طراحی ویلا لوکس در هشتگرد
30
مه

هزینه ساخت ویلا در هشتگرد و کردان کرج

امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به هزینه ساخت ویلا در هشتگرد کرج است. اگر به تازگی به فکر ساخت یک ویلا افتاده اید اما از هزینه ها و جزئیات آن اطلاعی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید.

امروزه ساخت ویلا در مناطقی مثل شمال کشور و اطراف تهران مثل کردان و هشتگرد بیش از پیش رونق گرفته است، به نحوی که بسیاری از مهندسان معماری تنها در زمینه های طراحی ویلا و طراحی نما فعالیت می کنند. در ادامه بیشتر در خصوص ویلا و مواردی که به آن مربوط است صحبت خواهیم کرد.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی ویلا در هشتگرد

خانه ی ویلایی به چه نوع خانه ای گفته می شود؟

پیش از آن که موضوع اصلی را شروع کنیم بهتر است مختصر توضیحی درباره ی خانه های ویلایی و طراحی ویلا داشته باشیم تا بهتر این موضوع را درک کنید. به احتمال قوی بیشتر اشخاص تصور می کنند که خانه های ویلایی تنها مختص به شمال کشور است، در حالی که این چنین نیست و در هر جایی می توان برای ساخت خانه های ویلایی اقدام کرد. البته این که در شمال کشور تعداد این خانه ها بیشتر است یک موضوع غیر قابل انکار می باشد، به طور کلی به خانه هایی که از چهار طرف باز هستند به نحوی که می توان از تمام جهات به بیرون دید داشت، خانه ی ویلایی گفته می شود.

طراحی ویلا مدرن در هشتگرد و کردان

هزینه ساخت ویلا در هشتگرد و کردان به چه مواردی بستگی دارد؟

همانطور که می دانید در کشور هیچ کالایی ثبات قیمت ندارد، پس نمی توان برای هزینه ساخت ویلا در هشتگرد اعداد و ارقام ثابتی را ذکر کرد.شرکت دژار به عنوان مشاوره طراحی ویلا به صورت تخصصی میتواند شما را در امر کم کردن هزینه ها و طراحی و ساخت ویلا خاص شما را یاری کند. اما در این میان می توان عواملی را که روی قیمت آن تاثیر می گذارند را شرح داد که شامل موارد زیر می باشند:

  • قیمت زمین:

هر زمینی بنا بر جایی که در آن قرار دارد می تواند هزینه ی متفاوتی داشته باشد، به طور مثال زمین هایی که در بالا شهر باشند به مراتب گران تر از زمین هایی هستند که در مناطق معمولی شهر قرار دارند.در منطقه هشتگرد و کردان نیز قیمت زمین در سال جدید رو به افزایش است.

  • متراژ زمین:

متراژ زمین نیز تاثیر مستقیمی روی هزینه ساخت ویلا در هشتگرد و کردان خواهد داشت، هر چه وسعت زمین بیشتر باشد بدون شک هزینه ی ساخت ویلا نیز بیشتر خواهد شد.

  • مصالح مورد استفاده:

از دیگر مواردی که در هزینه ساخت ویلا در هشتگرد بی تاثیر نخواهد بود مصالحی است که برای ساخت مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی وسایلی که در اطراف ما قرار دارند از درجه ی مرغوبیت متفاوتی برخوردارند، مصالح ساختمانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. هر چه مواد مرغوب تری به کار برده شود ساخت ویلا در کردان نیز بالاتر می رود.

دکوراسیون داخلی ویلا هشتگرد

اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید می دانید که دکوراسیون داخلی سبک های متفاوتی دارد، که در هر یک از این سبک ها وسایل مختلفی قرار داده می شود، می توان از این موضوع نتیجه گرفت که متغییر بودن دکوراسیون داخلی می تواند در هزینه ساخت ویلا در هشتگرد تاثیر مستقیم داشته باشد.

  • نمای ویلا:

همانند مورد قبلی که انواع گوناگونی داشت، نمای ویلا نیز دارای انواعی است، بسته به این که چه نوع نمایی با چه نوع مصالحی به کار برده می شود هزینه ها می تواند کاملا متغییر باشد.معمولا ساخت ویلا در مناطقی مانند هشتگرد و کردان بصورت مدرن و خاص انجام میشود.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا لوکس

طراحی نما ویلا
  • دستمزد:

دستمزد پیمانکار هم خود زیر مجموعه هایی دارد، به طور مثال برخی از پیمانکاران کار را به صورت متری محاسبه می کنند در حالی که برخی دیگر به صورت روزمزد، برای مورد اول متراژ ویلا روی قیمت تاثیر دارد برای مورد دوم مدت زمان کار، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق از هزینه ساخت ویلا در کرج با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند تماس بگیرید و مشورت های لازم را از آن ها دریافت کنید.مشاوره طراحی ویلا شما توسط تیم دژار !

برای ساخت ویلا چه نوع نماهایی بیشترین کاربرد را دارند؟

طراحی نما کاملا امری اختیاری بوده و هیچ اجباری در آن نیست، کارفرما می تواند بر اساس هزینه ای که می خواهد برای طراحی و ساخت ویلا در هشتگرد خود صرف کند نمای متناسب با آن را نیز انتخاب کند. اما به طور کلی پرطرفدار ترین نماهایی که برای ویلا مورد استفاده قرار می گیرد به شرح زیر است:

  • طراحی نمای مدرن ویلا :

این نوع از نما تقریبا شیوه ی جدیدی از طراحی نما ویلا است که قوانین و ضوابط خاص خود را دارد. در نمای مدرن از هرگونه تزئینات و شلوغی پرهیز می شود. طراحانی که نمای مدرن را طراحی می کنند بیشتر از سادگی الهام می گیرند و سعی دارند هرگونه مصالح اضافه را حذف کنند. در طراحی نمای مدرن خطوط منظم و مکعبی شکل که معمولا قرینه نیستند به کار برده می شود.

مقاله پیشنهادی : هزینه طراحی ویلا

  • نمای رومی:

از دیگر نماهایی که بسیار مورد پسند می باشد، نمای رومی است. در این نوع از نما از سنگ استفاده می شود. در صورتی که سنگ به کار رفته شده در آن مرغوب باشد استحکام و دوام بسیار زیادی خواهد داشت، خصوصا برای مناطقی مثل شمال کشور که آب و هوایی مرطوب و ناپایدار دارد. جالب است بدانید که به نمای رومی نمای کلاسیک نیز گفته می شود زیرا دارای قدمت است. اگر با دقت به نما کلاسیک نگاه کرده باشید می بینید که از اشکال منحنی و قرینه بیشتر استفاده شده است.

نکاتی دیگر درباره ساخت ویلا در هشتگرد

توجه داشته باشید که در چه منطقه ای در حال ساخت ویلا هستید، سپس بر اساس آن برای خرید مصالح اقدام کنید. شرایط آب و هوایی می تواند بر کارایی مصالح مورد استفاده تاثیر مستقیم داشته باشد. به طور مثال در شمال کشور به دلیل رطوبت بسیار زیاد و بارش های مکرر سالیانه بهتر است از متريال هایی مثل چوب یا فلزاتی که با آب واکنش نشان می دهند استفاده نشود زیرا به سرعت به بافت فرسوده تبدیل شده و هزینه ساخت ویلا در هشتگرد و کردان بیشتر می شود، به این خاطر که شما مجبورید بافت های فرسوده را تعمیر یا تعویض کنید.

با توجه به این توضیحات بهتر است از مصالحی که با محیط سازگاری دارند برای ویلای خود به کار ببرید، علاوه بر آن مصالحی با کیفیت بالا در ساخت ویلا استفاده کنید تا مقاومت ویلا نیز بیشتر شود.مشاورین طراحی ویلا دژار میتوانند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاسپگذاریم امیدواریم که مورد رضایت شما دوستان بوده باشد.