طراحی ویلای 100متری
20
دسامبر

طراحی ویلای 100 متری

امروزه یکی از پرطرفدارترین ساختمان هایی که در حال ساخت هستند، ویلاها بوده و در این مقاله طراحی ویلای 100 متری موضوع بحث ما می باشد. اگر در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که ویلاها عموما به دو روش ساخته می شوند. روش اول این است که مالک براساس طرح مورد نظر خود، به ساخت و ساز ویلا اقدام کرده و در این بین از مهندس متخصص هم کمک خواهد گرفت.

تماس با دژار 02126458051

در این حالت افراد برای جان خود و افراد خانواده ارزش بالایی قائل شده و برای ساخت ویلا به بهترین شکل ممکن اقدام خواهند کرد. در این روش طراحی ویلا به شکلی اصولی انجام می گیرد و از بهترین مصالح موجود در بازار استفاده خواهد شد. این در حالی است که روش دوم اصلا طبق اصول اولیه پیش نرفته و ویلا توسط به ساز به فروش هایی که برای جان افراد ارزشی قائل نمی شوند، ساخته خواهد شد.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

طراحی و ساخت ویلا

در طراحی ویلای 100 متری به روش بساز بفروش ها شاهده انجام کارهایی غیراصولی هستیم و این اتفاق تا حدی است،که اصلا بعضی از ستون های مهم و اساسی را در سازه نمی بینیم. علت این امر و کوتاهی افراد این است، که می خواهند هزینه های مصرفی خود را تا حدی چشم گیری کاهش داده و در سود بیش تری کنند. زمانی که برای خرید ویلایی اقدام می کنید، در ظاهر ویلایی زیبای و بی نقص خواهید دید. در حالی که اصلا این گونه نبوده و این نوع سازه ها از نظر اصولی بسیار ناقص هستند. برای طراحی اصولی ویلای خود مقاله طراحی ویلای کوچک را بخوانید!

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم حتما در ابتدا از نظر کارشناسی ویلای مد نظر را بررسی کرده و بعد به خرید آن اقدام کنید. برای طراحی ویلای 100 متری نکات خاصی وجود دارد، که باید آن ها را رعایت کرده و برطبق آن اقدام به طراحی و ساخت ویلا کنید. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت،با ما همراه باشید.

نکات مهم در طراحی ویلای 100 متری

  • یکی از اساسی ترین نکاتی که در طراحی ویلای 100 متری باید رعایت شود، این است که نمای ساختمان مورد قبول بوده ودارای زیبایی خاصی باشد. در طراحی نمای ویلا هم باید چندین نکته را رعایت کرد و این مطلب جای بحث بسیار دارد، به همین دلیل ذکر یک نکته بسیار حیاتی اکتفا می کنیم. در طراحی نمای ویلا یا هر ساختمان دیگری زیبایی را به امنیت آن ساختمان ترجیح نداده و در ابتدا ایمنی را تامین کنید و بعد زیبایی را.
  • طراحی ویلا براساس نوع عملکرد آن یکی دیگر از نکاتی است، که باید حتما رعایت شود. وقتی می توان طراحی ویلای را موفق دانست که هر فضای طراحی شده برای کاربردی مشخص باشد و بتوان از آن نهایت استفاده را کرد.

مقاله پیشنهادی : طراحی داخلی ویلای دوبلکس

پلان ویلا کوچک
  • بعد از رعایت نکته دوم که در سطرهای بالا به آن اشاره کردیم، باید بدانید که برای طراحی نما هم از طرحی استفاده کنید که فضای خیلی زیادی را اشغال نکند و سبب کوچک شدن ویلا نشود.
  • رنگ یکی از نکاتی است، که شما می توانید آن را طبق سلیقه ی خود انتخاب کرده و یا اینکه برطبق طراحی ویلا مدرن که امروزه بسیار پرطرفدار است، رنگ خاصی را برای طراحی ویلای خود مد نظر داشته باشید. در این جا لازم است بگوییم در صورتی که خود شما سازنده ی ویلا هستید، می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب و اجرا کنید، در حالی که اگر ویلای ساخته شده را خریداری کنید، دیگر نمی توان در انتخاب تیم رنگ آن نظر خود را اعمال کنید.
  • در طراحی ویلای 100 متری باید به طراحی پنجره ها هم دقت فراوانی داشت. یکی از ویژگی های طراحی مدرن این است که از پنجره هایی با سطح بسیار بزرگ استفاده کرده و باید بگوییم این نوع طراحی پنجره ها علاوه بر این که ظاهر ویلای شما را بسیار زیبا می کند، بلکه سبب می شود، نور بیش تری به داخل ساختمان بیاید. از این جهت است که طراحی پنجره ها طبق طراحی مدرن بیش از دیگر طراحی های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

تبدیل ویلای کوچک به ویلای بزرگ

زمانی که بحث بزرگ شدن ویلای کوچک می شود، منظور این است که چگونه ویلایی که دارای مساحت کمی است، در ظاهر بزرگ تر به نظر بیاید. برای این هدف نمی توان به دکوراسیون داخلی اکتفا کرد و بایستی که در طراحی ویلا هم دقت بسیار بالایی داشت. به طور مثال یکی از نکاتی که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، این است که نمای ویلا را به شکلی طراحی کنیم، که فضای کم تری را اشغال کند.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلای مدرن کوچک

طراحی ویلا دوبلکس 100 متری
طراحی ویلای دوبلکس

این مورد از مواردی است که با انجام آن می توان ویلایی کوچک خود را بزرگ تر نشان داد. یکی دیگر از مواردی که تاثیر بسیار خیره کننده ای در بزرگ نشان دادن ویلا دارد، رنگ ساختمان است. برای توضیحات بیش تر می توان گفت از رنگ های روشن در طراحی ویلای 100 متری استفاده کنید، تا ویلای شما بسیار بزرگ تر به نظر بیاید. به طبع استفاده از رنگ های تیره سبب کوچک تر شدن فضا شده و در این چنین مواردی اصلا توصیه نمی شود.

در این بخش لازم است ذکر کنیم استفاده از پنجره های وسیع در طراحی ویلا مدرن دارای فواید بسیاری است، که از جمله ی آن می توان به بزرگ تر نشان دادن فضای ویلا اشاره کرد. شاید زمانی که اسم مبلمان به گوش شما بیاید، اصلا به این که سایز آن بر اندازه ویلا تاثیر دارد، توجه نکنید. به همین دلیل لازم است بگوییم باید در انتخاب سایز مبلمان هم دقت بسیاری داشته باشید.

نقشه ویلای 100 متری

مطلب بیان شده به این معنی نیست که باید حتما از مبلمان کوچک یا بزرگ استفاده کنید، انتخاب مبلمان به شکلی است که باید حتما طبق سایز مناسب آن محل انتخاب شود و این نکته را هم در نظر داشته باشید که سایز مبلمان شما با سایز دیگر وسایل هماهنگی لازم را داشته باشد. در طراحی ویلای 100 متری رعایت نکات بیان شده بسیار کاربردی و مفید هستند.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که در طراحی ویلای 100 متری به نما، پنجره، مبلمان و…دقت کنید، که بتوانند طرح مد نظر شما را اجرا کنند و همچنین فضای ویلا را از آن چه که می باشد، بزرگ تر نشان دهد.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.