نمونه طراحی ویلا مدرن در اندونزی
29
دسامبر

طراحی و ساخت ویلا لوکس مدرن در اندونزی

معمار ای.آر استودیو
موقعیت  اندونزی
مصالح بتن،چوب
مساحت ساخت 387m2
تاریخ ساخت  2020

در ابتدا شروع پروژه ،کارفرما از ایده های خود درباره ویلا و همچنین داشتن نمایی خاص در ویلا گفت و به ما توضیح داد تا طراحی ویلا به گونه ای باشد که بتواند از قسمت های مختلف ویلا از منظره لذت ببرد. سایت ساخت ویلا در یک منطقه مسکونی مرتفع در قسمت شمالی باندونگ واقع شده بود.در واقع ویلا H&M سایت بسیار مرتفع در قسمت بالایی تپه داشت که براحتی با استفاده از پنجره های بلند در طراحی نما ویلا ، ویو فوق العاده را به ارمغان آورد.

طراحی ویلا مدرن لوکس

چالش های موجود در طراحی مدرن HM

چالش دیگر طراحی و ساخت ویلا HM ایجاد فضاهای بسیار زیاد برای نیازهای آینده کارفرما در یک قطعه زمین نسبتاً نه چندان بزرگ بود. ما هر دو پتانسیل دید ابدی و نیاز فضا در این ویلا را به سبک مدرن ترکیب کردیم. قسمت بیرونی تحت تأثیر رنگ سیاه قرار داشت تا تابش خیره کننده را به دلیل جهت گیری شرق و غرب کاهش دهد. ما همچنین دیوار آویز بزرگی را به عنوان سایه در برابر آفتاب گرم غربی ایجاد کردیم. طراحی داخلی ویلا با رنگ سفید و استفاده از چوب بود تا فضای گرم را حفظ کند.

با توجه به نظرات کارفرما سبک مدرن در طراحی این ویلا بکار گرفته شد. عنصر چوب و الوار به عنوان یکی از ویژگی های طراحی داخلی ویلا به زیبایی در پلکان شناور استفاده شده است. از نظر نورپردازی ، این ویلا به هیچ نورپردازی خاصی نیاز ندارد و غرق در نور طبیعی زیادی است. هوای تازه به طور مداوم به داخل و خارج جریان می یابد. مطمئناً ، کارفرما قبض آب و برق نسبتاً کم خواهد داشت.

طراحی داخلی ویلا مدرن با چوب

جمع بندی و ایده های معماری ویلا

طراحی این ویلا که بر روی تپه هایی با ارتفاع بلند صورت گرفت ، از اصلی ترین خواسته های کارفرما داشتن نما پاناروما از داخل ویلا بود . همچنین با توجه به خواسته ی دیگر کارفرما مبنی بر داشتن فضای بسیار زیاد ، سبک طراحی ویلا مدرن برای طراحی و ساخت ویلا برگزیده شد.

همچنین در بخش طراحی نما ویلا ، استفاده از رنگ مشکی برای لوکس و خاص نشان دادن ویلا استفاده شد و در بخش طراحی داخلی ویلا نیز با استفاده از رنگ های خاص و استفاده از چوب مدرن و لوکس بودن را به حداکثر رسانده است.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا لاکچری و لوکس