نورپردازی ادارات
29
سپتامبر

نورپردازی اصولی محل کار

نورپردازی محل کار تا چه اندازه اهمیت دارد؟

افراد روزانه ساعت زیادی را در محیط کار سپری می کنند.ادارات همچنان با اصول درست و صحیح نورپردازی دچار مشکل هستند.زمانی که بحث در مورد آرامش محیطی و سودمندی فضا می باشد نورپردازی یکی از مباحث مهم می باشد.نورپردازی بهینه و صحیح باعث پیشرفت در عملکرد می گردد میتوان به بوسیه راهنمایی های دقیق در مورد نورپردازی  محیط کار را تبدیل به بهترین و سودآورترین محیط کرد.

طبق یک پژوهش‌ جدید که به بررسی تاثیر نورپردازی محل کار بر سلامت روانی کارمندان پرداخته است، نور ناکافی می‌تواند بر راندمان کاری و سلامت افراد تاثیر منفی داشته باشد.اهمیت فعالیت زیر نور مناسب و سبک نورپردازی محیط کار مساله ای است که امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست. نورپردازی این توانایی را دارد که محیط کار شما را از هر نظر تحت تاثیر قرار دهد.از نظر میزان بازدهی و راندمان پرسنل گرفته تا سلامت آن ها و نیز موفقیت یک کسب و کار در ایجاد ارتباط با مشتری؛ ارتباط زیادی به این موضوع دارد. علاوه بر تمام این موارد، تاثیر مثبتی که یک نورپردازی دلنشین بر مراجعین شما می گذارد را هیچ وقت دست کم نگیرید!

مهم ترین چالش در نورپردازی ایجاد تعادل بین تاسیسات و هزینه های مصرف با عملکرد و نیاز بصری محیط می باشد.

یک نورپردازی مفید می تواند به روش های گوناگون انجام شود.

نورپد

نورپردازی یکنواخت

در سیستم نورپردازی یکنواخت،نور به صورت منظم و یکدست در فضا پخش می شود،بدون آنکه بروی نقطه یا موقعیتی در محیط تمرکز کند.در واقع میزان نورپردازی با نوری که لازم است عملیات ک کارکرد کارمندان به خوبی اجرا شود در یک سطح می باشند.

نورپردازی متمرکز

نورپردازی متمرکز مشابه نورپردازی یکنواخت اجازه می دهد نور به صورت منظم پخش شود اما محل روشنایی باید دقیق و صحیح انتخاب شود به منظور آنکه نور دلخواهی بروی موقعیت مشخصی داشته باشیم.می توان بوسیه نور طبیعی و یا نور مصنوعی مکث های نوری یا حس های مختلف در فضا ایجاد کرد.

نورپردازی متمرکز

نورپردازی ترکیبی

این نوع از نورپردازی ترکیبی از یکنواخت و متمرکز می باشد.در واقع نور متمرکز به صورت ثابت نزدیک به موقعیت انجام فعالیت نصب می شود و بوسیله ی نورپردازی عمومی و یکنواخت تقویت می شود.

نورپردازی محل کار
[envira-gallery id="2829"]

همچنین شما برای نورپردازی داخل ویلا و خانه ی خود از این مقاله استفاده نمائید

Source:archdaily