طراحی ویلا مدرن LSF
27
دسامبر

طراحی ویلا کوچک سبز برای سازگاری محیط زیست

معمار لیتو آرشیتکت
موقعیت  فنلاند
مصالح از پیش ساخته
مساحت ساخت 23 m2
تاریخ ساخت  2020

ماجاماجا(majamaja)  یک ویلا کوچک است که کاملاً خارج از بافت شهری طراحی و اجرا شده است. این واحد به صورت پیش ساخته ، قابل حمل بوده و می تواند در منزوی ترین مکان ها مونتاژ شود. این ویلا با یک ماژول ذخیره انرژی سبز و سیستم تصفیه فاضلاب مدار بسته ساخته شده است. طراحی ویلا به گونه ای است که می توان آن را براحتی به سایت های جدید منتقل کرد.

اولین پروژه ماجاماجا ، توسعه روستاهای خارج شهر است که اکنون در هلسینکی در حال انجام است و ماژاماجا در سال 2021 ویلاهای از پیش ساخته آزمایشی خود را برای اجاره های کوتاه مدت قرار خواهد کرد. علاوه بر این ،طراحی ویلا ماجاماجا در حال گسترش در سطح بین المللی است و سرمایه گذاری های خوبی در این نوع طراحی ویلا مدرن شده است.

طراحی ویلا کوچک سبز سازگار با محیط زیست

 این پروژه در فرانسه برای Pekka Littow (معمار فنلاندی مستقر در پاریس) است که این مفهوم را آغاز کرد ، مفهوم Majamaja به دلیل نیاز به بازنگری اساسی و به حداقل رساندن تأثیرات زیست محیطی ما بر محیط زیست است. و برای نشان دادن اینکه چگونه معماری ویلا در مقیاس کوچک و فناوری مقیاس کوچک می تواند جایگزین حجم وسیع و سیستم های شبکه متمرکز آسیب پذیر شود. این پروژه با الهام از زندگی در مجمع الجزایر فنلاند ، زیستگاه سنتی آن ، ساختمانهای به اندازه انسان و شیوه زندگی آن در انسان با طبیعت هماهنگ است. مطابق با این اصول طراحی ویلا ، این پروژه جهانی در نظر گرفته شده است.

ماجاماجا متعهد به طراحی و ساخت ویلا های مدرن و از پیش ساخته با زیرساخت های سبک است. واحد های LSF از آسیب های محیطی ناشی از كارهای پیش از ساخت ، از جمله اتصال به سیستم های آب آشامیدنی ، فاضلاب یا راه سازی جلوگیری می كند.

این واحدها از عناصر چوبی پیش ساخته ساخته شده اند که می توانند بدون نیاز به تجهیزات سنگین ساخت و مونتاژ شوند ، که امکان نصب در کمترین فضا و محیط ها را فراهم می کند. چندین واحد lsf کوچک را می توان برای ایجاد مجموعه های بزرگتر جمع کرد. واحدها را می توان در صورت لزوم جدا و جابجا کرد.

چگونه این ویلا با محیط زیست سازگار است؟

استقلال آب بر اساس جمع آوری آب باران و آب آلوده فیلتر شده توسط یک سیستم تصفیه است. این سیستم در یک مدار بسته کار می کند که در آن تمام آبهای آلوده جمع آوری و بازیافت می شوند و هیچ چیز به طبیعت تخلیه نمی شود. زباله های توالت های خشک کمپوست شده و به عنوان کود مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

فضای داخلی ویلا کوچک

Majamaja  از فن آوری های خارج از شبکه برای ذخیره انرژی استفاده می کند. انرژی توسط صفحات خورشیدی و یک پیل سوختی تأمین می شود. یک باتری با کارایی بالا سیستم فیلتر و تجهیزات اصلی برق را شامل می شود ، که شامل نور ، یخچال ، مایکروویو و تلویزیون یا تهویه مطبوع اختیاری است. ساختمان با گاز طبیعی غیر آلاینده گرم می شود. هدف بلند مدت ایجاد یک راه حل نمونه برای همه راه حل های آینده مسکن است.

مقاله پیشنهادی : ساخت ویلا به روش LSF

جمع بندی طراحی ویلا مدرن سازگار با محیط زیست

معماری ویلا ماجاماجا برگرفته از معماری سبز برای آسیب نرساندن به طبیعت است.با وجود کوچک بودن ابعاد این خانه ، سبک مدرن برای طراحی آن در نظر گرفته شده است و با استفاده از پنل های خوشیدی و سیستم های مدرن تصفیه آب ، بهترین بازدهی را از دریافت کرده اند.