طراحی نمای ساختمان 4 طبقه
20
آوریل

طراحی نمای ساختمان 4 طبقه ، نمونه طراحی نما شیک در ایران

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع طراحی نمای ساختمان 4 طبقه بپردازیم، طراحی نمای بیرونی ساختمان 4 طبقه کار راحتی نیست و معمار و طراح باید مهارت و خلاقیت خیلی زیادی در آن به کار ببرند ، سایت تخصصی طراحی نمای ساختمان در این امر میتواند به شما یاری برساند.

گروه مهندسین دژار طراح و مجری انواع نما کلاسیک و مدرن ! با ما تماس بگیرید.

نما ساختمان چهار طبقه

 نمای بیرونی ساختمان اهمیت خیلی زیادی دارد چرا که  روی ارزش مادی ساختمان تاثیر می گذارد، علاوه بر این بیننده طراحی نمای داخلی را تجسم می کند.

 طراحی نما کلاسیک یا طراحی نما مدرن از سبک هایی هستند که در طراحی نمای ساختمان 4 طبقه به کار می رود،

چرا طراحی نما ساختمان مهم است ؟

  شکل و طراحی نمای خارجی ساختمان جزء عواملی است که  نمی توان آن را از نما تفکیک کرد زیرا نمای بیرونی ساختمان بیشتر از داخل آن مورد توجه مردم قرار می‌ گیرد ، بنابراین باید در طراحی نمای خارجی ساختمان دقت و مهارت زیادی را به کار ببرید.

 طراحی نمای ساختمان 4 طبقه با طرح هایی بسیار شیک و پر کاربرد؛

نمونه تصاویر طراحی نما 4 طبقه

 باید بدانید که طراحی نمای ساختمان در زیبایی فضای شهری تاثیر بسزایی دارد یعنی در صورتی که نمای بیرونی ساختمان زشت باشد روی آن منطقه تاثیر می گذارد.

 با ما باشید تا انواع ایده های کاربردی برای طراحی نمای ساختمان 4 طبقه را در اختیار تان بگذاریم.

  طراحی نما مدرن ساختمان 4 طبقه

 در طراحی نمای بیرونی ساختمان 4 طبقه از مصالح و متریال های مختلفی مانند: سنگ، آجر، کامپوزیت و غیره به کار می رود، هر کدام از این متریال ها به نوبه خود جذاب و شیک هستند، هر یک از این نما ها بر اساس سلیقه و انتخاب مشتری استفاده می شود. در حال حاضر بیشتر مردم برای طراحی نمای ساختمان 4 طبقه از شیوه مدرن بهره می گیرند، این سبک  در بین افراد محبوبیت خیلی زیادی دارد زیرا نمای بیرونی ساختمان را به صورت جدید و به روز نشان می دهد.

 یکی از عواملی که باید در طراحی نمای ساختمان 4 طبقه یا چند طبقه در نظر بگیرید این است که رنگ نمای بیرونی باید هماهنگی و تناسب لازم را داشته باشد زیرا  استفاده از رنگ های اصولی ایراد هایی که در نمای ساختمان جلب توجه می کند را کمتر نشان می دهد.

سبک طراحی نما کلاسیک در ساختمان های 2 تا 4 طبقه

 سبک کلاسیک در گذشته در طراحی نما وجود داشته است و در حال حاضر طرفداران خیلی زیادی دارد، در سبک کلاسیک عوامل بسیار زیادی از جمله: ستون های بسیار زیاد، سر ستون ها، مجسمه ها و … به کار می رود، در این سبک یکی از عواملی که باید به انتخاب آن دقت داشته باشید نور پردازی است، این مسئله در  سبک های کلاسیک بسیار اهمیت دارد زیرا در شب نمای ساختمان بیشتر جلب توجه می کند. پس از اینکه نمای ساختمان اجرا شود بر اساس آن نور پردازی طراحی می شود.

میتوان به طراحی نما مدرن نیز اشاره داشت که میتواند تمام نیاز کارفرما را به خوبی برآورده و ایده های جذابی در آن اجرا کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که طراحی نمای بیرونی ساختمان باید با دیگر ساختمان های اطرافش شبیه باشد، علاوه براین هم خوانی نمای شهر در طراحی آن اهمیت زیادی دارد.

در اجرای نمای خارجی باید از مصالح مرغوب و شیک استفاده شود، همچنین باید از انرژی استفاده بهینه کنید.

درواقع طراحی نمای ساختمان 4 طبقه در حین زمان بر بودن آن یک عامل بسیار مهمی می باشد، طراحان باید با کمک دانش و مهارت خود تمام تلاش شان را به کار ببرند تا نمایی بسیار زیبا و استاندارد طراحی کنند.

یکی از اهداف طراحان این است که در طراحی نمای ساختمان با خلاقیتی که دارند توجه تمام مردم را به ساختمان جلب کنند.

کسانی که قصد طراحی و ساخت نمای ساختمان 4 طبقه دارند باید به هزینه های آن توجه زیادی داشته باشند، در این صورت طراح و معمار کلیه هزینه ها را برای کار فرما برآورد می کند تا با توجه به بودجه او نمای ساختمان طراحی شود.

در طراحی نما باید اصول و ضوابط مختلفی رعایت شود از این رو باید کمیته نما آن را تأیید کند، در این حالت مقاومت و استحکام ساختمان حفظ می شود علاوه براین از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

نمونه نما ساختمان چهار طبقه

همان طور که گفتیم طراحی نمای ساختمان 4 طبقه اهمیت خیلی زیادی دارد از جمله آن ها به صورت زیر می باشد؛

اهمیت نمای بیرونی ساختمان در منطقه مورد نظر:

منطقه هایی که ساختمان های بسیار زیبا و شیکی دارند، نقش خیلی مهمی در شهر دارند و این گونه نماد آن شهر را نشان می دهند به همین دلیل طراحی نمای خارجی اهمیت فوق العاده زیادی دارد، باید طوری باشد که در تمام جوانب قابل دید باشد و زیبایی خودش را از هر فاصله ای نشان دهد، نوع مصالح به کار رفته در آن باید مرغوب و با کیفیت باشند تا ساختمان عمر زیادی داشته باشد.

استفاده از متریال های مناسب:

در طراحی ساختمان از انواع و جنس های مختلف متریال ها استفاده می شود که مرغوبیت و کیفیت آن حرف اول را می زند، قبل از انتخاب متریال مورد نظر باید اطلاعات لازم در خصوص آن داشته باشید.

تناسب داشتن رنگ ها:

همان طور که گفته شد انتخاب رنگ یک مسئله مهم در طراحی نمای ساختمان 4 طبقه است، در نمای خارجی چند طبقه معمولا از چندین رنگ استفاده می شود که باید با یکدیگر تناسب و هم خوانی داشته باشند.

یکپارچگی عناصر ساختمان

تمامی اجزای ساختمان باید تحت نظر یک ریتم معین  باشند زیرا یکپارچگی آن ها باعث می شود افراد بیشتر مجذوب آن ها شوند.

ساده بودن نمای ساختمان:

درواقع باید سادگی در نمای خارجی ساختمان حفظ شود، نماهایی که پیچیدگی زیادی دارند شلخته به نظر می رسند و جزئیات آن به سختی مشخص است.

توجه داشتن به توان مالی مشتری:

قبل از اینکه نمای خارجی ساختمان طراحی و اجرا شود باید مشتری از هزینه های پرداختی اطلاع داشته باشد، توجه داشته باشید که در سبک کلاسیک به دلیل اینکه از جزئیات زیادی استفاده می شود هزینه های زیادی باید صرف کنید.

مقاله پیشنهادی : هزینه طراحی نما ساختمان

طراحی نما ساختمان 4 طبقه

مواردی که در زیبایی و جذابیت طراحی نما تاثیر گذار هستند؛

  • به کار گیری در و پنجره های بسیار
  • رعایت فاصله بین دیوار ها
  • طراحی نمای داخلی باید به گونه ای باشد که در خارج از آن مشخص باشد.
  • استفاده از تورفتگی ها و برآمدگی های زیاد که در این صورت نما به شکل سه بعدی نشان داده می شود.
  • استفاده از مصالحی که جنبه تزئینی دارند.