طراحی ویلا لوکس به سبک مدرن
16
دسامبر

طراحی و ساخت ویلا لوکس IV به سبک مدرن

معمار کانتور آرشیتکت
موقعیت  اندونزی
مصالح بتن،شیشه
مساحت ساخت 1250m2
تاریخ ساخت  1399

ویلا چهار (IV) ویلایی لاکچری و لوکس است که در منطقه ای از دامنه تپه در جنوب سورابایا واقع شده است. طراحی ویلا لوکس مدرن از کانتور کناری موجود در کنار آن ساخته شده است. زمینی به مساحت 6.000 متر مربع در قله که زمینی مسطح است و دارای دید 270 درجه به سمت سه کوه در اطراف منطقه است.

با بهره گیری از زمین مسطح ویلا ، طراحی و ساخت ویلا به گونه ای است که ویلا در قسمت بالا قرار گرفته و مسیرهای اتومبیل از قسمت ورودی تا بالای تپه به دور سایت ویلا می چرخند. با این کار سفر به ویلا احاطه شده توسط طبیعت مسیری جذاب ایجاد شده است. با رسیدن به بالای سایت ، میهمانان وارد تونلی می شوند که به محل ورودی تبدیل می شود و همچنین خدمات ویلا را میزبانی می کند. پلی که این ویلا را به استخر متصل می کند به عنوان “دروازه” پذیرایی از میهمانان شناخته می شود.

سازه و بخش بندی ویلا

به طور کلی ، طراحی ویلا چهار ، به سه قسمت مختلف تقسیم شده است که هر یک رو به یک دامنه کوه است. هر دو بال خصوصی این ویلا میزبان اتاق های خواب اصلی و بچه ها هستند ، در حالی که سالن اصلی رو به استخر کنسولی است که منظره خاصی به تپه و کوه آن طرف دارد. هنگامی که میهمانان از دروازه ورودی در بخش زیرین وارد ویلا چهار می شوند ، در طبقه اول آسانسوری به مکان های نشیمن وارد میشود و سقف ویلا با ارتفاع دو برابر با چشم انداز نامحدود به طبیعت ، استخر و تراس اصلی باز می شود. در اینجا همه تشویق می شوند که دور هم جمع شوند تا از پس زمینه های طبیعت لذت ببرند. در جناح راست ، یک مجموعه آشپزخانه و فضای غذاخوری کامل به یک تراس باربیکیو دار و دیگر با منظره ای به سمت دیگر دامنه کوه شمال شرقی سازه ویلا منتهی می شود.

از آنجا که ویلا لوکس چهار در بالاترین نقطه سایت قرار دارد ، هر اتاق در ویلا نیز با یک فضای سبز باز روبرو میشود که با توجه به کانتور قبلی سایت طراحی شده است. طراحی ویلا بصورتی است که ساختمان ویلا به کامل ترین شکل خود دیده شود ، و به سه زاویه متفاوت تقسیم می شود ، تقریباً مانند پرنده ای با بال ، در بالای تپه قرار دارد. کنسول وسط ویلا به عنوان “پلی” افقی است که ویلا لوکس IV را با منظره پانوراما ، به مرز بین معماری و طبیعت ، تبدیل میکند.

مقاله پیشنهادی : طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی و ساخت ویلا لوکس مدرن

در طبقه دوم ویلا ، هر بال ، ویلا را به اتاق خواب اصلی و فرزندان هدایت می کند. با چشم انداز بدون مانع از بالای تپه ها ، اتاق ها در لبه ویلا واقع شده اند . در سه طرف اتاق با پنجره های بلند مدرن ، منظره ای 270 درجه را در این ویلا بوجود آورده اند. طراحی ویلا لوکس چهار با باز شدن بال ها به طرفین سایت زیبایی آن را دوچندان کرده است و نما ویلا هنگام شب می درخشد ، در حالی که در روز روشن در پس زمینه طبیعت خارق العاده خود پنهان می شود.

جمع بندی ویلا IV

ویلا چهار (IV) ، نمونه ی یک طراحی ویلا لوکس و مدرن است که معمار در دل طبیعت با استفاده از سبک مدرن توانسته ویلایی لاکچری و خاص را خلق کند . اجرای ویلا نیز میتوان از موارد چالش برانگیز در این پروژه نامید ولی به علت مسطح بودن بخش قله کوه و صاف بودن سایت ، اجرا و ساخت ویلا را بسیار ساده تر کرده است.

در بخش طراحی داخلی ویلا ، استفاده از متریال های لوکس و طراحی مدرن داخلی ، زیبایی این ویلا در بخش داخل را دوچندان کرده است .

در نهایت معمار طراحی و ساخت این ویلا مدرن لوکس را با استفاده از بهترین مصالح  بازار خلق کرده است و در ادامه تمامی عکس های طراحی ویلا ، مقطع ها و نقشه ویلا را میتوانید مشاهده کنید.

طراحی داخلی لوکس ویلا IV