هزینه ساخت ویلا lsf
26
آوریل

هزینه ساخت ویلا LSF

در مقالات قبلی که برای شما مورد بررسی قرار دادیم به عناوینی مثل طراحی ویلا ، نمونه طراحی ویلا و… پرداختیم اما امروز بحث جالبی پیش رو داریم که مطمئنا اکثر شما دوستان اطلاعات خاصی از آن ندارید، در ادامه با هزینه ساخت ویلا lsf همراه ما باشید.

اطلاعات بیشتر

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید. 
ویلا lsf

بهتر است پیش از آن که به سراغ موضوع اصلی برویم در خصوص lfs توضیحی داشته باشیم تا در درک مطالب دچار ابهام نشوید.

LSF چه نوع سازه ای است؟

LSF که مخفف شده ی عبارت Light Weight Steel Frame است به معنای سازه های سبک فولادی می باشد که در انواع ساختمان ها مثل ویلاها، مدارس، دانشگاه ها، آپارتمان های تجاری و مسکونی، رستوران ها و… می توان از سازه lsf استفاده کرد. دلیل این حجم از استفاده مزایایی است که به همراه دارد در گذشته اجزای تمامی ساختمان را بارهای مرده یا همان مصالح سنگین تشکیل می داد که وزن بسیار زیادی داشت این موضوع زمانی نگران کننده بود که با بلایای طبیعی مثل زلزله مواجه می شدیم اما امروزه با روی کار آمدن LSF که سازه هایی سبک و یک پارچه هستند راحت تر با این موضوع کنار می آییم زیرا در برابر وقایع طبیعی مقاومت بهتری دارند. امروزه هزینه ساخت ویلا lsf بسیار با صرفه تر از سایر مصالح است به همین دلیل برای ساخت ویلا این سازه را به کار می برند

سازه LSF چه ویژگی هایی دارد؟

 • سازه های LSF از ورق های فولادی سرد نورد شده ساخته می شوند.
 • سازه های LSF در برابر زلزله 8 ریشتری مقاومت دارند.
 • از دیگر مزیت هایی که سازه های LSF دارند این است که با سازه های دیگر خاصیت ترکیب دارند.
 • به دلیل سبک بودن این سازه وزن کلی ساختمان چیزی حدود 50 درصد کاهش پیدا می کند که مزیت بسیار مهمی در برابر زلزله به شمار می رود.
 • طول عمر سازه های LSF چیزی حدود 60 سال می باشد که نسبت به سازه های دیگر بیشتر است.
 • علاوه بر قابلیت اجرای انواع مصالح، می توان در داخل نیز هر گونه کاغذ دیواری، رنگ و… را اجرا کرد.
 • سازه های LSF خاصیت ضد حریق بودن دارند
 • از دیگر ویژگی های مثبتی که می توان برای آن نام برد این است که در برابر رطوبت، حمله ی حشرات، ضربه و مواد شیمیایی دوام بسیار خوبی دارد.
 • LSF ها مواد زیان آوری مثل آزبست ندارند
 • نصب آن ها به نسبت سایر مصالح راحت تر است
 • برای ساخت ساختمان های چند طبقه بسیار کارایی دارند زیرا سبک، مقاوم و بسیار ایمن هستند.

مقاله پیشنهادی : هزینه ساخت ویلا در سال 99

هزینه ساخت ویلا LSF چه مقدار است؟

در خصوص هزینه ساخت ویلا LSF نمی توان قیمت دقیقی را ذکر به این دلیل که قیمت این سازه در بازار در حال نوسان است و از ثبات قیمت برخوردار نیست در نتیجه نمی توان قیمت مشخصی را برای آن ذکر کرد. اگر قصد دارید از هزینه ساخت ویلا LSF باخبر شوید و سپس به ساخت آن بپردازید بهترین راه این است که با شرکت هایی که به تولید این سازه ها می پردازند مراجعه کنید و مستقیما از قیمت آن ها با خبر شوید.

چه مواردی می تواند روی هزینه ساخت ویلا LSF تاثیر داشته باشد؟

در قسمت قبلی در خصوص این که قیمت سازه های LSF چه قدر است صحبت کردیم که مشخص شد نمی توان اعداد و ارقام دقیقی را ذکر کرد اما می توان فاکتورهایی را نام برد که روی هزینه ساخت ویلا LSF تاثیر مستقیم دارد. فاکتورهای فوق به شرح زیر می باشند:

 • متراژ ویلا

هر چه که متراژ ویلا بیشتر باشد سازه ی بیشتری نیز به کار می رود در نتیجه هزینه ساخت ویلا LSF نیز بیشتر می شود

 • دستمزد نصب

از دیگر فاکتورهایی که می تواند در هزینه ساخت ویلا LSF تاثیر داشته باشد دستمزد نصب آن است مسلما هر چه ویلا بزرگتر باشد مدت زمان ساخت آن نیز بیشتر خواهد شد که این موضوع تاثیر مستقیم روی دستمزد نصاب دارد.

 • کیفیت سازه

کیفیت سازه نیز می تواند همانند سایر فاکتورها می تواند در هزینه ساخت ویلا LSF موثر باشد هر چه کیفیت بیشتر باشد هزینه ها بیشتر می شوند.

سازه های LSF به چند دسته تقسیم می شوند؟

سازه های فولادی سرد نورد شده یا همان LSF را به طور کلی می توان به دو دسته تقسیم کرد که به شرح زیر است:

 • اعضای قابی سازه ای منفرد

این دسته خود زیر مجموعه هایی را شامل می شود از جمله آن ها می توان به ناودانی ها یا قطعات C شکل، قطعات Z شکل، نبشی ها، قطعات کلاهی شکل، قطعات I شکل؛ قطعات T شکل و قطعاتی که به شکل قوطی هستند، اشاره کرد، هر یک از آن ها عمقی به اندازه ی 51 تا 305 میلی متر دارند و قطر هر یک چیزی حدود 1.2 تا 6.4 میلی متر است. کاربرد اصلی این سازه ها برای باربری است در نتیجه استحکام بسیار خوبی دارند. البته این تنها کارایی آن ها نیست با توجه به مقاومتی که دارند برای قاب اصلی ساختمان ها تا حداکثر 6 طبقه نیز به کار برده می شوند.

 • پانل ها و عرشه ها

دسته ی دوم سازه های LSF پانل ها و عرشه ها هستند و برای مواردی مثل عرشه های سقف، عرشه های کف، پانل های دیوار، ملزومات جانبی و قالب های پل مورد استفاده قرار می گیرند. عمق آن ها 38 تا 191 میلی متر ضخامت آن ها نیز از نیم تا 1.9 میلی متر است. این پانل ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند قابلیت تامین باربری سازه ها را دارند علاوه بر آن بستر مناسبی نیز برای کف سازی، سقف سازی و بتن ریزی می باشند. از دیگر کارایی هایی که می توان برای آن ها نام برد این است که برای کابل های برق فضایی مناسبی هستند. از پانل ها و عرشه حتی می توان به عنوان عایق صوتی سقف استفاده کرد بدین صورت که آن را سوراخ و سپس با مصالحی که برای عایق صوتی استفاده می شود ترکیب می کنند.

برای تولید سازه های LSF از سه روش می توان استفاده کرد که به شرح زیر می باشد:

 • شکل دهی غلتکی به صورت سرد
 • شکل دهی با دستگاه پرس
 • شکل داده به روش خم کردن