نمونه طراحی ویلا
02
فوریه

نمونه طراحی ویلا-طراحی ویلا یو

ویلا یو

معماردفتر معماری سی.اف.مولر
موقعیت آرهاوس، دانمارک
مصالح آجر و چوب
مساحت ساخت 200m2
مهندس عمران تری کانسالت
تاریخ ساخت  1394

توضیحات:

ویلا یو ، ویلا دوبلکس برای یک خانواده است که در نزدیکی آرهاوس و در بستری زیبا و خوش منظره واقع شده است.طراحی ویلا دوبلکس خاص آن توسط معماران سی.اف.مولر انجام گرفته است. 

خانه، که تا حد ممکن از این مناظر بهره می برد و از سه جهت به طبیعت نزدیک است حول یک فضای مرکزی کشیده و دو طبقه سامان یافته که با نور طبیعی روشن و با راه پله ای تندیس گون و شومینه ای مرکزی که اطرافش فضای مناسب برای نمایش آثار هنری وجود دارد  آراسته شده است.

این فضا قلب ویلا است که با گشودگی منظر به وسعت دو طبقه اتاقها را به هم می دوزد.

طبقه همکف و اول به شکل دو متوازی الاضلاع وارونه اند که مجموعه ای وسیع از تراس های باز و نیمه پوشیده در هر دو سطح است که با روی پتینه کاری شده قاب گرفته می شود.

این ویلا دوبلکس تجهیزات لازم برای دسترسی ویلچیر و یک آسانسور مسکونی اختصاصی دارد. طبقه همکف یک نشیمن، آشپزخانه و اتاق خوابهایی دارد که به تراسهایی رو به طبیعت و فضای مرکزی و انبار مجاور پارکینگ متصل اند.

نشیمن طبقه بالا تراسی گشوده به شرق و غرب دارد. اتاق خواب بزرگ طبقه اول مجهز به حمام، اتاق تعویض لباس و تراسی صبحگاهی است. سقف پارکینگ که از این طبقه در معرض دید قرار دارد به بام سبزی کوچک تبدیل شده است.

تایلهای بزرگ کف از جنس چوب بلوط رنگ شده، تجهیزات اشپزخانه دست ساز و آجر سوخته با رنگ های روشن و سبک خانه تعادل برقرار می کنند و بافتهایی را شکل می دهند که بر نور متغیر داخلی تاکید می کند. نزدیکی خانه به محوطه سبز اطرافش با پنجره های کف تا سقف سخاوتمندانه و انتقال سیال بین درون و بیرون تکمیل شده است.

طراحی ویلا مدرن زیبا و معماری خلاقانه این ویلا از ویژگی های مثبت این طراحی ویلا مدرن است. 

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

[metaslider id="7516"]

منبع : villanews