04
ژانویه

طراحی ویلا ، تلفیق سبک مینیمال و مدرن

معمار راینیلو سیلوا
موقعیت  پرتغال
مصالح بتن،شیشه
مساحت ساخت 450m2
تاریخ ساخت  2020

طراحی ویلا ویولانتاس در امتداد خیابانی طراحی و اجرا شده است که در دو طرف آن ویلاهای بسیاری زیاد ساخته شده است و در محله بِی ریز واقع شده است. در منطقه اطراف مزارع کشت ذرت و علف وجود دارد ، اما در غرب می توانید “ویلا” های شهر را در ورزیم کشور پرتغال را ببینید.

قسمت باریک و عریض کناری ویلا ویولانتاس ، محیطی وسیع برای طراحی محوطه ویلا و فضای سبز ویلا بوجود آورده است.زمین ویلا امکان طراحی حجمی بزرگ را با توجه به نیازهای مسکن کارفرما فراهم کرد. در خیابان ، نگهداری و بازسازی دیوار گرانیت که بخش پارکینگ و منطقه گردش اتومبیل را جدا می کند ، اجباری بود.

محوطه سازی و فضای سبز ویلا

تلفیق سبک ها در ارتباط نما و فضای داخلی

طراحی نما ویلا در ضلع شمالی امکان ایجاد فضاهای داخلی برای بهترین جهت گیری خورشیدی (جنوب و غرب) ، محافظت از ویلا در برابر باد شمال و همچنین سر و صدای جاده در ضلع شرقی را فراهم می کند.

در طراحی داخلی ویلا ویولانتاس در طبقه پایین ، راهروی ضلع شمالی با پله های معلق متصل به طبقه بالا ، امکان برقراری ارتباط بین فضاهای مختلف را فراهم می کند. در قسمت جلوی ویلا ، اتاق نشیمن و غذاخوری ، در کنار آشپزخانه ای که به قسمت خارج استخر باز می شود ، داریم. در قسمت عقب ، ما گاراژ برای دو اتومبیل ، منطقه فنی و لباسشویی داریم. در این طبقه یک اتاق کوچک دیگر رو به استخر و یک حمام داریم.

طراحی داخلی ویلا به سبک مینیمال

در طبقه آخر ویلا، ما دو بخش داخلی داریم ، در بخش پشتی ما سه سوئیت با اتاق رختکن و یک بالکن مشترک به سمت جنوب ، بالای استخر داریم. در جلوی خیابان ، دفتری داریم که تا تراس اتاق نشیمن گسترش یافته است.

جمع بندی

در بخش طراحی نما ،  طبق نظرات کارفرما ، طراحی ویلا سبک مدرن را انتخاب شده است و با استفاده رنگ شکلاتی و پنجره های بلند ، نمایی زیبا برای اتاق ها و شاه نشین ویلا بوجود آورده است.در بخش کناری ویلا نیز از فضای سبز بهترین استفاده شده است و همچنین در طرف مقابل استخر ویلا ساخته شده است .

محل قرارگیری استخر به گونه ای است که از دو طرف در بخش های داخلی ویلا به آن دید وجو دارد.

طراحی داخلی ویلا با دید استخر

طراحی داخلی ویلا مینیمال انجام گرفته است و کمترین پیچیدگی را در بخش دکوراسیون داخلی ویلا دارا میباشد. در دکوراسیون ویلا ، اوج سادگی و مینیمالیست بودن طراحی را شاهد هستیم و با استفاده از رنگ های خنثی مانند خاکستری و استفاده از صندلی ها مینیمال ، کمال گرایی و به نوعی مدرنیته را شاهد هستیم.

در آشپرخانه ویلا نیز استفاده از کابینت ها و روشویی های مدرن با رنگ های خنثی مشاهده میشود.