طراحی و اجرای ویلا مدرن
19
آوریل

طراحی و اجرای ویلا ، تمامی مواردی که در ساخت ویلا باید بدانید!

طراحی و اجرای ویلا موضوع دیگریست که امروز می خواهیم با هم مورد بررسی قرار دهیم. در گذشته برای طراحی ویلا یا طراحی نما ویلا به صورت دستی عمل می کردند در حالی که امروز با پیشرفت هایی که در عرصه ی تکنولوژی به وجود آمده است با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته به انجام این کار می پردازند که البته محاسبات و طراحی ها بسیار دقیق تر می باشند. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید زیرا مطالب مفیدی ارائه می کنیم.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی ویلا مدرن خاص

طراحی و ساخت ویلا چه ویژگی هایی دارند؟

از گذشته تا کنون با نام ویلا ، ساخت ویلا در شمال برای ما تداعی می شود و تصور می کنیم که خانه های ویلایی تنها مختص به شمال است در حالی که چنین نیست و هم اکنون ساخت ویلا در دماوند و مناطق خوش آب و هوای ایران بسیار زیاد شده است ، البته نمی توان از این نکته چشم پوشی کرد که اکثر خانه های شمال کشور ویلایی ساخته می شود دلیل آن آب و هوای خاصی است که دارد. با این حال به آن دسته از منازلی که از چهار طرف برای آن ها نما کار شده است. در مناطق شهری تعداد بسیار کمی از این ساختمان ها بنا می شود که دلایل مختلفی دارد، این بناها معمولا هزینه ساخت بالایی دارند، علاوه بر آن زمینی که باید در آن ساخته شود نیز باید وسیع باشد به همین دلیل برای طراحی و اجرای ویلا در حاشیه شهر اقدام می کنند.

نکات شروع اجرای ویلا و طراحی

طراحی ویلا نیز مانند سایر ساختمان ها به سلیقه ی مهندس معمار آن بستگی دارد و نمی توان برای آن هیچ طراحی خاصی را مثال زد. البته این طراحی طبق نظر کارفرما صورت میگیرد و معمولا در طراحی ویلا مدرن بسیار مورد پسند می باشد.با این وجود قواعدی هست که برای طراحی و اجرای ویلا باید رعایت شود که به شرح زیر می باشند:

 • اولین قاعده ی که برای ساخت ویلا باید رعایت شود این است که فضایی باز و نسبتا وسیع وجود داشته باشد در غیر اینصورت نمی توان برای ساخت ویلا اقدام کرد
 • قاعده ی دوم در رابطه با فضای سبز آن است که باید در متراژ بالا و به صورت طبیعی وجود داشته باشد
 • آخرین و سومین قاعده به برجک ساختمان مربوط می شود این یک قاعده عمومی است که معمولا از تمام قسمت های ساختمان بلندتر است حتی از برجک به عنوان نقطه کانونی یاد می شود.
طراحی ویلا مینیمال

مطالبی در رابطه با طراحی نمای ویلا

برای اجرای نمای ویلا می توان مصالح مختلف با جنس های متفاوت را به کار برد اما رایج ترین نوع نمای به کار رفته برای نمای ویلا نمای آجری است که البته در گذشته کاربرد داشت اما امروز دیگر از آن استفاده نمی کنند زیرا عایق خوبی در برابر رطوبت، صدا و حرارت نیست تنها مزیتی که دارد این است که بسیار مقرون به صرفه است.طراحی نما و نمای هر ساختمانی ظاهر کلی آن ساختمان را مشخص می کند درست مثل لباس انسان ها، پس طراحی و اجرای ویلا بسیار اهمیت دارد، دقت داشته باشید که ظاهر زیبا تنها مد نظر نیست بلکه باید از مصالح مناسب نیز استفاده شود تا مقاومت ساختمان بالا برود و طول عمر بیشتری داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : طراحی ویلا در شمال

طراحی ویلا کلاسیک

اقدامات و هزینه طراحی و اجرای ویلا

 ساخت و ساز بحث بسیار حساسی است که باید تمامی مراحل آن به دقت انجام شود. طراحی و اجرای ویلا از این قاعده مستثنا نیست اقداماتی که از طراحی تا به اجرا درآوردن آن باید طی شود را در ادامه شرح داده ایم که بدین صورت به چهار گام تقسیم می شود:

اولین قدم در این راه این است که ابتدا کار را از تمام زوایا بسنجید و به یکسری از سوالات برای خود پاسخ دهید با این کار به گونه ای با برنامه ریزی عمل کرده اید و نگرانی خاصی در آینده به وجود نخواهد آمد سوالاتی که برای این کار می توان مطرح کرد این است که

 • کل سرمایه ای که می خواهید برای ساخت ویلا هزینه کنید چقدر است؟
 • مساحتی که در نظر دارید چه ابعادی دارد؟
 • آیا می خواهید از سبک معماری خاصی برای ساخت آن استفاده شود؟

چرا که انتخاب سبک طراحی ویلا در هزینه ها بسیار تاثیر گذار است ، در حال حاضر طراحی ویلا کلاسیک بخاطر مصالح آن از گرانترین سبک ها به شمار می روند.در نقطه مقابل آن طراحی ویلا مدرن میتوان با هزینه نسبتا کمتر و با طراحی خاص ، ویلایی خاص داشت.

 • فضاهایی که می خواهید داشته باشید شامل چه مواردی می باشند؟
 • تعداد و مساحت اتاق ها باید چگونه باشد؟
 • برای محوطه ی آن چه مساحتی را در نظر گرفته اید؟
 • آیا می خواهید که ویلا شما استخر، سونا، جکوزی و… داشته باشد؟
 • دومین اقدام برای طراحی و اجرای ویلا انتخاب معمار و گروهی است که آن را اجرا کنند

پس از اینکه یک جمع بندی کلی در این باره انجام دادید حال نوبت به پیدا کردن و انتخاب معمار است زیرا هر معمار ممکن است قیمت های متفاوتی را بنا به کاری که انجام می دهد داشته باشد پس بسیار مهم است که چه کسی را برای این کار انتخاب می کنید زیرا انجام تمامی مراحل باید زیر نظر او باشد. یک معمار خوب باید بتواند پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه طراحی و اجرای ویلا باشد. مراحلی که به حیطه ی کاری معمار بستگی دارد شامل موارد زیر است:

 • کنترل کردن هزینه های مصرفی در هر مرحله از اجرا
 • زمان بندی کردن روند اجرای ویلا
 • رندر گرفتن از بخش های مختلف کار
 • مشخص کردن مصالح مورد نیاز
 • طراحی داخلی سومین گام در طراحی و اجرای ویلا

طراحی داخلی یکی از مهم ترین قسمت های کار می باشد زیرا علاوه بر اجرای درست کار زیبایی و راحتی نیز حائز اهمیت است پس مهم است معماری که انتخاب می کنید به روز باشد و طراحی داخلی را مطابق با میل شما انجام دهد. طراحی داخلی خود به بخش های مختلفی تقسیم می شود که صحبت درباره آن در این مقاله نمی گنجد.

 • چهارمین و آخرین گامی که برای طراحی و اجرای ویلا باید برداشته شود مربوط به دکوراسیون داخلی است

پس از آن که تمام مراحل را خوبی پشت سرگذاشتید حالا نوبت به انتخاب و خرید دکوراسیون داخلی است، نکاتی که لازم دانستیم در این باره شرح دهیم این است که ابتدا بودجه و سپس راحتی خود را در نظر بگیرید و بر این اساس برای خرید اقدام کنید. سبک های مختلفی برای دکوراسیون داخلی وجود که هر کس بنا بر سلایق خود یک نوع را انتخاب می کند برای انتخاب وسایل می توانید از سایت هایی که برای این منظور ایجاد شده اند نیز کمک بگیرید.