نمونه طراحی ویلا مدرن پاناروما
05
دسامبر

طراحی ویلا پاناروما دوبلکس

معمار گروه طراحی داخلی مالان ورستر
موقعیت  کاستاریکا،آفریقا
مصالح چوب،شیشه
مساحت ساخت 675m2
تاریخ ساخت  2019

اینبار به طراحی ویلا زیبا در کاستاریکا میپردازیم . این ویلا چشم انداز طبیعی زیبایی از دامنه کوه ها و تپه های این شهر را در بر می گیرد. سایت ساخت ویلا ، نماهای گسترده ای از شهر و کلانشهرهای اطراف آن را ارائه می دهد.

از چالش های طراحی و ساخت ویلا پرایوت میتوان به زمین شیب دار منتهی به دامنه های پایین پارک ملی و شیب کوهستان با یک جریان مکانی منسجم و عوامل محیطی اشاره داشت . در حالی این موارد به عنوان چالش وجود داشت که معمار باید در طراحی ویلا پرایوت تمامی منظره های پانوراما از شهر ، خلیج و کوه های فراتر از آن را به حداکثر می رساند و آنها را قاب می کرد.

طراحی ویلا با منظره جنگل

المان اصلی در طراحی ویلا پرایوت استفاده از سبک مدرن در نما و پنجره های بلند برای داشتن منظره های پانوراما میباشد. در واقع طراحی ویلا مدرن ، نمایان گر نگاه های اجمالی از محیط طبیعی است در حالی که در سبک های دیگر تعریف فضای داخلی و خارجی کمی با موضوع متفاوت است.

روند طراحی ویلا پرایوت

برای اجرا ویلا از سه سطح کوه استفاده شده است. پایه ویلا (در دیوارهای سنگ طبیعی و گابیون) به صورت امتداد برآمدگی های صخره ای در دامنه ها دیده می شود و شامل مناطق بخش اصلی ویلا، گاراژها ، بخش کارگران و یک بخش مهمان است. دیوارهای زیرین و سنگی دارای تراس هستند و شیب طبیعی را بالا می برند و منظره جدیدی را برای بخش اصلی ویلا تشکیل می دهند.

مقطع غربی ویلا پرایوت

استفاده از این سبک در طراحی و ساخت ویلا پرایوت ، ارتباط ساختاری و مکانی ویلا و  طبیعت را حفظ میکند. یک آشپزخانه با دو حجم در سمت بالا ویلا امکان تعامل بین فضای خصوصی تر (مانند اتاق مطالعه ، اتاق تلویزیون و اتاق های خواب در بالا) و فضای سالن در زیر را فراهم می کند.

با قرار دادن استخر و مناطق تفریحی مخفی در “پشت” یا دامنه کوه ویلا ، رابطه ویلا با مناظر طبیعی و کلان آن بیشتر مورد تأکید قرار گرفته است. در نتیجه حس قرار گرفتن در دامنه های کوه و استفاده از انرژی شهر را افزایش می دهد.

جمع بندی

معمار با توجه به موقعیت سایت ویلا ، برای استفاده هرچه بیشتر از طبیعت و مناظر طبیعی و شهر ، سبک طراحی ویلا مدرن را برای شروع برگزیده است.چرا که با استفاده از شیشه های بلند این موضوع را به خوبی توانسته مورد استفاده قرار دهد . در ادامه با توجه به شیب زمین ویلا ، چالش هایی را پیش روی خود داشته است .

طراحی و ساخت ویلا در زمین شیبدار از موارد است که باید به یک معمار با تجربه سپرد و در این پروژه نیز ، معمار و سازه توانسته اند به خوبی با پایه های خوب ، سازه ویلا را مهار کنند . در واقع شیب زمین در ساخت ویلا به عنوان نقطه قوت آن در نهایت محسوب شده است.

طراحی و ساخت ویلا در شیب

در طراحی داخلی این ویلا ، بافت چوب و مدرن بودن به خوبی رعایت شده و طراحی داخلی زیبایی را به ارمغان آورده است. در ادامه گالری عکس های این ویلا زیبا را برای شما گردآوری کرده ایم . این گالذی شامل تمامی عکس های طراحی نما ویلا ، داخلی و مقطع های ویلا میباشد.

برای طراحی ویلا و ساخت ویلا با مهندسین مشاور دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

منبع : Archdaily.com