هزینه ساخت ویلا 100 متری کوچک
28
مارس

هزینه ساخت ویلا 100 متری ،کاهش هزینه ساخت ویلای کوچک

ساخت ویلا به یکی از علاقه مندی های مردم در سال های اخیر تبدیل شده است. این تمایل بالا به داشتن ویلا و محلی برای اقامت کوتاه مدت سبب شده است متراژ انواع ویلا پایین آید تا اکثریت مردم قادر به ساخت و ساز آن باشند. در مقاله امروز قصد آشنایی بیشتر شما با هزینه های مربوط به ویلا و همچنین هزینه ساخت ویلا 100 متری را داریم. در ادامه این موضوعات را به صورت جامع توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی و ساخت ویلا کوچک مدرن

صرفه جویی هزینه ها در ساخت ویلا 100 متری

  • هزینه ساخت ویلا 100 متری در شهرهایی که بزرگ هستند نجومی بوده و برای بیشتر مردم قابل پرداخت نمی باشد. البته مردم علاقه چندانی به ساخت ویلا در شهرهای بزرگ کشور ندارند و معمولا ترجیح می دهند به مناطق خوش آب و هوا و با طبیعت بکر رفته و ویلا خود را آنجا بنا کنند. به همین منظور مناطق مورد نظر ما شمال ساخت ویلا در کردان و دماوند و شهرهای شمالی کشور است و برای صرفه جویی در هزینه ها شهرهای کوچک واقع در شمال را انتخاب کرده و در این مناطق جذاب و شگفت انگیز ویلا 100 متری خود را می سازند.
  • قیمت زمین در شهرهای ایران کاملا متفاوت است و حتی تفاوت قیمت ساخت ویلا در دماوند یا کردان با ساخت ویلا در شهرهای شمال بسیار زیاد و چشم گیر است. شما برای صرفه جویی در هزینه ساخت ویلا 100 متری خود می توانید شهرهایی را برگزینید که قیمت زمین در آن مناطق ارزان باشد.
  • پس از خرید زمین نوبت به اخذ مجوز می رسد. توجه داشته باشید که برخی زمین ها دارای مجوز هستند و دیگر نیازی به کسب مجوز ندارند. اگر زمین جواز نداشته باشد باید در سریع ترین زمان به دریافت آن اقدام نمایید. در این مرحله هزینه هایی شامل مالیات، مبلغی بابت نوسازی و نقشه و … از شما گرفته می شود. باید مبلغی را برای کسب مجوز در نظر بگیرید که برای همه یکسان است و راهی برای صرفه جویی در این هزینه های ذکر شده وجود ندارد.
  • بیشترین هزینه ساخت ویلا 100 متری صرف خرید زمین و همینطور ساخت و ساز آن می شود. در مرحله اول  نیاز به خرید مصالح مختلف و صرف هزینه هایی برای خاکبرداری، ایجاد اسکلت، و دیوارهای ویلا و همچنین بنا نهادن درها و پنجره ها می شوید. بعد از این مراحل نوبت به تجهیزات ویلا نظیر لوله کشی، برق کشی، نصب چراغ ها و … می رسد. ضمن اینکه ایجاد سرویس بهداشتی  و تعبیه تجهیزات سرمایشی و گرمایشی از دیگر موارد هزینه بر هستند.

مقاله پیشنهادی : ساخت ویلا با کمترین هزینه

پلان و نقشه ویلا کوچک

سبک های مناسب برای کاهش هزینه ساخت ویلا کوچک

سه مدل محبوب و پرطرفدار در طراحی ویلا عبارتند از :

  • طراحی ویلا لوکس
  • طراحی ویلا مدرن
  • طراحی ویلا کلاسیک

هر کدام از این سه سبک طرفداران بسیاری دارند و قابل پیاده سازی در ویلا 100 متری می باشند ولی برای کاهش هزینه ساخت ویلا 100 متری بهتر است طراحی ویلا لوکس را بکار نبرید چرا که باعث هزینه های زیادی می شود و اگر پرداخت هزینه برای شما مشکلی ندارد این سبک انتخاب عالی می باشد و از بهترین و جذاب ترین سبک های ساخت ویلا محسوب می شود.

طراحی ویلا مدرن نیز از بهترین و جذاب ترین سبک های مورداستفاده در طراحی ویلا است که می توانید ویلای رویایی خود را در این سبک پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی : نمونه طراحی ویلا شماره سه

هزینه ساخت ویلا 100 متری

تاثیر هزینه های طراحی و دستمزد در ساخت ویلا

برای ساخت ویلا یکی از هزینه هایی که باید در نظر بگیرید هزینه های مربوط به نیروهای انسانی فعال در پروژه می باشد. این افراد عبارتند از معمار که بر روند ساخت ویلا نظارت داشته و ویلا شما را با استانداردهای جهانی ترسیم می کند تا مورد موافقت مراکز مربوطه قرار بگیرد، بنا و استادکار از دیگر نیروهای فعال در ساخت و ساز هستند که باید روزانه حقوق آن ها را پرداخت نمایید. کارگران دیگر نیروهای حاضر و مهم در ساخت ویلا می باشند که حقوق آن ها نیز باید روزانه پرداخت شود. بنابراین دستمزد نیروهای به کار گرفته شده درصد قابل توجهی از کل هزینه ساخت ویلا 100 متری را شامل می شود.

ضمن اینکه در طراحی ویلا نیروهای دیگری برای انجام کارهای جانبی نیاز است. این کارهای جانبی و مهم عبارتند از برق کشی، انجام ایزوگام، جوشکاری، لوله کشی، نصب کابینت و شومینه، بریدن شیشه و …  بهتر است پیش از شروع پروژه همه هزینه ساخت ویلا 100 متری را یادداشت کنید و برای آن ها برنامه ریزی داشته باشید تا با کسری بودجه مواجه نشوید. یکی از مسائلی که معمولا به آن توجه کم تری می شود آن است که برای ساخت ویلا با کمترین هزینه انتخاب معمار کاربلد و حرفه ای است. اگر معمار را به درستی برگزینید تا حد زیادی به کاهش قیمت ساخت ویلا کمک می شود چرا که معمار مراکز مطمئن و ارزان قیمت را به شما عزیزان معرفی می کند.

طراحی داخلی در هزینه ساخت ویلا کوچک

در سال های اخیر تمایل جوانان به سبک های مدرن و خلوت تر کشیده شده است و در واقع کم تر کسی به ویلاهای شلوغ با وسایل لوکس علاقه دارد. بهتر است از وسایل شیک و جذاب به اندازه و در مکان صحیح خود استفاده شود و از آنجایی که هدف از ساخت ویلا کسب آسایش و کنار زدن خستگی ها می باشد می توانید از وسایل دوست داشتنی نظیر مبل های ماساژور استفاده کنید و همینطور بازی های مورد علاقه خود مانند فوتبال دستی، بیلیارد و … را در قسمتی از ویلا قرار دهید.

ضمن اینکه تنها شخصی که می تواند برای ایجاد یک طرح داخلی بی نظیر و کاملا  اصولی کمک کند معمار می باشد. معماران دانش این کار را داشته و به خوبی می توانند برای یک فضا 100 متری از بهترین وسایل و تجهیزات در جای مناسب خود بهره گیرند. توجه کنید که هزینه ساخت ویلا 100 متری و تاثیر طراحی فضای داخلی بر این هزینه ها به خود صاحب ملک بستگی دارد و اجباری در پرداخت این هزینه ها نمی باشد. می توانید با توجه به بودجه خود طراحی ویلا را همانطور که تمایل دارید و با مشورت معمار انجام دهید.

جمع بندی

موضوع ساخت ویلا کوچک در زمینی کوچک به متراژ 100 متر ، موضوعی مهم است چرا که کارفرما با داشتن زمینی کوچک ، انتظار بهینه ترین طراحی و ساخت ویلا را در زمین کوچک خود دارد . در نتیجه باید تمامی موارد و جوانب و همچنین نظر کارفرما در هنگام طراحی ویلا مدرن رعایت شود تا بهترین نتیجه گیری را در نهایت داشته باشیم.

سپاس بابت مطالعه این مقاله امیدوارم مطالب فوق برای شما عزیزان کارآیی لازم را داشته باشد.