طراحی نما داخلی ویلا دوبلکس به سبک مدرن
11
آوریل

15 طراحی داخلی ویلا دوبلکس

همانطور که درباره طراحی ویلا دوبلکس و طراحی داخلی ویلا دوبلکس میدانید این طراحی با توجه به متراژ ویلا و سبک آن ، به صورت آزادانه هردو طبقه توسط یک راه پله داخلی به یکدیگر متصل میباند . در واقع هنگامی که درباره ویلا دوبلکس صحبت میکنیم از ترندترین وضعیت ویلا دو طبقه میباشد .

معمولا در بسیاری مواقع در طبقه دوم ویلا ، دارای ویو مناسب از طبقه پایینی و رو به پنجره های بلند میباشد که باعث می شود نما داخلی ویلا دوبلکس دارای نور طبیعی و روشنایی مناسب باشد . از همین محل بهترین مکان قرارگیری و اجرای راه پله برای اتصال این دوطبقه کاربرد دارد.

تماس با دژار 02126412074

چه نکاتی در طراحی داخلی ویلا دوبلکس اهمیت دارد ؟

ابتدایی و مهمترین نکته ای که باید درباره طراحی ویلا مدرن به صورت دوبلکس بدانید ، این وضعیت تنها برای ویلا لوکس کاربرد ندارد و اتفاقا اصلی ترین کاربرد آن در طراحی ویلا کوچک میباشد که بتوان از فضای کوچک زمین ویلا بیشترین استفاده را کرد و زیربنا بیشتری در اختیار خانواده قرار میگیرد .

طراحی ویلا کوچک دوبلکس

دومین نکته مهم در نما داخلی ویلا دوبلکس ، پلان باز بودن طراحی شما میباشد به همین علت برعکس ساختمان های مسکونی داخل شهر که دارای محدودیت فضاسازی میباشم ، در ویلا باید از مرزبندی ها و کالبدی مدرن استفاده کنیم تا با استفاده از ترفند های حرفه ای معماری بتوانیم ویلا خود را به خوبی طراحی کنیم.

همچنین مهمترین موضوع رعایت تناسبات طولی و عرضی فضای سالن و نشیمن اصلی ویلا میباشد که مسئله بسیار تاثیرگذار در افزایش کیفیت و نرخ بهره وری از طراحی داخلی ویلا دوبلکس و ارتقا کیفیت طراحی ویلا میباشد.

سبک های نما داخلی ویلا دوطبقه

مانند سبک های طراحی ویلا ، بخش داخلی ویلا نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و دارای 2 سبک اصلی در طراحی داخلی ویلا دوبلکس میباشند.طراحی داخلی ویلا دوبلکس مدرن شامل اِلمان هایی همچون خطوط صاف ، رنگ های خنثی ، استفاده از مبلمان مدرن و همچنین دور بودن از استفاده وسایل غیر ضروری از اصلی ترین ویژگی های این سبک در طراحی داخلی ویلا دوبلکس میباشد .

همچنین در بخش نما داخلی دوبلکس کلاسیک نیز میتوان استفاده از متریال مرغوب و سنگ های یک تکه لوکس ، مبلمان کلاسیک و لوکس و … اشاره داشت .

نمای داخلی ویلا دوبلکس کلاسیک با متریال لوکس

نمونه طراحی داخلی ویلا دوبلکس

در ادامه 15 نمونه نما داخلی طراحی و اجرا شده ویلاهای دوبلکس را برای شما اماده کرده ایم.

از آنجا که مبل قرمز رنگ برجسته ای در این اتاق است ، طراحی داخلی ویلا برای تعادل بخشیدن به آن ، تلویزیون را نسبتاً ساده نگه داشته است. پانل دیواری پشت تلویزیون دارای روکش سنگ طبیعی کاشی کاری شده است که بافت ذاتی مدرن را فراهم می کند. علاوه بر این ، از آنجا که این خانواده دارای دو فرزند خردسال است ، آنها نگران اطمینان از راه پله ای بودند که از وسط اتاق نشیمن عبور می کند. طراح این مشکل را با پوشاندن قسمت باز پله ها با میله های فلزی عمودی که به عنوان یک تقسیم بین مناطق نشیمن و غذاخوری نیز عمل می کنند ، برطرف کرد.

فضای غذاخوری به زیبایی زیر پله ها جمع شده است .فضای غذاخوری محل مورد علاقه ما در نما داخلی دوبلکس است زیرا زیبایی خود را مدیون سادگی عظیم است. اگر طبق عرف پیش برویم ، فضای اشغال شده توسط مبل فیروزه ای محل واقعی غذاخوری در این خانه است.

با این حال ، طراح داخلی نمی خواست که میز ناهارخوری اولین چیزی باشد که شخص هنگام ورود به خانه می بیند. از این رو ، وردینی میز ناهار خوری را به فضای زیر پله فرو برد. این امر باعث ایجاد فضای باز روبه سالن می شود و نزدیکی آن به پیشخوان آشپزخانه را افزایش می دهد.

علاوه بر این ، کاشی های بافت طبیعی سنگ در اینجا دیوار پشت واحد تلویزیون را تقلید می کنند و تداوم طراحی را تضمین می کنند. آشپزخانه منطقه ای از آرامش است که درون این خانه رنگارنگ قرار گرفته است. رنگ خاکستری و سفید یک تصویر زیبا را برش داده و کاشی های سه بعدی صفحه پشت که به سبک استخوان شاه ماهی مرتب شده اند ، بافت مورد نیاز را ارائه می دهند. کابینت ها دارای روکش لمینت براق با ترکیبی راحت از قفسه های باز و کابینت هستند. یک واحد بلند برای لوازم خانگی نیز در محدوده این آشپزخانه قرار گرفته است. پیشخوان سفید در یک سنگ صاف Kalinga قرار دارد.

استفاده از فضای زیر راه پله دوبلکس به عنوان ناهارخوری