اصول طراحی پلان
31
آگوست

پلان یا نقشه ساختمان چیست؟

پلان در واقع دیاگرامی اندازه گیری شده از یک اتاق یا یک ساختمان می باشد که از دید بالا ترسیم شده است.پلان طبقه می تواند نشان دهنده یک ساختمان کامل باشد،یا یک طبقه از یک ساختمان یا یک اتاق و فضا به تنهایی.پلان ها شامل پلان اندازه گیری ، پلان مبلمان،تجهیزات،یا هر هدف که لازم است نشان داده شود،می باشد.پلان یا نقشه ساختمان برای طراحی بهتر مبلمان با جزئیات بیشتر و یا سیستم تاسیسات می تواند مفید باشد.هم چنین وسیه ای ارزشمند برای ارائه به مشتریان برای فروش یا اجاره ملک می باشد.

طراحی پلان باید به دست متخصصین در این امور صورت گیرد.
 برای مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.  

تماس با ما

اهمیت طراحی پلان طبقات

پلان طبقات برای طراحی و ساخت یک خانه بسیار حائز اهمیت است.یک پلان و نقشه خوب می تواند به جذابیت خانه و ویلا شما بیافزاید و این کار با ایجاد ارتباط صحیح بین فضاها امکان پذیر است و به دنبال آن ارزش آن خانه برای فروش بیشتر می شود

طراحی پلان ویلا

ویژگی های مهم یک پلان طبقه عالی زمانی که می خواهید خانه خود را طراحی کنید.

1.روان و انعطاف پذیر:مطمئن شوید که می توانید در آینده پلان یک محیط اداری را به یک اتاق کودک تبدیل کنید حال چه برای خانواده خود چه برای خریدار جدید

2.فضا برای جزئیات ایده آل:مطمئن شوید اتاق خواب ها از فضای ورودی فاصله داشته باشند.فضاهای خیس(سروی بهداشتی و حمام) در معرض دید فضاهای سرگرمی مانند نشیمن و غذاخوری نباشد،اکثرا دوست دارند آشپزخانه با فضا نشیمن و غذاخوری ارتباط داشته باشد تا بتواندد هنگام آشپزی با میهمانان و کودکان در حال بازی دید داشته باشند.

3.ابعاد فضا:در هر حال در هنگام طراحی فضاها و راهروها به این موضوع فکر کنید که چه تعداد افراد به طور همزمان می توانند در این فضا باشند و یا آیا براحتی می توانند جا به جا شوند؟ آیا فضا مناسب برای مبلمان و فعالیت های تعریف شده در آن مناسب است؟

4.تطبیق با ارزش ها و سبک زندگی:اگر دسترسی ها و راهرو ها مهم هستند ، مطمئن شوید که حرکت و جا به جایی مناسبی بین آشپزخانه و فضای بیرون و فضای نشیمن باشد.اگر فضایی مربوط به کار خانه دارید باید در فضایی آرام با نور مناسب قرار بگیرد.اگر نیاز به فضای لاندری رختشورخانه دارید آیا منطقی است که سه طبقه را از اتاق خواب تا لاندری طی شود؟

5.ایجاد تعادل بین جزئیات معماری و ملاحظات کاربردی: بیشتر در مورد امنیت کودکان در فضا ،شست و شو و بهداشت،گرمایش و سرمایش بیآندیشید تا اینکه عاشق پلکان زیبا یا کف سازی و یا پنجره ها شوید.

پلان واحد

اصول طراحی پلان

1.انتخاب فضا:فضای طراحی را به صورت کامل ارزیابی کنید.اگر ساختمان وجود دارد تصمیم بگیرید چقدر از کل آن قرار است طراحی شود. اما اگر ساختمان وجود ندارد ، طراحی را براساس سایز و فرم زمین انجام دهید.

2.اندازه گیری دقیق:اگر ساختمان وجود دارد،جداره ها،درب ها و مبلمان مربوط به صورت دقیق مشخص و اندازه گیری کنید.اما اگر لازم است برای فضا جدید طراحی کنید دقت کنید فضایی که با جزئیات طراحی شده است دقیقا مطابق با فضای موجود باشد.

اصول طراحی پلان

3.ترسیم دیوارها:برای هر فضا دیواره های مخصوص به خود را طراحی کنید،مراقب باشید اسکیل و دیوارها صحیح باشد.

4.اضافه کردن جزئیات معماری:فضاهای غیرقابل تغییر مانند درب ها و پنجره ها و هم چنین ، فضا برای یخچال،ماشین ظرفشویی،ماشین لباسشویی،سایر تجهیزات مهم برقی باید در محل دقیق خود جایگیزین شود.

5.اضافه کردن مبلمان:مبلمان متناسب با شخصیت فضا مشخص و چیدمان می شود.

پلان ویلا

جهت مشاوره و طراحی پروژه های خود با تیم ما تماس حاصل فرمائید.

Source:smartdraw