طراحی ویلا و پلان ویلا کوچک
10
مه

نمونه نقشه ساخت ویلا کوچک با متراژ 100 متری

بحثی که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به نقشه ساخت ویلا 100 متری است پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هر ساختمانی برای اینکه به مرحله ی ساخت برسد باید نقشه ای از آن وجود داشته باشد در غیر این صورت این کار امکان پذیر نیست یا اگر ممکن شود به صورت اصولی و دقیق نخواهد بود. در واقع برای طراحی ویلا ، با استفاده از نقشه می توان بهتر و راحت تر کار را پیش برد. در ادامه بیشتر درباره ی نقشه ساخت ویلا 100 متری برای شما بحث خواهیم کرد.

پیش از اینکه بحث اصلی را آغاز کنیم بهتر است در خصوص نقشه توضیحی داشته باشیم، نقشه یا همان پلان به مجموعه ای از طراحی ها گفته می شود که دارای بعدهای مختلف است و محیط یک ساختمان بر اساس آن تعریف می کنند در گذشته برای اجرای پلان از کاغذ استفاده می کردند در حالی که امروزه با استفاده از نرم افزارهای مختلف نقشه ساخت ویلا کوچک را به فایل های دیجیتالی تبدیل می کنند.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با دژار 02126458051

تماس با ما

نمونه پلان ویلا کوچک

مهم ترین عناصر در نقشه ساخت ویلا 100 کوچک چه مواردی می باشد؟

زمانی که شخصی برای طراحی و ساخت ویلا اقدام می کند باید به یکسری نکات دقت کند تا هم مراحل ساخت آن به درستی پیش برود و هم اینکه هزینه ی مصرفی به هدر نرود. اولین نکته ای که برای نقشه ساخت ویلا 100 متری باید در نظر گرفت این است که تیمی را برای این کار انتخاب کنند که از مهارت کافی برخوردار باشند، یک تیم خوب پیش از این که برای ساخت یا طراحی پلان آماده شود به عناصری که می تواند روی نقشه تاثیر داشته باشد و همچنین سلیقه ی کارفرما دقت می کند.

مصالح مورد نظر برای کار، موقعیت مکانی و جغرافیایی زمین، شرایط اقلیمی، دکوراسیون داخلی، سرویس بهداشتی، اتاق خواب ها، فضای سبز و… همگی جز عناصر مهمی است که هنگام طراحی نقشه ساخت ویلا 100 متری باید به آن ها توجه داشت.

برای نقشه ساخت ویلا 100 متری چه مراحلی باید طی شود؟

مراحلی که در ادامه گفته می شود تنها بر اساس تجربه ی کاری است پس اگر با مراحل همراه شوید نتیجه بهتری خواهید گرفت مراحل فوق به شرح زیر می باشند:

  • دریافت مشاوره های لازم:

اگر قصد دارید برای ساخت ویلا اقدام کنید بهتر است پیش از هر کار با کسانی که در این زمینه مهارت دارند مشورت کنید به طور مثال از میزان هزینه ی مصرفی خود صحبت کنید آن ها نیز به شما می گویند برای نقشه ساخت ویلا 100 متری چه مصالح یا پلانی مناسب است.

  • طراحی ویلا:

پس از مشاوره نوبت به طراحی ویلای مورد نظر بر اساس سلیقه مشتری و فاکتورهایی که در نظر داشته، می باشد البته در این مراحلی شرایط جغرافیایی نیز باید در نظر گرفته شود.

  • ارائه نتایج:

حال باید نتایج به کارفرما تحویل داده شود، در صورتی که کارفرما از نتیجه رضایت کافی داشته باشد می توان کار ساخت و ساز را آغاز کرد در غیر این صورت بایستی موارد مد نظر او تغییر پیدا کنند.

مقاله پیشنهادی : طراحی پلان ویلا اختصاصی

نمونه نقشه ویلا 100 متری

هزینه طراحی پلان ویلا کوچک چقدر است؟

بسیاری از افراد که می خواهند برای ساخت ویلا اقدام کنند می خواهند بدانند که هزینه تمام شده آن چقدر است، با توجه به اوضاع کنونی کشور و نوساناتی که در بازار وجود دارد نمی توان به طور دقیق گفت که برای هزینه طراحی پلان و نقشه ساخت ویلا 100 متری چقدر باید هزینه کرد. برای اطلاع از این هزینه ها می توان به شرکت هایی که در این حیطه فعالیت می کنند مراجعه کرد و از قیمت نسبی اطلاع پیدا کرد.

در این میان مواردی هستند که روی هزینه تاثیر مستقیم دارند، از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مصالح:

مصالحی که برای یک ساختمان به کار برده می شود قیمت های متفاوتی دارد، هر چه مصالح مرغوب تر باشند قیمت بیشتری نیز خواهند داشت علاوه بر آن هر چه مقدار به کار رفته شده بیشتر باشد هزینه ها بالاتر خواهد رفت.

  • متراژ زمین:

هر چه مساحت زمین بیشتر باشد باید مصالح بیشتری به کار برده شود که این موضوع جدا از نوع مصالح  در قیمت طراحی پلان ویلا کوچک تاثیر خواهد داشت.

  • دستمزد:

هر بخش از ویلا که پیمانکار آن را می سازد قیمت متفاوتی دارد به طور مثال سنگ نما و کاشی کاری هر یک هزینه ای جداگانه دارند، هر چه زمان انجام کار طول بکشد هزینه ها نیز بیشتر خواهند شد.

نقشه ساخت ویلا 100 متری

در طراحی ویلا چه مواردی به کار برده می شود؟

برای طراحی ویلا معمولا باید بر اساس نیازها و سلایق مشتری پیش رفت، فرم، نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کاربردی و غیر کاربردی، مبلمان و… همگی جز عناصری هستند که می توان برای دکوراسیون داخلی مد نظر قرار داد. برخی از این موارد را در ادامه شرح داده ایم که شامل موارد زیر می باشد:

  • نور:

امروزه برای جلوه بخشیدن به فضای داخلی ویلا یا خانه از نورها مصنوعی استفاده می کنند، نورپردازی ها به چند دسته تقسیم می شوند که هر یک کاربرد خاصی دارند نور پردازی های فوق شامل: نور پردازی پس زمینه، نور پردازی تاکیدی، نور پردازی مخفی و نور پردازی دکوراتیو می باشد.

البته وجود نور طبیعی نیز برای محیط ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است در نتیجه طراحی باید به نحوی صورت گیرد که این عنصر را در خود جای داده باشد.

  • جهت گیری فضاها:

از آن جایی که خانه های ویلایی از چهار جهت آزاد هستند پس بایستی از چهار جهت اصلی بازشو یا همان پنجره داشته باشند تا بتوان نور خورشید را دریافت کرد.

  • رنگ:

یکی از مهم ترین عناصر که می تواند بر روحیه ی افراد تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد رنگ به کار رفته برای فضای داخلی است، نمی توان گفت که از چه رنگ هایی باید استفاده کرد زیرا یک امر سلیقه ای است اما پیشنهاد می کنیم اگر برای انتخاب رنگ به مشکل خورده اید حتما از روانشناسی رنگ ها کمک بگیرید.

  • سبک دکوراسیون و طراحی:

دکوراسیون داخلی بحث بسیار گسترده ای دارد زیرا از تنوع زیادی برخوردار است برخی از انواع سبک شامل: سبک مدرن، کلاسیک، روستیک و… می باشد که توضیح برای هر یک در این مقاله نمی گنجد زیرا بسیار طولانی خواهد شد.

امیدواریم مطالب امروز مورد پسند واقع شده باشد.