طراحی ویلا مدرن پازلی
21
فوریه

نمونه طراحی ویلا پازلی SD

معمار مهمتی آرشیتکت
موقعیت  تتوو
مصالح بتن
مساحت ساخت 800m2
تاریخ ساخت  2018

پروژه ویلایی SD در یک زمین کوچک و جمع و جور طراحی و اجرا شده است که در محله ای قدیمی دهه 70 در حومه تتوو ، مقدونیه شمالی و با منظره ای پانوراما به سمت کوههای شار واقع شده است.

کارفرما در ابتدا بیان داشت که طراحی ویلا  به عنوان محل اقامت یک خانواده چند نسلی قرار است مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر فضاهای معمولی برای خانواده ، خانه باید امکانات دیگری را نیز در خود جای دهد. استخر ، وسایل ورزشی و اتاق بازی برای بچه ها از موارد مورد نیاز برای طراحی ویلا sd  بود.

اصلی ترین فضای ویلا باید سالن اصلی باشد که محل اصلی ارتباط اعضای این خانواده بود. آشپزخانه که به اتاق ناهار خوری و اتاق نشیمن یکپارچه متصل است ، باید جادار باشد و یک فضای نیمه باز باشد که به قسمت های مرتبط با آن اجازه می دهد (اتاق نشیمن و ناهارخوری) ارتباط برقرار کند. در مورد مناطق خصوصی ، هفت اتاق خواب در فضای داخلی ویلا طراحی شد : سه اتاق خواب مستقل و چهار اتاق خواب کودک از اتاق قبلی جدا شده اند که همه آنها دارای حمام اختصاصی خود هستند. همچنین بدلیل کوچک بودن زمین ، طراحی ویلا بصورت تریبلکس انجام گرفت.

طراحی ویلا تریبلکس مدرن تا حدودی به بافت شهری آن نزدیک است. حجم های سفید در طراحی ویلا مدرن SD با طراحی مختلف روی هم قرار می گیرند و ساختاری را در بر می گیرند که شامل چندین حفره است که به تراس یا فضایی تبدیل می شوند که پنجره ها و گلدان ها در آن شکاف قرار دارند.

در قلب ویلا مدرن sd ، پله هایی چوبی که روی هم قرار گرفته اند ، محوری را برای گردش های عمودی تعریف می کنند که در اطراف آن همه فضاها مرتب شده اند. در حالی که در طبقه همکف اتاق نشیمن را از اتاق خواب مستقل خصوصی آزاد می کنند ، در طبقه بالا مطابق آنچه کارفرما درخواست کرده است ، اتاق خواب اصلی و فرعی و فضای مشترک در طبقه آخر را جدا می کنند.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا لاکچری و لوکس

ورودی فقط فضایی برای در آوردن کفش نیست. هدف ما ایجاد یک فضای نیمه پوشیده برای رویدادهای مختلف است که تا محوطه باغ ویلا گسترش می یابد. بعضی از اتاق ها به تراس هایی باز می شوند که فضای زندگی را به طور جذابی به فضای بیرونی ویلا گسترش می دهند. بخش های در طراحی داخلی ویلا ، پنجره های بزرگی را در خود جای داده اند که باعث می شود نور روز بتواند در فضاها نفوذ کند و در عین حال به حریم خصوصی خود دست پیدا کند. پایین ترین سطح – زیرزمین ، شامل یک منطقه تفریحی و سلامتی همراه با اتاق فنی است. طبقه همکف عمدتاً بخش عمومی ویلا و طبقه فوقانی (طبقه اول و دوم) اتاق های خواب خصوصی را در خود جای داده است.در واقع طراحی ویلا تریبلکسsd  بصورت کاملا مدرن مینیمال انجام گرفته است.

طراحی داخلی ویلا ، فضای داخلی آن از سطح سفید دیوار و کف چوب جامد تیره ساخته شده است. چیدمان فضاها داخلی ، فضای کافی را برای گردش آزاد بین مبلمان را فراهم می کند .تخته ها و مبلمان از چوب و سطح تیره ساخته شده اند تا گرمی به پس زمینه سفید اضافه کنند. آشپزخانه در قسمت پشتی اتاق نشیمن دارای پیشخوان سنگ مانند است که مدرن بودن را به اعضا خانواده تلقین میکند.

اشپزخانه ویلا مدرن

طراحی نما ساختمان ویلا با پازلی از تخته های سفید و پنل های آویز پوشانده شده اند ، که توسط پنجره های فرو رفته در ابعاد مختلف و در ارتفاعات مختلف تنظیم می شوند تا منظره کوه های اطراف را تنظیم کنند. سطوح شبه مانند اطراف پنجره ها کنتراست گرمی را ایجاد کرده و نمای یکدست و یکدست را مختل می کند. در زیرساخت نما ویلا ، یک سیستم اجزای عایق حرارتی بهره وری انرژی ساختمان را تضمین می کند.

صفحات و مواد استفاده شده در طراحی نما در حال استفاده آخرین الزامات فنی در زمینه های بهره وری انرژی ، سر و صدا و حفاظت از آتش را برآورده می کنند. در مجموع ، طراحی ویلا  SD محیطی را فراهم می کند که همزمان سرسبز بسیاری از موفقیت های مشتری و فضای گرم و گاه به گاه برای آرامش جسمی و روحی با خانواده و دوستان است.