طرح های متنوع دکوراسیون داخلی خانه
10
مارس

دکوراسیون داخلی خانه و نکات چیدمان در سال جدید

زمان نسبتا زیادی در خانه گذرانده می شود و اگر دکوراسیون داخلی خانه به نحوی باشد که در ما ایجاد نشاط و شادابی نماید حس خوبی از محیط خواهیم گرفت و همچنین از گذراندن وقت در منزل لذت خواهیم برد.

دکوراسیون تخصصی داخلی منزل، سبک اصولی و نحوه انتخاب صحیح تر رنگ را به ما آموزش می دهد. پیش از انتخاب دکوراسیون برای محیط زندگی خود باید به موارد بسیاری توجه داشت. مواردی نظیر متراژ منزل و ویژگی های آن بر انتخاب نوع دکوراسیون تاثیر بسیاری دارند که در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

 مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

دکوراسیون داخلی لاکچری

نکات پیش از طراحی دکوراسیون داخلی

  • از علاقه مندی ها در دکوراسیون داخلی باید استفاده شود

عصر امروز، عصر توجه به علاقه مندی های انسان و توجه به شخصیت ما می باشد. محیط منزل باید حس خوبی به شما منتقل کند به همین علت طراحان برای ایجاد آسایش بیشتر از سلایق افرادی که در آن خانه زندگی می کنند در روند طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره برده و آن را در دکوراسیون استفاده می کنند.

برای مثال ممکن است سبک دکوراسیون داخلی مورد علاقه شما مدرن، کلاسیک یا سنتی باشد. طراحان سبکی را به کار می برند که شما به آن علاقه دارید. همچنین احتمال دارد برخی افراد به کتاب خوانی علاقه داشته باشند بنابراین طراح پس از اطلاع از این علاقه محیطی را برای بخش کتابخانه در نظر خواهد گرفت.

در انتخاب رنگ توجه به شخصیت فرد بسیار اهمیت دارد. معمولا هر شخصی رنگ های بسیاری را می پسندد و به طیف رنگ های زیادی علاقه دارد. بهتر است پس از مشاوره با طراح منزل یکی از این رنگ ها را انتخاب کنید. در ادامه شما عزیزان را با شخصیت شناسی رنگ های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل آشنا می نماییم.

  • باید به نورپردازی محیط توجه شود

یکی از مهمترین نکاتی که باید در دکوراسیون داخلی خانه به آن توجه ویژه داشت بحث نورپردازی آن است. قطعا استفاده از بهترین وسایل و طراحی بی نظیر در کنار نورپردازی ضعیف باعث خراب شدن خروجی کار خواهد شد و در نهایت نتیجه قابل قبولی به دست نمی آید.

بنابراین میزان نور مورد استفاده در محیط های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. نور شدید در محیط احساسی توام با شور و انگیزه به دنبال خواهد داشت و برعکس محیط هایی که کم نور هستند برای محیط اتاق مناسب تر می باشند پس بهتر است برای هر محیطی از نورپردازی مناسب آن استفاده شود.

مقاله پیشنهادی : نورپردازی داخلی

باید در انتخاب رنگ محیط، وسایل منزل و … جسارت داشت و باید یک دکوراسیون متفاوت و جذاب ایجاد شود. استفاده از رنگ های تکراری مانند خاکستری در تمام وسایل منزل خسته کننده است و ترکیب جذابی به وجود نمی آورد.

اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید آن را در محیط منزل خود به کار ببرید و اصلا نگران قضاوت های دیگران نباشید. محیط منزل باید طبق سلیقه شما پیاده شود و قطعا طراح دکوراسیون داخلی منزل می تواند با انتخاب رنگ های مکمل و وسایل خاص این چیدمان را جذاب تر به نمایش درآورد.

  • از وسایل جذاب برای تزیینات منزل استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در دکوراسیون داخلی خانه در نظر داشت بکارگیری وسایلی مانند گل های زیبا، شمع، وسایل دکوراتیو فلزی و چوبی در محل صحیح و … می باشد. اگر وسیله ای در محل درست قرار داده نشود باعث به هم ریختن نظم محیط شده و زیبایی منزل کمتر خواهد شد یا اینکه مانند بسیاری از منازل ظاهر تکراری به ارمغان می آورد.

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل 2020

همانطور که اشاره شد انتخاب رنگ باید طبق سلیقه شما انجام شود و طراح باید علاقمندی های شما را در انتخاب رنگ برای محیط های مختلف منزل لحاظ کند. رنگ مناسب برای هر محیط را برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان ذکر کرده ایم تا بیشتر با رنگ مناسب برای هر محیط آشنا شوید:

رنگ در دکوراسیون داخلی خانه
  • رنگ مناسب برای پذیرایی

رنگ دکوراسیون پذیرایی اهمیت بالایی دارد و باید در انتخاب آن دقت داشت. یکی از نکات در رابطه با انتخاب رنگ پذیرایی این است که نباید تمام دیوار را به رنگ سفید درآورد. این سبک رنگ در بیشتر منازل کشور ما دیده می شود که انتخاب آن کاملا اشتباه است. رنگ سفید باید با ترکیب رنگ دیگری در دکوراسیون خانه به کار رود.

ضمن اینکه هرگز از رنگ های تیره برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده نکنید چرا که محیط را غمگین کرده و زیبایی را از محیط می گیرد و بهتر است از رنگ های شاد در پذیرایی استفاده نمایید.

  • رنگ مناسب برای اتاق

در دکوراسیون داخلی اتاق خواب اگر اتاق کوچک است یا پنجره ای ندارد بهتر است رنگ های روشن نظیر سفید و زرد به کار برده شود. رنگ هایی مانند مشکی برای اتاق خواب مناسب نیستند. اگر به رنگ مشکی علاقه دارید بهتر است در صورت بزرگ بودن اتاق از آن استفاده کنید.

رنگ هایی مانند رنگ نارنجی به ما انگیزه زیادی می دهند و حس خوب و منظره جذابی به وجود می آورند بنابراین برای افرادی که تمایل به کسب انگیزه دارند این رنگ مناسب است. همچنین اگر به دنبال حس امنیت هستید رنگ های سبز بهترین گزینه می باشند و در کل رنگ های آبی و سبز از بهترین رنگ های اتاق خواب محسوب می شوند.

طراح دکوراسیون داخلی خانه کاملا با روانشناسی رنگ ها، مکمل آن ها و انتخاب وسایل برای اتاق آشنا بوده و می توانید با کمک طراحان مجرب بهترین چیدمان را برای اتاق خود داشته باشید.

مقاله پیشنهادی : طراحی داخلی اتاق خواب

  • رنگ مناسب برای آشپزخانه

برای رنگ آشپزخانه به دلیل فعالیت هایی که در آن صورت می گیرد بهتر است از رنگ های انرژی بخش استفاده شود و همچنین رنگ های خاکستری و زرد از ایده آل ترین رنگ های آشپزخانه می باشد. رنگ خاکستری موجب کاهش اشتها شده و برای افردی که رژیم غذایی دارند انتخاب عالی خواهد بود.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

سخن پایانی اینکه در انتخاب رنگ محدودیت خاصی وجود ندارد اما برای دلنشین شدن محیط و کسب انرژی مثبت بهتر است از رنگ های ایده آل برای قسمت های مختلف منزل استفاده شود که در این زمینه و همچنین انتخاب وسایل مناسب منزل مانند مبل، تابلو، میز و … تنها این طراح است که مناسب ترین گزینه را به شما معرفی می کند.