طراحی ویلا مدرن منحنی
12
دسامبر

طراحی ویلا منحنی با الهام از سبک کُره

معمار گروه طراحی معماری جوهو آرشیتکت
موقعیت  کُره جنوبی
مصالح بتن،شیشه
مساحت ساخت 264m2
تاریخ ساخت  2019

ویلا لبه دار ، خانه ای برای زوجی در کره میباشد،طراحی این ویلا بر اساس به تصویر کشیدن فرهنگ سنتی کره ای برای دستیابی به استانداردهای زیبایی شناختی و زیست محیطی میباشد. این مکان که در میان کوههای Gwanaksan و کوه Cheonggyecheon واقع شده است ، نمایی پانوراما از کوههای اطراف خود را ارائه می دهد. هدف این طراحی ویلا مدرن دستیابی به یک نتیجه معماری است که در آن توازن بین حفظ طبیعت و تجربه فضایی زیبا باهم وجود داشته باشد. علاوه بر این ، انتظار می رود که یک تعامل مداوم بین نور و سایه همراه با تبادل مناظر مختلف در روند طراحی ویلا ایجاد شده است.

فاصله ی میان طبیعت – ویلا Eaves که به منظور فراهم آوردن محیطی بهینه برای زندگی در این ویلا ،طراحی شده است. در طراحی و ساخت این ویلای زیبا و منحصر به فرد فرهنگ سنتی کره به عنوان المان اصلی طراحی استفاده شده است و نمایی همگن از دو کوه و مجتمع مسکونی اطراف ایجاد می کند. منحنی ها ، با الهام از انحنای کوه های اطراف ، منعکس کننده مناظر اطراف است که به سمت جنوب شرقی نور خورشید باز می شود.

المان های طراحی ویلا eaves

از المان های مهم دیگر در طراحی ویلا مدرن لبه دار ، پنجره های بزرگ است که ویژگی های مختلف را از فصلی به فصلی فراهم می کنند . در حالی که نورگیر مرکزی باعث نورپردازی طبیعی فضای داخلی ویلا شده است ولی در عین حال عملکردی را برای پشتیبانی از تهویه هوای گرم فراهم می کند. به همین ترتیب ، سایه ها از طریق لبه های مستقر در هر دو انتها تشکیل می شوند ، و نور روز را از طریق لوله های فولادی ضد زنگ تشکیل شده به صورت عمودی فیلتر می کنند. قله کوه Gwanak و کوه Cheonggyesan ، که فراتر از پارک دروازه گسترش یافته است ، از طریق جویبارهایی به اینجا متصل می شود.

مقاله پیشنهادی : نمونه طراحی ویلا شماره دوازدهم

ویلا Eaves (لبه دار) ، با داشتن الگوی خاص در طراحی و لبه های منحنی ، که به عنوان ویژگی اصلی طراحی ویلا برجسته شده است ، از سقف سنتی کُره (Cheo-ma) الهام گرفته شده است. در زیر ساختار لوله های ضد زنگ با رنگ سفید وجود دارد ، که به عنوان بازتاب زیبایی های سنتی کره جنوبی الگو شده اند. این طرح عملکرد سازه ای را متناسب با عصر مدرن شده تفسیر کرد. این خطوط تشکیل شده ضمن کنترل تابش نور از نورهای نصب شده در شب ، نور خورشید را در روز فیلتر می کنند.

از سوی دیگر در طراحی ویلا مدرن منحنی ، این سازگاری انرژی از دیدگاه معماری به عنوان یک رویکرد استراتژیک در استفاده از انرژی طبیعی دیده می شود. در زیر لبه های جلو ویلا ، مناطق باقیمانده به عنوان بالکن کانونی در هر طرف به جلو آورده شده اند و به فضاهای مربوطه سرویس را می دهند. یکی به فضای آشپزخانه سایه می بخشد ، در حالی که دیگری محیط منطقه مورد مطالعه را پوشش می دهد. از این رو ، رابطه درون و برون بین دو قلمرو طبیعت و معماری بی حد و حصر تلقی می شود و با حضور این فضاهای میانی ادراکی ، یکدیگر را پوشش میدهند .

سازه ویلا منحنی

طراحی و ساخت ویلا – خانه Eaves با یک ساخت و سازِ ضد آب و هوا در سطح بالا مهر و موم شده است ، طراحی داخلی ویلا از هر گونه بخش خارجی جدا شده است. در بخش طراحی داخلی ویلا ، ویلا یک استاندارد خاص را برای تامین انرژی و گردش انرژی در داخل را استفاده میکند. سیستم بازیابی گرما (HRV) عملکرد تهویه و فیلتراسیون هوا به ویلا را پشتیبانی می کند. در زیرزمین فیلترهای کم صدا نصب شده و هوای سمی بازدم را از داخل می کشید در حالی که هوای تازه را از خارج به داخل جریان می دهد. این اقدامات از طریق طراحی و ساخت ویلا، به طور موثر مصرف انرژی سالانه کارفرما را کاهش می دهند.

در نهایت ، طراحی و ساخت ویلا Eaves (منحنی) در طبیعت بکر منطقه به سبک مدرن و انجام گرفته است و معمار با الهام از المان ها و فرهنگ سنتی کره ، طراحی نما این ویلا را فوق العاده زیبا و سنتی خلق کرده است . بر این اساس که در طراحی نما بخش های لبه های ویلا را به سبک سنتی کرده طراحی و ساخته شده است.

در بخش طراحی داخلی این ویلا نیز سیستم های مدرن پیشرفته در بحث تامین انرژی مورد استفاده قرار گرفته تا علاوه بر محافظت از طبیعت ، هزینه های سالیانه کارفرما برای تامین انرژی ویلا به طرز چشمگیری کاهش یابد.در ادامه تمامی عکس های طراحی ویلا منحنی ، بخش دکوراسیون داخلی ویلا و مقطع و پلان های ویلا را برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم .

منبع : Archdaily.com