بازسازی نما ساختمان
01
مارس

طراحی نما و بازسازی کامل ساختمان میراث

معمار گروه دیاگرام
موقعیت  یزد
مصالح سیمان سفید
مساحت ساخت 2200m2
تاریخ ساخت  2020

ساختمان میراث در یکی از بهترین بلوک های محله های یزد واقع شده است ، در واقع طراحی نما ساختمان بدست گروه معماری سپرده شد .  میراث ساختمان قدیمی و میراثی بود که کارفرما قصد داشت تا آن را با نما مدرن و طراحی داخلی مدرن توسعه داده و با کاربردهای مختلف آن را ادغام کند و باعث زیبایی مجدد و متراکم شدن مناطق مرکزی شهر می شود.

خانه میراث قبل از بازسازی در وضعیت بدی قرار داشت ، بنابراین این پروژه هدف خود را صرفه جویی در طرح اصلی و از بین بردن دیوارها و فضاهای اضافه شده در طول سالها متمرکز کرد.در واقع کارفرما درخواست داشت تا این ساختمان قدیمی با حفظ کالبد بنا ، بصورت کامل تخریب و بازسازی ساختمان صورت بگیرد.

بازسازی نما ساختمان
بازسازی ساختمان میراث

شروع بازسازی با احترام به کالبد اصلی

شرکت بازسازی ساختمان نیز به پیکربندی اصلی و کالبد خانه در طراحی مجدد احترام گذاشته شد. طراحی نما مدرن سنتی صورت گرفت و نما ترمیم شد ، پاسیوی مرکزی در طراحی داخلی حفظ شد و بدون آسیب رساندن به عناصر موجود استفاده شد. در قسمت پشتی ساختمان میراث (که بخشی از ساختمان اصلی نبود و به عنوان فضای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گرفت ) این بخش در پنج طبقه ساخته می شود که از سطح خیابان قابل مشاهده نیست. این پروژه شامل فضای پارکینگ در طبقه همکف و 10 واحد مسکونی است که هشت واحد دارای دو اتاق خواب و دو واحد دیگر به عنوان استودیوهای اوپن طراحی شدند.

طراحی نما مدرن ساختمان

از جمله عناصر مشخص طراحی داخلی ساختمان ، دیوارهای ضخیم آن است که امکان قفسه بندی را فراهم می کند تا فضای ذخیره سازی آپارتمان ها را به حداکثر برساند . این پشت بام به عنوان یک فضای کاربری مشترک با گیاهان ، کوره ، میز و حمام عمل می کند. نمای ساختمان جدید دارای پنجره ها و قوس هایی است که از نمونه های ساختمان میراث تقلید می کند ، گفتگوی محترمانه و ظریفی بین قدیم و معاصر برقرار می کند.

طراحی داخلی خانه میراث
طراحی داخلی خانه میراث

در ادامه تمامی عکس های طراحی و اجرا شده ساختمان میراث را میبینیم.