نمونه طراحی ویلا
23
فوریه

نمونه طراحی ویلا – طراحی ویلا آلستروپ

طراحی ویلا مدرن آلستروپ،نمونه طراحی ویلا دوبلکس

معماردفتر معماری سی.اف.مولر
موقعیت ویلا یرتینگ، اسبیرگ، دانمارک
مصالح خشت
مساحت ساخت 311m2
مهندس عمران شرکت مهندسی تاکر رادگیوند
تاریخ ساخت  1388

توضیحات:

آلستروپ که روی ساحلی مشرف به دریای وادن واقع شده، ویلایی انرژی- مثبت است به این معنی که الکتریسیته و دمایی بیش از مصرفش تولید می کند. این امر بدون صرف نظر کردن مزایای انحصاری خانه ای بزرگ با دیدی ۱۸۰ درجه به دریا تامین شده است.

معماری این بنا بیانی ساده و روشن دارد که با سطوحی شفاف به سوی دریا گشوده شده و در مقابل واحد های همسایه بسته و خصوصی مانده است. هندسه غیر متعارف حجم ترکیبی از جزئیات آرام و بی تکلف و پالت محدودی از مصالح با کیفیت است.

طراحی ویلا آلستروپ که بر پایه مسکن غیر فعال طراحی شده است، فرمی فشرده با پنجره های بزرگ رو به منظر جنوب غربی دارد که بهترین زاویه برای دریافت حرارت خورشید است.

این جهت گیری حریم حفاظتی خط ساحلی را رعایت می کند و به پلان مثلثی طبقه همکف که از مشخصه های بناست شکل می دهد.  سقفی شیبدار از مشخصه های دیگر طرح است که زاویه و جهت گیری آن با توجه به عملکرد بهینه پانلها، سلولها و گرمایش خورشیدی تنظیم شده است.

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در طراحی ویلا 

 

گرمایش خورشیدی غیرفعال در طراحی دیوارهای بتنی داخلی و دالهای کف جذب و ذخیره شده در حالی که بالکن جنوب غربی و سایبانهای بر نما سایه می اندازند و مقدار جذب انرژی را با توجه به فصل کنترل می کنند. بالکن به عنوان یک دال بتنی مستقل طراحی شده و مانع انتقال سرما به داخل می شود.

خانه تمام الکتریسیته و گرما مورد نیازش را از طریق انرژی خورشیدی و زمین گرمایی تامین می کند یعنی انرژی تولید شده در خانه از میزان مصرفش بیشتر است.

با این حال به لحاظ قانونی خانه باید همچنان به شبکه برق و گاز متصل باشد اما در طی زمان نشانگرها عدد کمتری را نشان خواهند داد.

روحیه دوستدار طبیعت در طراحی بنا، در ساخت آن با تکیه بر پیش ساختگی و استفاده از مصالح پایدار چون گرانول کاغذ که محصولی بازیافتی ست و محصولات دیگر که برچسب اکو دارند حفظ شده است.

این خانه به حداقل نگهداری نیاز دارد. به عنوان مثال نما از پوشش سیمان فیبری است که اقلیم محلی دریای وادن را تاب می اورد. این ویژگی ها  به افزایش پایداری ویلا در گذشت زمان کمک می کند.

 

طراحی ویلا آلستروپ دانمارک ، نمونه طراحی ویلا مدرن در بحث استفاده از انرژی های تجدید پذیر است . طراحی ویلا مدرن توسط مهندسین مولر انجام شده که در بحث طراحی ویلا دوبلکس دارای نمونه طراحی ویلاهای خاصی هستند.

مجموعه عکساهای نمونه طراحی ویلا آلستروپ گردآوری کردیم تا تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلا و پلان های این ویلا را مشاهده کنید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

منبع : villanews