طراحی ویلا دوبلکس 100 متری
28
ژوئن

طراحی ویلا دوبلکس ۱۰۰ متری با تیم دژار

طراحی ویلا دوبلکس با متراژ 100 متری اصول و قواعدی دارد که در ادامه به آن میپردازیم . همان گونه که می دانید امروزه توجه بسیار زیادی به ساخت ویلا در حومه شهر شده است و هر روزه استقبال فراوانی از آن خواهد شد، تا مالکان بتوانند فضایی زیبا و پر آرامش را برای استراحت خود فراهم بیاورند. حال با در نظر گرفتن فضاهایی همچون استخر می توان یک ویلا کاملا شیک و مجهز را طراحی کرد.

اما با این حال مسئله مهم طراحی ویلا است. در حقیقت تنها یک بار ویلا طراحی می شود و سال های سال از آن استفاده خواهد شد. به همین منظور امروزه طراحی ویلا دوبلکس 100 متری به یک چالش بزرگ برای ساکنان آن تبدیل شده است. دوبلکس بودن یک ویلا از این نظر می تواند مهم باشد که شما قادر خواهید بود تا در یک زیربنای مشخص مساحت بیشتری برای طراحی پلان ویلا خود داشته باشید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر

اصول اولیه طراحی ویلا دوبلکس 100 متری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستیابی به هر موضوع و مقاله ای برای همه افراد بسیار ساده است. از جایی که اصول کلی طراحی سازه های ساختمانی و طراحی ویلا ثابت است، اکثر افراد بدون هیچ محدودیتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند. به بیان ساده تر این اصول امروزه بر کسی پوشیده نیست. اما تفاوت بارزی که می تواند طراحی ویلا دوبلکس 100 متری شما را ایده آل تر کند، رعایت نکات بسیار جزئی اما مهم در طراحی ویلا است.

  • انتخاب درست جهت گیری در طراحی ویلا دوبلکس 100 متری:
طراحی ویلا دوبلکس 100 متری

از نظر جهت گیری و استفاده بهینه از نور خورشید، بهترین نقطه ای که می توان در آن سازه مورد نظر خود را طراحی کرد، شمالی ترین بخش از زمین پروژه مورد نظر است. در حقیقت با این کار می توانید به میزان قابل توجهی از نور طبیعی استفاده کرده و در انرژی های مورد نیاز هم صرفه جویی کنید. در چنین حالتی می توانید با طراحی درست، پلانی بسیار زیبا و دلنشین برای خود تهیه کنید.

همان گونه که می دانید خورشید از سمت شرق طلوع می کند و در سمت غرب غروب خواهد کرد. در صورتی که موقعیت قرار گیری طراحی ویلا دوبلکس 100 متری شما برابر با این جهت شکل گیرد، بهترین نتیجه را برای دریافت نور خواهید داشت.

  • بهره گیری از سایه بان های جنوبی و شمالی در طراحی نما

نور خورشید در ساعت های میانی روز بیشترین میزان گرما را تولید می کند که ممکن است با طراحی اشتباه مهندس معمار، این نور مزاحم را به صورت کامل وارد سازه مورد نظر کند. در چنین حالتی بهترین راه حل استفاده از سایه بان ها به ویژه در جبهه جنوبی ویلا می باشد.در طراحی ویلا مدرن دوبلکس این موارد را معمار باید رعایت کند.

به همان اندازه که نیاز است در جبهه جنوبی ساختمان از سایه بان های بلند تری استفاده کنید می توانید در قسمت شمالی سازه حجم این سایبان ها را کاهش دهید. در تمام فصول سال می توانید از این نکته طلایی برای حفظ حداکثری انرژی در ویلا خود بیشترین بهره را ببرید.

استفاده از سقف های بلند در طراحی ویلا دوبلکس 100 متری

قواعد طراحی ویلا دوبلکس

طبق ضوابط موجود در ساختمان سازی، ارتفاع سقف در آپارتمان ها نباید بیش از 3 متر باشد. به همین منظور کارفرما موظف است، ارتفاع سازه خود را متناسب با قوانین در نظر بگیرد. اما در طراحی ویلا و ویلا دوبلکس هیچ محدودیتی وجود نداشته و می توان برای بزرگ تر جلوه دادن سازه به ویژه در ویلاهایی با متراژ پایین ارتفاع سقف را بلند تر در نظر گرفت.پس از موارد مورد استفاده در طراحی ویلا مدرن دوبلکس همین موضوع میباشد.

مقاله پیشنهادی : ساخت ویلا در باغ و محوطه سازی ویلا

ارتفاع لازم برای سقف سازه هایی همچون ویلا می تواند ساختمان طراحی شده شما را به طور کامل تحت الشعاع قرار دهد. حتی اگر فضای داخلی ویلای مورد نظر خود را به بهترین شکل طراحی کنید، می تواند در یک ارتفاع سقف نا مناسب ارزش خود را به شکل کلی از دست بدهد. به همین منظور بهتر است تا حد ممکن ارتفاع سقف را بلندتر بگیرید.

علاوه بر آن آپارتمان ها محدودیت های سازه ای فراوانی دارند، که یکی دیگر از این موارد ایجاد نورگیر و بازشو در سطح سازه است. در واقع برای ساخت آپارتمان، حداکثر میزان پنجره در ساختمان برابر با 60 درصد بوده اما در ویلا سازی این محدودیت وجود ندارد و می توانید بیشترین بهره را از پنجره های عریض و بازشو های بزرگ ببرید. پس ویلای مورد نظر خود را همچون آپارتمان ها طراحی نکنید.

متراژ فضاهای طراحی شده در سازه طراحی ویلا دوبلکس

یکی از برترین مزیت هایی که ساخت ویلا در شمال نسبت به آپارتمان های مسکونی دارد، متراژ دلخواه فضاهای طراحی شده است. در حقیقت برای این کار شما می توانید بر اساس استاندارد های خانواده خود تمامی فضاهای مورد نظر را طراحی کنید. در صورتی که متراژ زیر بنای شما پایین است، بهترین راه کار در این باره استفاده از سازه های دوبلکس بوده که می تواند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

در چنین حالتی می توانید به جای طراحی یک سالن بزرگ، از چند فضای مختلف در اندازه های کوچک تر در ساخت ویلا در شمال استفاده کنید. این موضوع در جداسازی عناصر مورد نظر می تواند کمک شایانی به شما کند.

مقاله پیشنهادی : طراحی پلان ویلا دوبلکس

  • بهره گیری از دیوار شیشه ای در طراحی ویلا دوبلکس 100 متری:

چنانچه به دیوار های شیشه ای علاقه دارید، سعی کنید در بخش هایی از طراحی ویلا دوبلکس که می تواند نور خورشید را به صورت مستقیم دریافت کند، از این عنصر استفاده کنید. شایان ذکر است که این امر در آب و هوای منطقه سکونت شما تاثیر بسزایی دارد. در بخش هایی از سازه این کار تقریبا غیر قابل اجرا است، اما در جبهه جنوبی می تواند زیبایی خاص و منحصر به فردی را به سازه شما ببخشد.این موضوع در طراحی ویلا در شمال معمولا استفاده نمی شود.

جا نمایی درست پله در ساخت ویلای دوبلکس

طراحی داخلی ویلا

انتخاب بهترین مکان برای جانمایی پله می تواند یکی از طلایی ترین اصول در ساخت ویلای 100 متری به حساب بیاید. بر اساس تجارب به دست آمده بارها با مواردی روبرو شده ایم که مالک بنا به دلایل مختلفی پس از ساخت تصمیم به تغییر محل قرار گیری پله ها در سازه خود می کند. به همین منظور قبل از هر کاری بهتر است تا پله ها را به شکل درستی جا نمایی کنید.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس 100 متری

طراحی داخلی ویلا دوبلکس 100 متری

هنگام طراحی ویلا داخلی دوبلکس 100 متری خود سعی کنید از دکوراتیو های شلوغ و کلاسیک استفاده نکنید. در واقع استفاده از سبک هایی که به تزئینات بیشترین اهمیت را می دهند، می تواند در دراز مدت خسته کننده باشد و علاوه بر آن فضای 100 متری شما را کوچک تر جلوه دهد. به همین منظور بهترین راه کار در ساخت ویلاهایی با متراژ پایین استفاده از سبک های ساده با کمترین میزان تزئینات است.طراحی داخلی ویلای دوبلکس نیز باید بدست متخصصین این امر صورت گیرد.