دکوراسیون داخلی منزل به صورت مدرن
12
آوریل

دکوراسیون داخلی منزل ، بهترین چیدمان سال 2020

در دکوراسیون داخلی منزل اگر با خود بیاندیشید می فهمید که زندگی های امروزی به سمت تجمل گرایی سوق پیدا کرده است به نحوی که مبحثی مثل طراحی ویلا بیش از پیش برای مردم اهمیت پیدا کرده است، تا جایی که مهندسان و معماران این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار می دهند. دکوراسیون داخلی موضوع دیگری است که امروز می خواهیم به آن و اهمیتی که دارد بپردازیم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

تعریفی جامع از دکوراسیون داخلی منزل

مسلما همه ی ما می دانیم که دکوراسیون داخلی منزل چیست اما مطمئنا اگر بگویند که در چند جمله آن را توصیف کنیم تعریف درستی از آن نخواهیم داشت، دکوراسیون داخلی یا Decoration در لغت به معنی چیدن و مرتب کردن است اما در اصلاح اندکی متفاوت تر است و به معنای انتخاب وسایل برای محیط خانه است وسایلی که برای هر قسمت از خانه انتخاب می شود باید با آن سازگاری داشته باشد. جالب است بدانید که این بحث تنها به محیط خانه ختم نمی شود و امروزه در ادارات، دفاتر، فروشگاه ها، هتل ها و… نیز رسیده است.

نمونه دکوراسیون داخلی منزل

نکات مهمی که درباره ی دکوراسیون داخلی و فضای منزل باید دانست

همانطور که لباس پوشیدن هر شخص سبک خاصی دارد در دکوراسیون داخلی خانه نیز وسایلی که برای یک فضای یک خانه نیز انتخاب می شود می تواند انواع مختلفی داشته باشد. محیط یک خانه به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود وسایلی که به عنوان دکوراسیون برای هر قسمت انتخاب می شوند باید با هم همخوانی داشته باشند در غیر اینصورت نه تنها زیبایی محیط از بین می رود بلکه دکوراسیون نیز هیچ جذابیتی نخواهند داشت پس هماهنگ کردن محیط و وسایل استفاده شده با هم بسیار حائز اهمیت است.در این موضوع حتی در طراحی ویلا نیز حائز اهمیت است.

در قدم اول باید انواع دکوراسیون داخلی منزل را بشناسید !

دکوراسیونی که برای فضای منزل ایرانی استفاده می شود طرح ها و سبک های متفاوتی دارد که در ادامه هر یک از آن ها را شرح می دهیم.

مدرنیته محبوب ترین سبک دکوراسیون داخلی منزل

در این سبک از دکوراسیون داخلی ، سعی در استفاده از وسایل مدرن است . از مهم ترین ویژگی های این سبک ، ساده و بی آلایش بودن آن است ، بطوری که در طراحی دکوراسیون آن ، محیط خانه شما شلوغ نمی شود و استفاده حداکثری از فضا را دارا هستید.

سبک جدید در دکوراسیون داخلی

معمولا بسیاری از طراحان داخلی ، سبک جدید و مدرن را باهم اشتباه میگیرند ، در حالی که این دوسبک تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. دکوراسیون داخلی جدید ، طرفداران خاص را دارد و در این سبک برعکس سبک مدرن چارچوب و قوانین خاصی ندارد و تنها چیزی که در آن اهمیت دارد مد روز است.

مینیمالیست در دکوراسیون داخلی

در این نوع از سبک طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود و رنگ غالب آن رنگ های روشن و سفید است . به همین خاطر شباهت های با سبک مدرن نیز دارد . اما در چینش وسایل آن نهایت سادگی وجود دارد و معمولا برای خانه های افراد مجرد مناسب است.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

سبک رومی در دکوراسیون داخلی منزل

سبک رومی یا دکوراسیون داخلی کلاسیک سبکی لاکچری در طراحی داخلی محسوب می شود و کاملا با سبک های بالا متفاوت است . در این سبک از مصالح و وسایل کاملا متفاوت و گران قیمت استفاده می شود و نقطه مقابل سبک مدرن است . تقارن در طراحی دکوراسیون کلاسیک مهم ترین اصالت آن است و سنگینی و وقار نیز جذابیت خاصی به این سبک داده است.معمولا بیشترین رنگ مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک ، رنگ های چوب و کرم است .

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدیترانه ای

دیدن نام این سبک برای انسان دریا و رنگ هایی که در آن وجود دارد را تداعی می کند، دکوراسیون داخلی به کار گرفته در آن نیز دقیقا بر اساس چنین افکاری است به نحوی که وسایل استفاده شده در سبک مدیترانه ای همگی از رنگ های شاد می باشند.

سبک های متنوع بسیاری وجود دارند که ما از گفتن آن ها خودداری می کنیم زیرا ممکن است از حوصله ی مخاطب خارج باشد در ادامه به نکاتی می پردازیم که باید در دکوراسیون داخلی منزل لحاظ شوند.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی خانه

زمانی که می خواهید برای خرید دکوراسیون اقدام کنید باید تمام جزئیات را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید نکات قابل توجه هنگام خرید وسایل می تواند شامل متراژ خانه، میزان نور در محیط مد نظر، تعداد پنجره ها و… باشد، با ذکر مثالی به این موضوع می پردازیم فرض کنید فضایی که قرار است دکوراسیون آن را تهیه کنید کوچک و با تعداد کمی پنجره که ابعاد بزرگی ندارند تهیه کنید، شما هیچ گاه نباید از وسایلی با رنگ تیره یا طرح های شلوغ استفاده کنید زیرا محیط کوچک، نامنظم و تاریک به نظر می رسد، بهترین انتخاب می تواند از رنگ های روشن مثل کرم و سفید باشد که طرح های ساده ای دارند و ابعاد زیادی نیز ندارند باشد تا محیط دلنشین تری حاصل شود.

یکی دیگر از تکنیک هایی که باید هر شخصی از آن اطلاع داشته باشد این است که هر اتاقی از سبک خاصی پیروی کرده باشد، اگر از ابتدای مقاله ما را همراهی کرده باشید می بینید در خصوص هر یک از سبک ها توضیحاتی داده ایم که تفاوت آن ها را مشخص می کند، بهتر است در فضای یک خانه تفاوت در چیدمان، رنگ ها و سبک ها ایجاد کرد تا یکنواخت نباشد.

ترفند دیگری که می توان در محیط خانه برای دکوراسیون به کار برد این است که از لوازم قدیمی در کنار وسایل جدید استفاده کرد ایجاد تعادل میان این دو می تواند ایده ی جالبی باشد که زیبایی خاصی را برای محیط به همراه دارد.

از همراهی همیشگی شما خوانندگان عزیز نهایت تشکر را داریم.