طراحی نمای ساختمان 7 طبقه
16
فوریه

طراحی نمای ساختمان 7 طبقه

معماری و طراحی نمای ساختمان 7 طبقه انواع مختلفی دارد، در واقع طراحی نمای ساختمان باید طوری باشد که با ساختمان های اطرافش شباهت داشته باشد همچنین با نمای شهر دارای هم خوانی باشد، در طراحی نمای ساختمان 7 طبقه باید عوامل بسیاری همچون: زیبایی نمای بیرونی ساختمان، از انرژی استفاده مناسب شود، از مصرف بیهوده آن جلوگیری شود و برای افزایش عمر آن مصالح مناسبی به کار گرفته شود را در نظر گرفت.در این باره باید با شرکت طراحی نمای ساختمان تماس گرفت.

طراحی نما کلاسیک و مدرن – اجرای نما | گروه مهندسین دژار طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن | با ما تماس بگیرید .

تماس با ما

طراحی نمای ساختمان 7 طبقه جزء مهم ترین و  وقت گیر ترین عامل در روند اجرای آن می باشد،  اکثر طراحان تلاش می کنند تا یک ساختمان زیبا و بدون نقص با استفاده از دانش و حرفه خود طراحی کنند. معماران سعی دارند تا با کمک خلاقیت و مهارتی که دارند  ساختمانی را بسازند که توجه همه کاربران را به خودش جلب کند، طراحی نمای ساختمان 7 طبقه در زیبایی و قیمت آن تاثیر بسزایی دارد علاوه بر این باید طوری باشد که تمامی اصول آن تحت نظر کمیته نما انجام شده باشد زیرا این چنین ساختمان مقاوم و بادوام می باشد همچنین از مصرف بیهوده انرژی جلوگیری می شود.

 در ادامه با ما باشید تا درباره اهمیت طراحی نما بیشتر توضیح دهیم.

 در صورتی که قصد دارید به طراحی نمای ساختمان 7 طبقه بپردازید باید قبل از آن در مورد اهمیت طراحی نمای ساختمان اطلاعات لازم را داشته باشید، این امر بسیار مهم می باشد چراکه در حال حاضر در کل جهان ساختمان هایی را می بینید که به دلیل طراحی نمای آن بسیار چشم گیر هستند.

 اهمیت نما ساختمان های بلند در شهر

 ساختمان هایی که نمای خارجی بسیار زیبا و جذابی دارند  در آن منطقه ای که قرار گرفته اند نقش بسیار مهمی ایفا می کنند، در نتیجه  نمای ساختمان باید به گونه‌ ای باشد که تمام اصول و قوانین در آن رعایت شده باشد همچنین نوع مصالحی که در آن به کار رفته است باید مرغوب باشند علاوه بر این هنگام طراحی  نمای ساختمان باید نمای آن  طوری باشد که از هر فاصله ای جلوه خود را نشان دهد مثلاً ساختمان از فاصله دور و نزدیک باید زیبایی خودش را حفظ کند.

 عواملی که باعث می شوند طراحی نما یک محیط را جذاب نشان دهد؛

 • استفاده از در و پنجره های زیاد
 • فضای بین دیوارها کمی خالی باشد.
 • ساختمان هایی که بر باریک دارند عمودی تر نشان داده می شوند.
 • نمای داخلی ساختمان باید به صورت سرزنده باشد تا در خارج از ساختمان قابل دید باشد.
 • هرچه تو رفتگی و بر آمدگی ساختمان با استفاده از پنجره های  برجسته، بالکن و ایوان بیشتر باشد نما را زیباتر و به صورت سه بعدی نشان می دهد.
 • استفاده از مصالح تزیینی و  به کارگیری جزئیات ریزی که باعث جلب توجه می شود.

 اصول طراحی نمای ساختمان 7 طبقه

 همانطور که گفتیم برای طراحی نمای ساختمان 7 طبقه اصول و نکاتی باید رعایت شود از جمله آن ها به صورت زیر می باشد.

 به کارگیری متریال های مناسب:

 نوع و جنس متریال هایی که در طراحی نمای ساختمان به کار گرفته می شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه استفاده از متریال های مناسب باعث می شود کیفیت کار و طراحی بالا برود، بنابراین باید اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشید.

 همخوانی رنگ ها:

 انتخاب رنگ در واقع کیفیت بصری ساختمان به حساب می آید، بنابراین باید از رنگ هایی استفاده کنید که همخوانی و هماهنگی‌ با نمای ساختمان داشته باشد، رنگ ها جزء عوامل بسیار مهمی در زیبایی ساختمان هستند.

 هماهنگی اجزای تشکیل دهنده نمای ساختمان:

 در واقع تمامی عناصر تشکیل دهنده ساختمان باید تحت نظر یک ریتم مشخص و بی نظیر باشند زیرا با وجود هماهنگی اجزای آن چشم هر بیننده ای را به خودش جلب می کند.

 داشتن سادگی:

 یکی از ویژگی های طراحی نمای ساختمان 7 طبقه این است که باید سادگی در آن حفظ شود، نماهای ساده و بدون پیچیدگی زیاد زیبایی و جذابیت بیشتری دارند. بنابراین باید در طراحی نما به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.

 در نظر گرفتن توان مالی:

 در طراحی نمای ساختمان 7 طبقه به دلیل ابعاد و گستردگی آن هزینه های زیادی دارد بنابراین معماران و طراحان باید  توان مالی کارفرما را در نظر بگیرند، قبل از ساخت ساختمان باید میانگین هزینه ها را به وی اطلاع بدهند.

 در نظر گرفتن شرایط اقلیمی منطقه:

 یکی از عوامل مهم در اجرای نما ساختمان های بلند در نظر گرفتن شرایط اقلیمی آن منطقه می باشد زیرا هر منطقه‌ ای شرایط آب و هوایی  متفاوتی دارد و باید بر اساس آن نوع مصالح را انتخاب کرد، همچنین پلان های متنوعی را باید به کاربرد مثلاً در شهرهای شمالی برای نمای ساختمان باید از پنجره های بزرگی استفاده شود.

باید و نباید های طراحی نمای ساختمان

 باید های طراحی نمای ساختمان 7 طبقه؛

 • به کارگیری اصول طراحی
 • استفاده از مصالح با کیفیت و مناسب
 • بر آورد  هزینه ها
 • تعیین متریال های مناسب و شیک

 نباید های طراحی نمای ساختمان 7 طبقه؛

 • طرح نباید به گونه‌ای باشد که تناقض داشته باشد.
 • از به کارگیری طرح های ضد اسلامی خودداری کنید.
 • سعی کنید بیشتر از مصالح داخلی استفاده کنید تا خارجی
 • در  منطقه های کوهستانی نباید از مصالح چوبی استفاده کرد.

خصوصیات طراحی نمای ساختمان های بلند

 نما معرف فرهنگ و شخصیت مالک است:

 در واقع طراحی نما به عنوان یک معرف می باشد و شخصیت و فرهنگ صاحب ساختمان را نشان می دهد علاوه بر این  همانطور که گفتیم نما باعث زیبایی و نگهداری از ساختمان می شود.

 طراحی نما در منطقه های مختلف:

 قبل از اینکه طراحی نمای ساختمان اجرا شود، تمامی شرایط آن منطقه را از نظر زلزله، طوفان، میزان آلودگی و …  مورد بررسی قرار می گیرد. طراحی نمای ساختمان در هر منطقه ای متفاوت می باشد.

 نما به عنوان یک رابط بین فضای داخلی و خارجی می باشد:

 در واقع نمای یک ساختمان باید به گونه‌ ای باشد که یک رابط بین محیط های داخلی و خارجی ساختمان باشد.

 نما به عنوان یک عایق:

 در صورتی که ساختمان در محل خیلی شلوغی قرار گرفته باشد، استفاده از طراحی و اجرا نما می‌تواند سر و صداهایی که در آن منطقه وجود دارد را کم کند.

زیبایی نما:

اگر نما زیبا نباشد روی کل شهر تاثیر می گذارد بنا براین باید زیبا و جذاب باشد.