طراحی نمای بیرونی مهد کودک
16
دسامبر

طراحی نمای بیرونی مهد کودک

زمانی که اسم مهد کودک را می شنویم، یاد فضاهای بازی و رنگی می افتیم که برای بسیاری از بچه ها دوست داشتنی هستند. مهد کودک ها مهم تر از هر قسمت دیگری بوده و تاثیرات زیادی روی تربیت بچه ها دارد. حتما می دانید که اگر در مهد کودک بچه ها حرکت مثبتی را یاد بگیرند، تا آخر عمر آن ها در زندگیشان موثر خواهد بود. از طرفی طراحی نمای بیرونی مهد کودک به دلیل این که نما بخش بصری سازه است، بسیار موثر بوده و در تصور کودکان از فضای مهد کودک تاثیر خواهد داشت.

شما نمای را برای مهد کودک در نظر بگیرید، که دارای طرح های شلوغ و بی نظم می باشد. مسلما این چنین طرح هایی زیبایی نداشته و حتی ممکن است باعث بهم ریختگی ذهن کودک شود. از طرفی طرح های ساده و معمولی را در نظر بگیرید، شاید باور نکنید که یک طرح مناسب و زیبا، تاثیرات مثبتی روی کودکان دارد. اگر قصد بازسازی ساختمان و مهد کودک خود را دارید یا حتی تصمیم به ساخت مهد کودک دارید، حتما نکات مهم در این رابطه را بررسی کرده و با آگاهی کامل دست به اقدام بزنید. در ادامه قصد داریم مهم ترین نکات اجرایی را برای شما عزیزان بیان کنیم، با ما همراه باشید.

نکات اجرایی در طراحی نمای بیرونی مهد کودک

با گذشت زمان و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی دیگر نمای مهد کودک ها و امکانات آن ها فرق کرده است ، طراحی نما مدرن از مهم ترین بخش های هر سازه بوده و برای ساختمانی که قرار است، در آینده به عنوان مهد کودک کاربرد داشته باشد هم دارای اهمیت بالایی می باشد. زمانی که بحث از پیشرفت مهد کودک ها می شود، بهتر است روحیات کودک ها را در نظر گرفته و کارهایی اصولی را انجام دهیم.

در دکوراسیون داخلی مهد کودک ها باید از وسایل لازم و کاربردی استفاده کرده و سعی کنیم آن چه به روی روان کودکان تاثیرات منفی می گذارد را حذف کنیم. از مهم ترین نکات در طراحی نمای بیرونی مهد کودک ها می توان به رنگ های شاد و پرانرژی اشاره داشت. شاید از تاثیرات رنگ ها بی اطلاع باشید، به همین دلیل لازم است بدانید رنگ های پرانرژی تاثیرات مثبتی به روی روحیات کودکان خواهد داشت. نکته مهم بعدی دیوارهایی است که در فضای خارجی و داخلی مهد کودک وجود داشته و تا حدی باعث سرگرمی و جذب کودکان می شود.

مقاله پیشنهادی: اجرای نمای رومی

طراحی نمای بیرونی مهد کودک

همان طور که می دانید امروزه علاوه بر بازی و سرگرمی در مهد کودک ها نکات آموزشی هم وجود داشته و به کودکان مطالبی را درس خواهند داد. پیشنهاد تیم حرفه ای ما این است، که روی دیوارهای مهد کودک از عنوان های آموزشی استفاده کرده و باعث رشد فکری کودکان شویم. در نظر بگیرد علاوه بر دیوارهای مهد کودک، تمامی فضاها حاوی مطالب مفید و آموزشی بوده و در عین حال مسائل روان شناختی کودکان را هم رعایت کنیم.

طراحی نما

در سطرهای بالاتر به شکل مختصری بر اهمیت طراحی نمای بیرونی مهد کودک توضیح داده و با مطالبی آشنا شدید؛ اما بخش نمای سازه دارای نکات بسیار ریزی است، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. برای طراحی نمای بیرونی مهد کودک حتما بخش نورپردازی و نور داخلی ساختمان را در نظر گرفته و این نکته را رعایت کنید. ساختمان مهد کودک باید نورگیر بوده و بخش داخلی از نظر روشنایی بی نقص باشد. فواید نور خورشید بر همگان آشکار است و می دانیم نورگیر بودن ساختمان مهد کودک بسیار مفید خواهد بود. نکته بسیار مهم دیگر در طراحی نما این است، که رنگ های مناسب و شاد استفاده کرده و از تاثیرات رنگ قافل نشوید. برای نمای داخلی هم از رنگ های روشن استفاده کنید تا هم فضای شما را گسترده و بزرگ تر نشان دهد و هم این که سبب شادی و خوشحالی کودکان شود.

طراحی فضای داخلی مهدکودک

نکته تخصصی تر در رابطه با طراحی نمای بیرونی مهد کودک این است، که از مصالح مرغوب استفاده کرده و داوم آن را تضمین کنید. نمای خارجی ساختمان همیشه در معرض باد و باران قرار می گیرد و با استفاده از مصالح نامرغوب سبب آسیب دیدگی نمای ساختمان بعد از مدت بسیار کوتاهی خواهید شد. به علت بالا بودن هزینه های بازسازی یا ساخت مجدد نمای خارجی توصیه می کنیم در همان زمان ساخت و ساز از مصالح درجه یک و خوب برای ساخت نما بهره ببرید.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید در طراحی نمای بیرونی مهد کودک در نظر داشته باشید، این است که حتی اگر در زمان ساخت اولیه ی ساختمان از بهترین و مرغوب ترین مصالح برای ساخت نما استفاده کرده باشید، اما بعد از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی ساختمان و نمای ساختمان داشته و مقاومت اولیه ی خود را از دست داده است. شاید بعد از سال های طولانی به فکر بازسازی ساختمان یا تعمیر نمای بیرونی مهد کودک خود افتاده باشید و باید به شما بگوییم هر چه زودتر دست به کار شوید. بعضی از نماهای بیرونی مهد کودک ها رنگ خود را از دست داده و زیبایی سابق را ندارند، در این موارد بچه ها سرد شده و میلی برای رفتن به مهد کودک نخواهند داشت.

به شما توصیه می کنیم هر چند سال یک بار رنگ های نمای بیرونی مهد کودک خود را ترمیم کرده و به زیبا ماندن ساختمان خود کمک کنید. در بعضی از موارد کار از ترمیم رنگ ها گذشته و نیاز به تعمیر نما و بازسازی آن به شدت احساس می شود. پیشنهاد می کنیم تاثیرات نمای خارجی را دست کم نگرفته و حتما برای بازسازی اقدام کنید.

ایده های خلاقانه در طراحی نمای بیرونی مهد کودک

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که قصد ساخت یک مهد کودک را داشته و با مطالعه ی این مطالب برای شما سوال شده باشد، که برای طراحی نما مدرن باید از چه طرح هایی استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که طرح های حیوانات رنگی یا هر شخصیت کارتونی محبوبی برای بچه ها زیبا بوده و می تواند سبب جذب آن ها شود. در نهایت در  طراحی نمای بیرونی مهد کودک سعی کنید، از طرح های خلاقانه استفاده کنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]