و هوایی تغییر پیدا کند

در حال با رویکرد معاصر ، طراحی ویلا مدرن کوچک بیشتر از قبل مورد توجه است و به همین دلیل در سبک مدرن میتوان از تنوع متریالی آن به خوبی بهره برد .

از اصول اصلی در ویلا کوچک میتوان به مواردی چون : سادگی و بالا بردن راندمان فضا اشاره داشت.

همان طور که میدانید در طراحی ویلا مدرن کوچک ، بدلیل کوچک بودن زیربنا ، باید طراحی آن به گونه ای صورت گیرد تا بازدهی استفاده از فضا بالای 90% باشد و پِرتی فضا داخلی و خارجی آن به حداقل رسیده باشد.

طراحی نما ویلا کوچک مدرن

چرا طراحی ویلا در زمین کوچک مهم است ؟

همانطور که میدانید ویلا ، محیطی است که برای بهبود هرچه بیشتر سبک زندگی و آرامش اعضای خانواده ، طراحی و ساخته میشود . به همین دلیل پس از انتخاب زمین ویلا ، در وهله اول جهت شروع پروژه ، دانستن سبک مناسب طراحی ، برنامه ریزی و … بسیار مهم میباشد .

در واقع اصول طراحی ویلا کوچک ، تنها محدود به مواردی نوشتاری نمیشود و کارفرما باید با طراحی ویلا مدرن خود را به شرکتی بسپارد که بتواند باعث ارتقا کیفیت زندگی خود شود .

طراحی معماری ویلا مدرن کوچک

بدلیل آنکه در طراحی نما ساختمان و … در بافت شهری و شهر های بزرگ ضوابط خاصی وجود دارد معمولا نمی توانید ایده ذهنی خود را روی منزل خود پیاده کنید ولی ویلا بدلیل آنکه بسیاری از ضوابط شهرداری در طراحی آن وجود ندارد میتوانید از باکس محدود ذهنی خود خارج شده و با مشاوره با مهندسین دژار ، تمام آنچه که در ذهن شماست روی نرم افزار های تخصصی پیاده شده تا در نهایت قبل از شروع پروژه ، طراحی سه بعدی ویلای مدرن کوچک خود را مشاهده کنید.

طراحی معماری ویلا کوچک مدرن

در نهایت از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.