طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی
05
جولای

طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی و نمونه رندر های 3 بعدی

طراحی و دکوراتیو فضای داخلی منازل را می توان یکی از مهم ترین قسمت های ساخت و ساز منازل مسکونی در تمام دنیا دانست. در حقیقت این بخش از طراحی زیر مجموعه معماری و نقشه کشی است، که در آن مهندس معمار بر طبق ضوابط ساخت و ساز و عوامل زیبایی شناسی اقدام به طراحی فضایی خاص و دلچسب می کند. طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی مهم ترین بخش از بودجه گذاری کارفرما برای انجام پروژه است.

به عنوان مثال یکی از کتاب هایی که سال های سال مورد استفاده دانشجویان معماری و مهندسان در این زمینه بوده که به عنوان مرجعی اصلی آن را مورد بررسی قرار می دهند، نویفرت است. یکی از اصلی ترین هنر هایی که مهندس معمار باید در طراحی خود مورد استفاده قرار دهد، هماهنگی کامل میان تمام عناصر ساختمان بوده که در عین کارایی و زیبایی باید متناسب با بودجه کارفرما باشد.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی چگونه است

دکوراتیو و دکوراسیون داخلی فضای خانه شامل طراحی و چیدمان محیط داخلی سازه به علاوه طراحی و نور پردازی ساختمان است. امروه نرم افزار های متعددی را طراحی کرده اند تا بتوان با استفاده از آن دید بهتری از سازه را به کارفرما نشان داد. در حقیقت با استفاده از نرم افزار های سه بعدی می توان تصویری دقیق و گویا از آنچه قرار است ساخته شود در دسترس کارفرما قرار داد.

به عنوان مثال پیش از ساخت کابینت و کمد ساختمان، می توان با این گونه برنامه ها طرحی سه بعدی از طرح و رنگ متریال مورد نظر طراحی کرده و در صورت تایید از سوی کارفرما، به مرحله اجرا رساند. این نوع از طراحی موجب می شود کارفرما پیش از شروع کار به صورت کامل بر طرح های ایجاد شده تسلط کاملی را پیدا کند.

نمونه رندر طراحی داخلی

علاوه بر آن می توان با استفاده از این روش به شکلی دقیق هزینه های مورد نیاز را برآورد قیمت گرفت. این مسئله می تواند پس از اتمام کار مانع از اختلاف بین کارفرما و پیمانکار شود. در این روش طراحی می توان هر کدام از قسمت های متفاوت سازه را به شکل خاص و هماهنگ با دیگر بخش ها طراحی کرد.

به عنوان مثال می توان با استفاده از طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی علاوه بر طراحی محوطه های داخل، طراحی نما را نیز انجام داد. علاوه بر آن می توان تنها چیدمان لوازم موجود در فضاهای مختلف را مشخص نمود. در حالت کلی با استفاده از این روش طراحی دکوراسیون داخلی، می توانید به صورت کلی طراحی فضاهای متفاوتی همچون فضای اداری، مسکونی و تجاری را به شکل جزئی و کلی با طرحی 3 بعدی به نمایش بگذارید.

به بیان معماری طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی را در معماری، می توان ترکیبی از هنر و صنعت در ساختمان سازی دانست. همان گونه که می دانید، بهینه سازی محیط های داخلی سازه برای بهره برداری ساده، یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر در امر معماری و دکوراسیون سازی است. از این رو طراحی داخلی باید به نحوی صورت گیرد که علاوه بر بهره برداری مستمر هنگام استفاده، قابلیت تعمیر و جایگزینی در آن نیز به وجود بیاید.

دیزاین سازه های معماری در طراحی داخلی منزل

زمانی که صحبت از دیزاین منزل به میان می آید، ممکن است مجموعه ای از عناصر شامل پهنه ای از طراحی 3 بعدی کالبد سازه و معماری ساختمان تا بخش هایی کوچکی همچون طراحی سقف، رنگ پالت لمینت و یا حتی طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی سازه های صنعتی همچون سوله ها را در بر بگیرد.

چه بسا افرادی که هزینه های بسیار زیادی را صرف طراحی داخلی دکوراتیو منزل خود و خرید لوازم جدید کرده اند اما به دلیل عدم رعایت اصول معماری و ساختمان سازی، دکوراتیو طراحی شده بازدهی مورد انتظار را نداشته باشد. بر این اساس می توان گفت کیفیت طراحی و اجرا دکوراتیو منزل از یک سو تاثیری مستقیم بر نوع فعالیت های انجام شده در طی روز دارد و از سویی دیگر شخصیت و تعاملات کاربر را با دیگر افراد تحت تاثیر قرار می دهد.

در واقع می توان گفت که یکی از مهم ترین اهداف طراحان دکوراتیو سازه های ساختمانی مسکونی، اداری و تجاری بالا بردن میزان راندمان عملکرد های فیزیکی کاربران ساکن در ساختمان به علاوه افزایش بازده روانی اشخاص در محیط برای راحت تر شدن زندگی در آن است. شایان ذکر است که فضاهای معماری بدون رعایت اصول طراحی دکوراتیو یا غیر قابل استفاده است، یا کارایی لازم و بهینه را نخواهد داشت.

طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی پیش از اجرا

امروزه گروه های متفاوتی در سراسر کشور وجود دارند که به کار طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی مشغول اند و به شکل رایگان مشاوره پیش از اجرا را در اختیار کارفرمایان قرار می دهند. به همین منظور این گروه ها با استفاده از به روزترین نرم افزار های طراحی 3 بعدی، طرح مورد نظر را با کیفیتی بالا و بسیار نزدیک واقعیت به کارفرمایان ارائه خواهند داد.

مقاله پیشنهادی : طراحی دکوراسیون داخلی مدرن 2018

نمونه دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

پس از آن کارفرما می تواند با مشاوره مهندسان معماری، طرح خود را به اجرا در بیاورد. در حقیقت طرح های نهایی که انتخاب شده اند، به نقشه های اجرایی تبدیل خواهند شد و در اختیار تیم اجرایی ساختمان قرار می گیرد. همان گونه که می دانید دامنه طراحی 3 بعدی دکوراسیون داخلی بسیار گسترده است. مهم ترین مزیتی که برای این نوع از اجرا می توان عنوان نمود، تجسم عینی طرح نهایی و برآورد هزینه های اجرایی کار است.در بالا نمونه طراحی شده 3 بعدی دکوراسیون داخلی مدرن را مشاهده میفرمایید.

روند طراحی دکوراسیون داخلی مدرن آپارتمان و منازل

هر کدام از گروه هایی که طراحی 3 بعدی فضاهای داخلی و دکوراسیون سازی را انجام می دهند، اصول سازه ای مشخصی دارند. اما در حالت کلی اصول سازه ای اکثر گروه های معماری در طراحی دکوراسیون داخلی منازل با نرم افزار های شبیه ساز طراحی 3 بعدی به این صورت است که در ابتدا کارفرما طرح مورد نظر را مشاهده نموده، سپس طرح نهایی با ابعاد و اندازه مشخص استخراج خواهد شد.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل

پس از آن فایل مورد نظر بر اساس درخواست کارفرما معمولا در قالب عکس در آمده و پس از تصحیح نهایی و اعمال تمامی سلایق وی در غالب یک طرح نهایی دکوراسیون داخلی قرار می گیرد و به عنوان مرجع اولیه به کارفرما ارائه خواهد شد. طبیعتا اکثر طراحانی که به شکل حرفه ای کار می کنند، دکوراتیو را به نحوی انجام می دهند که در حین پیشرفت کار بتوان ایده های نوین خلاقانه ای را در دکوراتیو اعمال کرد.