05
آوریل

نمونه طراحی ویلا اریو

معمار گروه معماری کانتور
موقعیت  مازندران
مصالح شیشه،بتن
مساحت ساخت 980m2
تاریخ ساخت  1399

پروژه طراحی ویلا آریو  یک پروژه خاص برحسب انعطاف پذیری طبیعت است. ویلا آریو واقع در بالای یک قطعه زمین یک هکتاری قرار دارد و طراحی ویلا به گونه ای است که از چهار طرف خود دارای چشم انداز است. نما جنوبی ویلا منظره تپه بلند به سمت شهر و به سمت شرق ، فضای سبز و درختان کاج در انتظار است. سبک اصلی طراحی ویلا به سبک مدرن بود و ایده اصلی شروع طراحی این بود که نحوه قرارگیری هر اتاق را به گونه ای تنظیم کنیم که هیچ اتاقی رو به روی هم نباشد. با قرار دادن هر اتاق در زاویه تقریبا 45 درجه ، تمام اتاق ها از نور شدید خورشید غرب محافظت می شوند در حالی که هنوز حداقل دارای 2 منظره جذاب نسبت به درختان کاج ، کوه و تپه هستند.

منظره اتاق خواب در ویلا

میهمانان از ورودی غربی وارد ساختمان ویلا می شوند ، ورودی اصلی ویلا از طریق جاده ای اختصاصی در میان درختان نخل و برکه ها طراحی و ساخته شده است. از درب اصلی ، حوض انعکاسی با مجموعه سنگ از میهمانان به سمت فضای داخلی مدرن و روکش سنگ مرمر استقبال می کند. این ترکیبی از ناهمواری بافت های طبیعی سنگ و صاف بودن سنگ مرمرهای صیقلی شده به اِلمانی خاص در نمای خارجی و داخلی ویلا تبدیل شده اند.

مقاله پیشنهادی : هزینه طراحی ویلا سال 1400

ورودی ویلا غربی ویلا اریو

محوطه سازی ویلا آریو

در محوطه ویلا ، طراحی فضای سبز با انواع مختلف سنگها و نهرهای روان صورت گرفت و همچنین بخشی در محوطه ویلا اریو ایجاد کردیم که هیچ شلوغی دیگری در آن وجود نداشت. ما همچنین بنا ویلا را در محور شمال و جنوب قرار دادیم و اطمینان حاصل کردیم که همه افراد در اتاق نشیمن دسترسی مستقیمی به سمت استخر و همچنین حیاط پشتی سبز دارند. استخر بی نهایت در جنوب اتاق نشیمن منظره آرام و بی وقفه ای را به سمت تپه فراهم می کند. پالت رنگ سفید نما به انعکاس آرامش آب در کل ساختمان نیز کمک می کند.

مقاله پیشنهادی : محوطه سازی ویلا کوچک

طراحی ویلا مدرن اریو و استخر

طراحی ویلا مدرن اریو در بخش نما و بخش داخلی به سبک مدرن صورت گرفت و توانسته با تلفیقی از اصول مدرنیته و لوکس بودن ، آرامش دوچندان به ساکنین هدیه دهد . همچنین استفاده از رنگ سفید در ایجاد حس لوکس بودن به خوبی عمل کرده است.

در هنگام شب ویلا به یک فانوس در بالای تپه ها تبدیل می شود ، در حالی که هر بال از همه طرف تپه ها چراغ می تاباند و نورگیرهای چشمگیر در اطراف دامنه تپه ایجاد می کند.