نمونه طراحی ویلا مکعبی
24
آوریل

نمونه طراحی ویلا مکعب پیوسته

معمار گروه معماری لوباتان
موقعیت  اسپانیا
مصالح سنگ،بتن
مساحت ساخت 750m2
تاریخ ساخت  1399

این ویلا در ساحل واقع در ساحل جنوبی اسپانیا در ال پورتو د سانتا ماریا ، نزدیک کادیز ، توسط تیم معماری لوباتون به شکلی جسورانه و مدرن طراحی شده است. ایده اصلی طراحی ویلا ایجاد “بوم خالی” بود که به شخصیت و زندگی ساکنان اجازه درخشش می دهد. فرم ویلا از فرم های مکعبی محکم بهم پیوسته تشکیل شده است.

تماس با دژار 02126412074

خط مشی پروژه

وقتی نوبت به انتخاب مصالح برای ویلا رسید ، معمار قصد داشت تا ضمن احترام به محیط زیست ، متریالی با کیفیت و سخت انتخاب تا بتواند در اب و هوای مرطوب و ساحلی مقاومت کند. این امر منجر به استفاده از متریال سنگی و بتنی شد تا برای فضای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد . این معمار مجذوب درخشش و تاریکی شدید بازالت سیاه شد و دید که چگونه این سنگ اسلب ها می توانند چشم انداز او را زنده کنند. شدت و وضوح این محصولات امکان ایجاد نمای تمیز چشمگیر و لحظات کنتراست و عمق شدید در طراحی داخلی ویلا را فراهم می کند.

مقاله پیشنهادی : طراحی و اجرا ویلا

طراحی سالن اصلی ویلا به رنگ خاکستری

معمار با الهام از ایده ساختن یک خانه روی یک پایه ، خشت آهن  را برای کف داخلی و خارجی تعیین کرده است که به بیننده اجازه می دهد خانه را به صورت گرد تصور کند که گویی یک خانه مجسمه است. در بخش اتاق خواب از بتن برای طراحی استفاده شد و به تعبیری از بتن ریخته شده در اتاق خواب برای قسمتهای باتلاقی و یک دیوار مصنوعی مشخص شد ، رنگ خاکستری شهری در حمام ها برای روکش دیوارها ، اطاقک دوش و … مورد استفاده قرار گرفت تا طراحی ویلا به سبک مدرن را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.

یکی از برجسته ترین ویژگی های این ویلا مدرن  ، یک راه پله کنسول دار است که از یک طرف به دیوارهای سفید رنگ آمیزی شده و از طرف دیگر با صفحه شیشه ای شفاف دیده می شود ، این توهم را ایجاد می کند که هر مرحله در هوا پخش می شود.

در طبقه همکف ، در اتاق نشیمن بزرگ ، یک شومینه یکپارچه با رنگ مشکی بازالت ، بلافاصله چشم را به سمت خود جلب می کند ، در تقابل با ترکیب دیوارهای سفید و پنجره های کف به سقف که فضا را احاطه کرده اند. این استفاده ماهرانه از سبنگ بازالت و رنگ های خنثی در ویلا ، زیبایی خیره کننده و خاصی را به ویلا هدیه داده است و المان های مدرنیته به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

درباره سنگ ها

تمام اسلبهای Neolith 100٪ طبیعی بوده و در محیطی خنثی از کربن تولید می شوند ، و آنها را برای مشخصات در هر گونه کاربرد سطح حرفه ای یا مسکونی مناسب می سازد. Neolith همچنین ماده ای ایمن و بهداشتی است ، که هرگز در عملکرد و جذابیت بصری به خطر نمی افتد.