طراحی نمای بیرونی ویلا در ایران
05
مه

طراحی ویلا گرین ، ویلایی بدون مرز با طبیعت

معمار گروه معماری مدو
موقعیت  ایران
مصالح چوب،بتن
مساحت ساخت 1120m2
تاریخ ساخت  2020

این بار نمونه طراحی ویلا دوستدار طبیعت را برای شما آماده کرده ایم تا ضمن اضافه شدن به ایده های طراحی ویلا شما ، اطلاعات کامل آن را بدانید.کارفرما در سایت ، درخواست ویلا ای خنک داشت تا در منطقه گرمسیری احمداباد بتواند در تمام فصول اقامت داشته باشد ، همچنین انتظار داشت تمامی اتاق خواب های ویلا روبه باغ ویلا و محوطه سرسبز ویلا مشرف باشد و در عین حال نگران حریم خصوصی و امنیت نباشد . تیم طراحی modo با استفاده از این خلاصه های اولیه و درخواست های دیگر کارفرما ابتدا نقشه برداری زمین و درختان موجود در سایت پلان ویلا را شروع کرد و طرح های ارائه شده باعث حفظ بافت و تعداد این درختان شد . در شروع طراحی پلان ویلا طرحی خاص مربوط به ترکیب فضای داخلی و بیرونی ویلا داده شد تا ترکیبی جذاب داشته باشیم.

تماس با دژار 02126412074

خط مشی پروژه

ماهیت طراحی ویلا با توجه به سبک طراحی ویلا باز بودن ویلا است و مرزهای دقیقی بین فضای داخل و خارج وجود ندارد و به تدریج این مرزها از بین میرود و از محیط داخلی ویلا میتوان به خوبی پویایی با طبیعت داشت.

در طراحی بخش مرکزی ویلا 3 فضای اصلی وجود دارد که شامل حیاط داخلی ، بخش بیرونی و بخش سوم که به سالن پذیرایی پیوند داده میشود. در بخش پذیرایی نیز یک درخت انبه وجود دارد .

این چندین حیاط در محوطه سازی ویلا اجازه می دهد تا خانه سرسبز باشد. بخش جلو یک طبقه است ، در حالی که بخش دیگر در سطح بالایی در پشت ویلا ساخته می شود .

حیاط داخلی و خارجی روح ویلا است و چیدمان آن در اطراف این ها مرتب شده است. معرفی این حیاط های دوتایی که بخش جلو و عقب ویلا را از هم جدا می کند ، به دلیل نگرانی های امنیتی و اقلیمی از جنبه های چالش برانگیز این طرح بود. بخش داخلی که فضای خاص و سبز است و به محل زندگی ، ناهار خوری و … آن باز می شود ، باید مسائل امنیتی ، باران و گرد و غبار را حل کند.برای حل این نگرانی در مورد امنیت و حریم خصوصی در طراحی ویلا مدرن احمداباد، از طریق صفحه های رفت شد.

جدا از این ، ما لورهای قابل کار با چوب را معرفی کردیم که می تواند در ساعات مختلف روز بسته و باز شود. محوطه بیرونی که بخش ورودی ، استودیوی کار و ایوان باز می شود ، به آسمان باز نگه داشته می شود اما دارای صفحه های کشویی چوبی در سمت باغ است که می تواند در شب برای اهداف امنیتی بسته شود در حالی که صفحه چوب نسیم را به این فضاها می دهد. در فضاهای مشترک پایین پنجره های شیشه ای برای ارتباط با فضای باز وجود دارد در حالی که اتاق های خواب دارای لوورهای چوبی و صفحات چوبی برای افزایش حریم خصوصی و همچنین عایق بندی این اتاق ها از گرمای شدید از سمت غرب است.

طراحی سازه ویلا با استفاده از دیوارهای بتنی و سازه اسکلت فلزی صورت گرفت. مصالح اصلی مورد استفاده ستونهای بتنی و فولادی است ، در حالی که از دیوار آجری برای پارتیشن بندی داخلی استفاده شده است. این خانه از پنجره های درب شیشه ای و چوبی ثابت و قابل استفاده استفاده می کند. کف داخلی تمام سنگهای طبیعی آینه آهنی است در حالی که در فضای باز از سنگ و سنگ گرانیت ساخته شده از چرم ساخته شده است.

نورپردازی ویلا

در طراحی نورپردازی ویلا ، کل فضا ویلا با نوری متناسب و با استفاده از صفحه های چوبی باز شونده ، به عنوان جریانی متغیر برای تغییر نور در نظر گرفته شده است.

شروع مسیر نور از ایوان ورودی ویلا شروع می شود ، این قسمت رو به شرق است و از طریق قسمت مرکزی جلو وارد یک هشتی می شود. دهلیز به حیاط بیرونی باز می شود و در سمت راست آن دفتر کار قرار دارد. در سمت چپ نقاشی رسمی وجود دارد که از طریق راهرو نیمه باز که به حیاط داخلی متصل است قابل دسترسی است. یکی دیگر از این راهرو نیمه باز به پایین می رود تا به مکان های غذاخوری و آشپزخانه برسد. راهرو دوباره به سمت راست پیچیده می شود تا به منطقه نشیمن که بین حیاط داخلی و باغ است منتهی شود.

طراحی راه پله ویلا

پله های ویلا به صورت مارپیچی در مجاورت اتاق نشیمن و سالن ویلا قرار گرفته است که از طریق این راه پله به ویلا دوبلکس متصل شده که در این بخش سه اتاق خواب و فضای استراحت وجود دارد. در گوشه جنوب غربی ، یک اتاق معمان مشرف به باغ طراحی شده است . قسمت شمال غربی ویلا از طریق راهرویی به بخش فضای سبز ویلا دسترسی دارد و همچنین ایوان ، سالن بدنسازی و اتاق اسپا در این بخش وجو دارد. در حالی که یکی از دهلیز و گذرگاه نیمه باز حرکت می کند ، وسعت ، جریان فضاها ، فیلتر شدن نور به حیاط ها و آسمان بالا را حس می کند.

در اخر طراحی این ویلا به گونه ای صورت گرفته است که با توجه به انواع فصل های سال ، بتوان شدت نور ، گرما و سرما و … را تنظیم و از زیبایی های طبیعی فصل های سال از داخل ویلا خود لذت برد ، این مکان را می توان در هر زمان از روز و سال و در جایی که خانواده می تواند جمع شود و یا در جایی که یک فرد می تواند با خود باشد زندگی کند.