10 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک
20
مه

10 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم در خصوص ایده ها و دکوراسیون داخلی منزل کوچک است. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و از نکات مفید ارائه شده بهره ببرید.

دکوراسیون متناسب با محیط خانه دغدغه ای است که هر کسی آن را تجربه کرده، برای این که بتوان محیط منزل را با وسایل هماهنگ کرد، باید از یکسری نکات آگاهی داشت در غیر اینصورت هماهنگی لازم در محیط به وجود نخواهد آمد. اگر می خواهید دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود را به بهترین شکل تغییر دهید پس ادامه ی مطالب را مطالعه کنید.

یک مهندس معمار باید علاوه بر ضوابطی که برای طراحی نما وجود دارد، از ضوابط طراحی داخلی نیز اطلاع داشته باشد. برای هر خانه با توجه به وسعت و شکلی که دارد باید دکوراسیون متناسب با آن را پیدا کرد تا ظاهر محیط حفظ شود.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی !
با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.  

تماس با ما

طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک

برای دکوراسیون داخلی منزل مدرن کوچک باید به چه نکاتی دقت داشت؟

از آن جایی که در چنین خانه هایی فضا به اندازه ی دلخواه نیست، پس بسیار مهم است که دکوراسیون داخلی را به چه صورت باید چید یا اینکه وسایل را چگونه انتخاب کرد. نکاتی که باید در این رابطه مورد توجه قرار بگیرد به شرح زیر است:

 • کاربری های دوگانه:

برخی از فضاها در خانه وجود دارد که می توان بیش از آن چه که کارایی دارند به کار گرفته شوند. به طور مثال از فضایی که در زیر راه پله ها وجود دارد می توان در دکوراسیون داخلی آپارتمان به عنوان یک کتابخانه ی کوچک استفاده کرد. یا این که وسایلی مثل لباسشویی را در آن جا داد. امروزه از آن جایی که متراژ بسیاری از خانه کوچک است، وسایلی چند منظوره تولید می شود، یکی از این وسایل تخت خواب های تاشو می باشد که هم می توان به عنوان یک کاناپه از آن استفاده کرد و هم یک تخت خواب راحت را بدون پرداخت هزینه ی اضافه فراهم آورد.

 • استفاده از مبلمان بزرگ:

شاید برخی از شما به این موضوع فکر کنید که مبلمان بزرگ جای بیشتری می برد و گزینه ی مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک نخواهد بود، اما جالب است بدانید که مبلمان های تک نفره فضای بیشتری نسبت به مبلمان های یک دست و بزرگ می گیرند. در صورتی که فضای زیادی در اختیار ندارید می توانید مبلمان بزرگ و یکدستی که متناسب با فضای خانه شما است خریداری کنید، در این حالت شما فضای بیشتری در اختیار دارید.

 • توجه به رنگ ها:

انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از نکاتی می باشد که در دکوراسیون داخلی آپارتمان بسیار حائز اهمیت است. برای خانه هایی که کوچک هستند باید از رنگ های روشن استفاده کرد تا فضا بازتر و بزرگتر نشان داده شود. از انتخاب رنگ های پراکنده برای محیط منزل خودداری کنید زیرا هر چه در محیط یکپارچگی بیشتری حاکم باشد فضا مرتب تر و وسیع تر به نظر می رسد. رنگ های سفید، کرم، طوسی و… بهترین گزینه برای چنین منازلی هستند.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

نمونه دکوراسیون داخلی خانه کوچک
 • به کار نبردن وسایل غیر ضروری:

سعی کنید از اکسسوری ها و وسایلی که به حضور آن ها در منزل احتیاجی نیست یا خیلی ضروری نیستند استفاده نکنید. به کار بردن وسایل با تعداد بالا تنها موجب شلوغی منزل و نامرتب بودن می شود. هر چه محیط یک خانه شلوغ تر باشد، فضا کوچک تر به نظر می رسد. اگر نمی دانید که چگونه باید وسایل غیر ضروری را کنار بگذارید به شما یک ترفند نشان می دهیم و آن این است که اگر از یک وسیله به مدت سه ماه استفاده نکردید و حدس می زنید که در آینده ی نزدیک نیز استفاده ای نخواهد داشت با خیال راحت آن را کنار بگذارید.

 • استفاده از میزهای گرد:

به کار بردن میزهایی که لبه های گردی دارند نیز می تواند به باز کردن فضا کمک کند. از آن گذشته چون پایه ی این نوع از میزها در وسط قرار گرفته است دسترسی بیشتری را به وجود خواهد آورد.

نکات فرعی در خصوص دکوراسیون داخلی منزل کوچک شامل چه مواردی می باشد؟

مواردی که در قسمت قبل گفته شد جز مهم ترین نکات بودند که شاید بسیاری از شما آن ها را می دانستید اما در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که فرعی هستند و شاید از نظر برخی ها این موارد بی اهمیت باشند، اما در واقع عکس این موضوع درست است.این موضوعات در طراحی داخلی و طراحی پلان نیز حائز اهمیت است.

 • استفاده از پارتیشن برای بخش هایی از دکوراسیون داخلی مدرن خانه:

استفاده از پارتیشن برای تفکیک فضای خانه مزیت هایی دارد، به طور مثال هم می توان یک محیط را به دو یا چند بخش تقسیم کرد، هم این که به زیبایی محیط افزوده می شود، علاوه بر آن زمانی که شخص بخواهد تغییر دکوراسیون دهد این کار به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه ای انجام می گیرد. در صورتی که بخواهید محیط را به حالت قبلی بازگردانید این کار به راحتی امکان پذیر است.

 • استفاده از کاغذ دیواری:

استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک نیز می تواند به باز تر شدن فضا کمک کند، البته دقت داشته باشید که هر نوع کاغذ دیواری متناسب با این محیط نیست. بهتر است از طرح های خلوت و یا راه راه استفاده کنید، یا طرح هایی که گل های ریزی دارند.

 • استفاده از نور برای دکوراسیون داخلی منزل آپارتمان:

هر چه در یک محیط نور بیشتری وجود داشته باشد فضا بزرگتر از آن چه که هست نشان داده می شود پیشنهاد ما این است که بیشتر از نورهای طبیعی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک استفاده کنید، اما چنانچه این امکان برای شما فراهم نیست از نورپردازی های مصنوعی نیز می توانید بهره ببرید، حتی می توانید با قرار دادن یک آینه در مجاورت نور درصد روشنایی را بیشتر کنید. دقت داشته باشید که برای این کار بهتر است با یک متخصص در این زمینه صحبت شود زیرا برخی از نورپردازی ها نتیجه ی عکس دارد.

 • استفاده از سرویس بهداشتی کوچک در طراحی داخلی :

برای ایجاد نظم بیشتر و همچنین به وجود آوردن فضای بیشتر می توان از دوش های کابینتی استفاده کرد، این دوش ها سبب می شوند تا محیط بزرگتر شود، علاوه بر آن چون دارای باکس هستند به عنوان نگهدارنده ی وسایل اضافی کاربرد خواهند داشت.

در ادامه عکس ها و ایده های دکوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک میپردازیم.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل سال 2020

از همراهی همیشگی شما عزیزان نهایت تشکر را داریم.