طراحی نما 3dmax
07
نوامبر

طراحی نمای ساختمان 3d max

در مقاله قبلی در رابطه با طراحی نما ، اصول اولیه چگونگی طراحی نما را بیان کردیم حال اگر در رابطه با نرم افزار  3d max اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید یک نرم افزار عمرانی است، که برای طراحی های سه بعدی کارآیی بالایی دارد. در گذشته ها برای طراحی هر نقشه ای مهندسین ساعات زیادی مشغول به طراحی و رسم نقشه می شدند، به کار آن ها طراحی دستی می گویند که علاوه بر طولانی و سخت بودن به برگه های بزرگی نیاز داشت که فعالیت با آن برگه ها هم بسیار دشوار بود. بعد از مدتی با پیشرفت علم طراحی سیستمی به کمک نرم افزارها به روی کار آمد و طراحی دستی دیگر منسوخ شده است.حال با وجود نرم افزارهای جدید طراحی نمای ساختمان ساده از قبل شده است.

طراحی ها به کمک چندین نرم افزار مختلف انجام می گیرد، که یکی از کاربردی ترین آن ها همین نرم افزار 3d max است. البته لازم به ذکر می باشد، که هر یک از این نرم افزارها برای طراحی بخش خاصی از ساختمان یا حتی یک نوع خاص ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. به شما توصیه می کنیم برای طراحی نمای ساختمان 3d max را انتخاب کنید. به دلیل این که این نرم افزار در طراحی نما مدرن ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است، قصد داریم در این مقاله در رابطه با آن بحث کرده و اطلاعات لازم را به شما عزیزان بدهیم. با ما همراه باشید.

نکات مهم در طراحی نمای ساختمان 3d max

از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی نما مدرن ساختمان مد نظر داشت، این است که نمای ساختمانی که طراحی آن را انجام می دهید، با نمای ساختمان های دیگر آن منطقه هم خوانی لازم را داشته باشد و دارای طرحی متفاوت نباشد. این تفاوت در اکثر اوقات زننده بوده و اصلا زیبایی ندارد. نکته مهم دیگر در طراحی نمای ساختمان 3d max  که باید حتما رعایت شود، این است که نمای ساختمان شما طبق مصالح موجود در شهر شما طراحی و اجرا شود. به طور مثال در شهری که دارای مصالح سنگی فراوانی می باشد، بهتر است در طراحی نما مدرن هم از مصالح سنگی استفاده کرده و علاوه بر هماهنگی با شهر خود، در هزینه ها هم صرفه جویی کنید.

با وجود تمامی مطالب بیان شده نمی توان از مهم بودن یک مطلب قافل شد، مطلب نام برده شده این است، که طراحی نمای ساختمان 3d max  را طبق سرمایه کارفرما در نظر بگیرید و بدانید که تا چه حدی شما را حمایت خواهد کرد. رعایت این نکته بیش تر از هر کاری مهم بوده و در صورتی که بدون در نظر گرفتن آن اقدام به طراحی نما مدرن ساختمان کنید، ممکن است کلا طراحی شما رد شده و مجبور به اصلاح آن شوید. در طراحی ویلا و نمای آن موضوع کمی فرقی دارد و میتوان در طراحی نما ویلا از طراح های خاص و متفاوتی استفاده کرد و نگران رد شدن طرح خود نباشید.

طراحی نما مدرن ویلا

از دیگر نکاتی که سبب بهتر شدن طراحی نمای ساختمان خواهد شد، می توان به این مورد اشاره داشت، که سعی کنید نمای طراحی شده توسط شما فضای بیش تر از حد معمول را اشغال نکند و سبب کوچک شدن فضای خانه نشود. بسیاری از افراد نماهای بزرگ و جاگیر را دوست نداشته و از آن فراری هستند. در این جا لازم است بگوییم نوع نما را با شکل درب ها و پنجره ها ست کرده و از طراحی های یکسانی استفاده کنید، تا بتوانید یک طرح جدید و پرطرفدار را اجرایی کرده باشید.

تمامی موارد گفته شده یا مواردی که در ادامه خواهیم گفت از معیارهای مهم طراحی نمای ساختمان 3d max هستند، اما در این قسمت می خواهیم در رابطه با یک نکته بسیار حیاتی بحث کنیم، آن نکته این است، که زیبایی طراحی نما ساختمان را اولویت خود قرار نداده و دقت کنید مقاومت ساختمان و یک پارچه بودن آن بسیار مهم تر می باشد. اگر بخواهیم این مفهموم را به شکلی دیگر بیان کنیم، لازم است شما را با یک مثال آشنا کنیم. ساختمانی را در نظر بگیرید که برای ساخت آن از مهندس عمران و مهندس معماری کمک گرفته شده است.

مهندسین عمرانی به یک دست بودن سطح ساختمان فکر می کند، تا در نتیجه ی آن ساختان بتواند نیروهای وارده را به درستی به زمین انتقال دهد. این در حالی است که مهندس معمار به زیبایی وجود پله های کمی در ورودی پذیرایی دقت می کند و اصلا به این موضوع توجه نمی کند، که ممکن است آن پله ها یک دست بودن ساختمان را از بین ببرند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم ابتدا مقاومت ساختمان را در نظر گرفته و بعد به معیارهایی مانند زیبایی اهمیت بدهید.

طراحی ساختمان به کمک3d max  و کاربرد آن

  • طراحی نمای ساختمان 3d max  برای مدل سازی نمای ساختمان: همان طور که می دانید نمای ساختمان بخشی بسیار مهم و اساسی است و در به عبارتی دیگر جلوه ی بصری یک ساختمان می باشد. شما می توانید برای این که طراحی نما مدرن ساختمان بسیار خوبی داشته باشید، از این نرم افزار سه بعدی استفاده کنید.
  • علاوه بر طراحی نمای ساختمان 3d max  در طراحی معماری داخلی ساختمان هم کارآیی داشته و می توانید برای طراحی بسیار خوب در معماری داخلی هم از آن کمک بگیرید.
  • از پرکاربردترین موارد در نرم افزار تری دی مکس می توان به مدل های ویلایی آن اشاره داشت. اگر قصد شما هم ساخت یک ویلای شیک و مدرن است، حتما از تری دی مکس استفاده کرده و به کمک آن طرح خود را اجرا کنید.
  • طراحی بخش های مختلف ساختمان مانند استخر، آبنما و.. هم به کمک نرم افزار تری دی مکس قابل اجرا بوده و شما می توانید بهترین طرح های ممکن را به کمک این نرم افزار به اجرا رسانید.
  • ساخت و تهیه انواع انیمیشن ها به کمک نرم افزار تری دی مکس هم قابل اجرا بوده و شما می توانید به راحتی چنین فعالیت هایی را انجام دهید. پس طراحی نمای ساختمان 3d max  تنها کاربرد این نرم افزار سه بعدی نمی باشد.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که طراحی نمای ساختمان 3d max  به کمک این نرم افزار می توانید بهترین و مدرن ترین نماها را طراحی کنید. البته طراحی به کمک نرم افزار تری دی مکس فقط به نمای ساختمان خلاصه نشده و می توانید بخش های مختلفی را با آن طراحی کنید.

 از این که این مقاله را مطالعه کردید ممنونم و امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

طراحی نمای ساختمان