طراحی ویلا کلاسیک در مازندران
04
آوریل

طراحی ویلا کلاسیک رومی آشنا شوید

برای طراحی ویلا کلاسیک رومی پیش از ارزیابی هزینه ها باید درباره همه بخشهای مختلف سازه بدانید ، زیرا این سبک ویلا خود بخشی مهمی از پویایی زندگی روزمره و اقتصاد اجتماعی دنیای روم بوده است. نوع ویلا که به آن domus گفته می شود (به لاتین “خانه”) به معنای ساختاری است که برای هر خانواده ای بزرگ طراحی شده و در یک شهر یا شهر واقع شده است. Domus یا همان ویلا کلاسیک به عنوان یک نوع معماری عمومی در دنیای روم عمر طولانی دارد ، اگرچه برخی از پیشرفت های معماری اتفاق افتاده است و برخی المان ها و طراحی سبک رومی متفاوت شده اند. در حالی که محل های پمپئی و هرکولانوم بهترین شواهد برجای مانده از معماری domus را ارائه می دهند ، این سبک طراحی ویلا در جهان روم بسیار گسترده بود.

ساختار کلی سبک رومی در ویلا

در طراحی کلاسیک ویلا رومی ، دهلیز به عنوان کانون کل پلان ویلا کلاسیک عمل می کرد. دهلیز به عنوان اتاق اصلی در قسمت عمومی ویلا (pars urbana) مرکز زندگی اجتماعی و سیاسی خانه بود. مرد سرپرست خانوار ((paterfamilias) در مواقعی که مهمانان ویژه داشت از طریق بخش اصلی ویلا یعنی دهلیز پذیرایی به عمل می آورد ، در این صورت به عنوان نوعی اتاق انتظار برای قرارهای کاری و مهمانی ها مورد استفاده قرار میگیرد. میهمانان از طریق ورودی به دهلیز (شماره 1 در عکس پایین) وارد می شوند ، یک راه ورود باریک که با خیابان ارتباط برقرار می کند. این درب در خانه های ثروتمندتر توسط یک دربان نگهبانی می شود.

با توجه به اینکه دهلیز اتاقی بود که مهمانان و مشتریان دعوت شده در آن منتظر می ماندند و اوقات خود را می گذراندند ، همچنین اتاقی بود که صاحب خانه در آن توجه و بودجه اصلی ساخت ویلا را در آن استفاده میکرد تا اطمینان حاصل کند که اتاق با تزئینات مناسب انتخاب شده است.در طراحی ویلا کلاسیک ارتباط با دهلیز ممکن است توسط اتاق های تختخواب (مکعب – شماره 8 در عکس پایین) ، اتاق های جانبی یا بال (alae – شماره 7 در عکس پایین) و دفتر کار شخصی ، معروف به تبلینوم (شماره 5 در عکس پایین) باشد.

تبلینوم ، که اغلب در قسمت پشت دهلیز ویلا کلاسیک قرار دارد ، معمولاً یک محفظه مربع شکل است که می توانست با لوازم خانگی پدر و خانواده و منافع تجاری وی تهیه شود. این می تواند شامل یک جدول نوشتاری و همچنین نمونه هایی از جعبه های محکم باشد که در برخی از زمینه های پمپئی مشهود است.

مقاله پیشنهادی : طراحی و اجرا نما رومی

طراحی پلان ویلا کلاسیک

ویلا کلاسیک ، سبکی آشنا اما معمایی !

به نظر می رسد ویلا ، ساده ترین ساختمان رومی برای درک است – به هر حال ، ما همچنان از اصطلاح “ویلا” لاتین استفاده می کنیم تا یک ساختمان مجلل شخصی در کشور یا ساحل دریا را به ذهن تصور کنیم.

تیم های معماری و باستان شناسان شواهدی از طراحی ویلای رومی باستان را هم در بقایای باستان شناسی و هم در متون باستانی پیدا کرده اند. در مجموع به نظر می رسد که معماری ویلا کلاسیک رومی کاملاً یکدست و یکپارچه از معماری را نشان می دهد ، در حالی که واقعیت چیزی کاملاً متفاوت است. از بعضی جهات یک ویلای رومی یک معمای معماری است. این امر به ویژه در مراحل اولیه طراحی ویلا به سبک کلاسیک، که در آن بحث درباره منشا و اصول همچنان داغ است ، صادق است. به عنوان یک نوع ساختمان ، ویلا به طور همزمان فوراً قابل درک و کاملاً معمایی به نظر می رسد.

امروز ، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا به شما نشان دهیم چگونه یک سبک داخلی مدرن و کلاسیک لوکس را در یک پروژه حیرت انگیز ترکیب کنید. الهام از طراحی های برتر داخلی در سراسر ما وجود دارد.

سبک کلاسیک در ویلا چه ویژگی دارد ؟

همانطور که از توضیحات این سبک برآید باید بدانید که شناسایی یک واحد و ویژگی خاص در طراحی ویلا کلاسیک رومی بسیار مشکل است. به طور کلی ویلا ایده آل در داخل به دو منطقه تقسیم می شود: منطقه ییلاقی برای لذت بردن از زندگی و منطقه شهری ). همانند معماری رومی ، ویلا ها اغلب در داخل حیاط و فضاهای دهلیز متمرکز می شوند. ویلاهای کلاسیک 1000 متری معمولاً دارای مراکز گسترده ای هستند ، امکانات ویژه از جمله حمام های گرم (بالنه) ، اتاق های بسیاری برای سرگرمی و غذا خوری دارند.

مقاله پیشنهادی : هزینه طراحی ویلا 1400

طراحی ویلا 1000 متری به سبک کلاسیک

تاریخچه از سبک رومی کلاسیک

اولین نمونه های ساختمان های دسته بندی شده در این گروه ، که گاهی اوقات با اصطلاح villa rustica (ویلا روستایی) نامیده می شوند ، عمدتا خانه های کشاورزی متواضع در ایتالیا هستند. این ساختارهای روستایی در مقیاس کوچک با کشاورزی یا زراعت انگور (انگور) در ارتباط هستند. طراحی ویلا کلاسیک نسخه های اولیه – و اصطلاح خود آن – برای کل ساختارهایی که هم در دوره جمهوری خواه و هم در دوره شاهنشاهی باقی مانده اند ، تخصیص می یابد و تا اواخر دوران باستان ادامه دارد.

یک نکته مشترک در همه ویلا ها شرایط خارج شهری آنهاست – ویلا یک ساختار شهری نیست بلکه یک ساختمان روستایی ییلاقی است. بنابراین ما اغلب آنها را اغلب در محیط های ییلاقی ، حومه ای یا ساحلی پیدا می کنیم. از نظر ایدئولوژیک ، کشور (ایران) با طراحی حرفه ای در سبک کلاسیک توانست به خوبی این سبک در ایران طرفدار پیدا کند و بدین ترتیب ویلا با مناطق ساحلی مرتبط شد (و همچنان در ارتباط باقی ماند).

به گفته پلینی (معمار معروف سبک کلاسیک)، ویلا کلاسیک باید در فاصله کمی از شهر واقع شده باشد ، در حالی که ویلا روستایکا یک ملک دائمی در کشور میباشد. مجموعه ویلا می تواند دارای امکانات و تجهیزات برای پردازش محصولات کشاورزی باشد ، به ویژه پردازش انگور برای تهیه نوشیدنی و فرآوری زیتون برای تولید روغن زیتون. نویسندگان لاتین مانند کاتو بزرگتر و وارو حتی در مورد چگونگی ساخت ، تعیین و مدیریت این ویلاهای روستایی توصیه های دقیق و مبتنی بر ایدئولوژی کشاورزی را ارائه و رعایت کردند.

طراحی ویلا لوکس کلاسیک

بسیاری از پروژه ها را با محصولات شناخته شده در سراسر جهان و منحصر به فردترین انتخاب ها ارائه کرده است. به همین ترتیب ، معماران Spaces از مصر فوق العاده ترین خلاقیت ها را به اشتراک می گذارند ، جایی که طراحی مدرن با سبک های کلاسیک و در عین حال زیبا مطابقت دارد. بنابراین ، برای دیدن نحوه طراحی آنها ، ما پروژه های برتر را انتخاب کرده ایم.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا لوکس

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی سالن کلاسیک-لوکس

طراحان داخلی در طراحی داخلی ویلا کلاسیک ، خطوط منحنی و مستقیم را کاملاً متصل می کنند. علاوه بر این ، در ویلا کلاسیک، در عین حال منحصر بودن طراحی نما ، طراحی داخلی و سالن آن باید با استفاده از متریال های مرغوب با مارک های برتر طراحی داخلی در جهان ، مانند Serip مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این ، برای پروژه های طراحی داخلی ویلا کلاسیک برای القا حس لوکس بودن تمام عیار استفاده از مبلمان خاص مانند مبلمان Galliotti & Radice توصیه میشود. ، بدین شکل طراحی لوکس ویلا را به بهترین شکل ممکن غنی می کنید. آیا شما فقط عاشق این طراحی لوکس کلاسیک با جزئیات نیستید؟

طراحی داخلی لوکس ویلا کلاسیک

چه چیزی فضای داخلی کلاسیک لوکس مدرن را تعریف می کند؟

  • رنگ و کاغذ دیواری های با کیفیت
  • لوکس-نشیمن
  • اتاق های لوکس –
  • دلپذیر بودن فضای داخلی
  • الهام بخشی از سبک های قدیمی ولی خاص
  • مبلمان کلاسیک مانند مدل چستر امروزه نیز می توانند مرسوم باشند ، مخصوصاً وقتی که دارای انحناهای مختلف و رنگ هایی مانند قهوه ای ، بژ ، سیاه ، قهوه ای شکلاتی ، خاکستری ، نقره ای ، سفید و خاکستری ترین سایه های آبی باشند.
  • کفپوش های فضای داخلی ویلا کلاسیک

معمولاً از فرشهای نرم و ابریشمی یا کفهای پارکت با رنگ گرم استفاده کنید. از آنجا که کفپوش خنثی است ، بافت فرش یا فرش ها مهم است. فرش های بربری ، پوست ها و فرش های سیزال گزینه های محبوب برای طراحی ویلا کلاسیک هستند.

طراحی نما ویلا رومی

طراحی نما خارجی ویلا کلاسیک ، شکل ظاهری معماری آن به شدت در طراحی ویلا شما مهم است چرا که از نظر زیبایی ، شناختی مطلوب ایجاد می کند. نقش اصلی در این امر توسط سنگ های با کیفیت و طراحی ویلا کلاسیک با اِلمان های مانند تقارن این زیبایی را دو چندان میکند و همچنین  آنها عملکرد تزئینی و محافظتی را انجام می دهند. در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاها و کلبه ها به سبک کلاسیک ، طراح باید فقط از سنگ های طبیعی – سنگ مرمر و گرانیت استفاده می کنند. این مواد جلوه ای از ابهت و عظمت به نمای خارجی خانه می بخشد.

طراحی نما ویلا کلاسیک رومی

طراحی ویلا رومی باید از نمای بیرونی ویلا  با قرنیزهای با گچ ، پشتیبانی شده توسط مدیلون های ظریف – نشانه ای از سبک کلاسیک در معماری-. انواع تزئینات که نمای ویلا را به سبک کلاسیک تزئین می کنند ، مورد تقارن قرار می گیرند. تزئینات سبُک و گچ بری دارای یک ساختار خوب فکر شده است ، با تقارن و نظم آنها متمایز است. این رویکرد طراحی باید توسط متخصصان ماهر و باتجربه انجام بگیرد تا  یک سبک کامل و کلاسیک کلاسیک به ظاهر ویلا می دهد.

مهندسین دژار با داشتن یک دهه تجربه در امر طراحی ویلا مدرن ، طراحی کلاسیک و اجرا ویلا میتواند از صفر تا 100 شما را در این امر یاری کند.

ویژگی های طراحی نما ویلا

تراس در فضای باز واقع در زیر یک گنبد ویلا ، مشخصه اصلی طراحی ویلا به سبک کلاسیک است که در منطقه ای با آب و هوای گرم واقع شده است. پنجره های بزرگ خلیجی پانوراما که با عناصر گچی تزئین شده اند عملکرد یک منبع طبیعی روشنایی داخلی و یک ویژگی طراحی نما خارجی را انجام می دهند در نتیجه باعث می شود که نما ویلا و فضای داخلی بیشتر نور طبیعی داشته باشد.

مدل سه بعدی ویلا رومی

ستون های مرمر که از اِلمان های اصلی طراحی ویلا کلاسیک ( رومی ) میباشد، در اطراف ویلا قرار می گیرند ، فضای کلاسیک ویلا را ادامه می دهند. ستون های فرم کلاسیک عملکرد تحمل ساختار را انجام می دهند ، و همچنین آنها یک راه حل عالی برای طراحی هستند و یک نقش تزئینی پیچیده را بازی می کنند.

منبع : smarthistory