طراحی ویلا مدرن به شکل مکعب
25
نوامبر

طراحی ویلا مدرن کیوبیک (مکعبی)

طراحی ویلا به سبک مدرن کیوبیک

معمار آرشیتکتون
موقعیت  ملبورن ، استرالیا
مصالح بتن،فولاد،شیشه
مساحت ساخت 520m2
تاریخ ساخت  2020

طراحی این ویلا در ملبورن که مدیر معماری نیک لوکاس برای خود و خانواده اش طراحی کرده است سادگی فرم های مستقیم و مواد اولیه مانند بتن ، فولاد و شیشه را با فضای داخلی زیبا و دقیق متعادل می کند. از بخش نما ، معماری مانند مجموعه ای از صفحه های روشن و تاریک متقاطع دیده می شود. با وجود شیشه فراوان ، نمای جلویی به عمد بسته شده است ، با یک شکست عمیق و یک دیوار بتونی بدون فرم با ارتفاع دو برابر ، احساس محافظت از خیابان را ایجاد می کند.

طراحی ویلا مدرن به شکل مکعب

صفحه های لوور مشکی قابل استفاده یک لایه اضافی در سراسر شیشه ایجاد می کنند که اجازه می دهد سطح حریم خصوصی و نور خورشید کنترل شود.در کل در طراحی ویلا ، حفظ حریم خصوصی حرف اول را میزند ولی با این وجود با شکست های خاص و مدرن ، به خوبی این موضوع صورت پذیرفته است.

روند طراحی ویلا

این طراحی ویلا مدرن با تاکید بر سادگی فرم های مستقیم و همچنین استفاده از مواد اولیه مانند بتن ، فولاد و شیشه باعث شده تا هماهنگی خاصی در طراحی داخلی ویلا و نما این ویلای مدرن ایجاد شود. با وجود پرده هایی که داخل شیشه را می پوشاند ، این نقاط ورودی هستند که حس بزرگی ویلا را ایجاد می کنند. درب ورودی دارای نور کم و محل پارک ماشین کمی درون ساختمان قرار دارد که چشم را به سمت داخل می کشاند. خطوط موازی که فضای سبز را تعریف می کنند ، بر این نقاط ورود تأکید دارند ، دیوارها ، مسیرها و تختخواب های باغی همه به ویلا منتهی می شوند و توالی ایجاد می کنند که از خیابان ، از طریق باغ حرکت می کند تا به ورودی برسد.

نما پشتی ویلا مدرن مکعب

بتن بدون فرم از ابتدا عنصر اصلی طراحی این ویلای مدرن بود. با حرکت از جلوی ویلا ، جایی که دیوار بتنی با ارتفاع دو برابر ساختار غالب دارد ، خام مواد با یک پالت از مواد تصفیه شده کنار هم قرار گرفته و زیبایی خاصی در نما ایحاد کرده اند. در مواردی که از نما بیرونی ویلا ، نما به صورت یکپارچه غالب است ، در داخل ، این بخش ها یک سبک مینیمالیست و در عین حال مدرن ایجاد می کنند که عناصر ظریف در آن لایه لایه می شوند. این ، به نوبه خود ، ظرافت های معماری طراحی ویلا مدرن را نشان می دهد.

با رویکردی که متمرکز بر افزایش و بیان خصوصیات اساسی مواد مختلف است ، سنگ طبیعی و کاشی های ظریف ژاپنی نقش مهمی در طراحی فضای داخلی ویلا دارند. با تعادل بخشیدن به حضور سنگین دیوارهای بتونی ، فضای وسیع شیشه از لحاظ بصری فضای داخلی را به باغ بیرون متصل می کند.

طراحی داخلی ویلای مدرن

به عنوان اوج تجربه ساخت چندین خانه قبلی و همچنین نیک به عنوان یک معمار ، این خانه نمایانگر مهمترین موضوع برای خانواده است. با توجه به این هدف طراحی ویلا ، معماری ، فضای داخلی و چشم انداز همه در کنار هم قرار می گیرند تا مکانی را برای استقرار و زندگی را ایجاد کنند.

در آخر طراحی ویلا مدرن به شکل مکعب (کیوب) که توسط معمار برای خود و خانواده به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده است.در ادامه تمامی تصاویر پلان و طراحی نما این ویلای مدرن را مشاهده میکنیم.

برای طراحی و ساخت ویلا با مهندسین مشاور دژار تماس بگیرید.