دکوراسیون داخلی mdf
16
ژوئن

دکوراسیون داخلی مغازه MDF

آیا می دانید که دکوراسیون داخلی مغازه MDF باید به چه نحوی باشد؟ امروزه یکی از مسائل مهمی که می تواند تاثیر بسزایی در جذب مشتری داشته باشد، طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه است. به عنوان مثال یکی از مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون سازی مغازه، جایگاه قرار گیری پیشخوان است. طی تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، بیش از 90 درصد مشتریان بعد از ورود به فروشگاه در ابتدا ناخودآگاه به سمت راست مغازه می روند.

بر این اساس می توان گفت که قرار گیری صندوق و مسیر گام بر داشتن مشتریان بسته به متراژ و دکوراسیون سازی مغازه دارد. معمولا بهترین مکان برای قرار گیری صندوق در سمت چپ ورودی است. باید توجه داشته باشید که هر کدام از بخش های فروشگاه برای قرار دادن چه عنصری مناسب تر است. یکی از بهترین متریال هایی که می توان با استفاده از آن فروشگاه را چیدمان کرد، دکوراسیون داخلی مغازه MDF است.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه MDF:

همان گونه که گفته شد به کار گیری یک دکوراسیون جذاب در فروشگاه ها می تواند در افزایش جذب مشتری تاثیر بسزایی ایجاد کند. ایجاد کردن چنین دکوراسیونی که بتواند در دید اول نظر مشتریان را به خود جلب کند، نیاز مند برنامه ریزی دقیق، صرف هزینه مناسب و برخورداری از دانش علمی و عملی آن است.پس حتما به دکوراسیون داخلی فروشگاه خود توجه کنید.

دکوراسیون داخلی مغازه mdf

افراد زیادی بر اساس تجارب و دانشی که دارند، نسبت به این موضوع اقدام کرده و دکوراسیون مناسبی را برای فروشگاه خود پیاده سازی می کنند. اما در بیشتر موارد با مسائلی از جمله هزینه بالا، عدم تناسب دکور و کاربردی نبودن آن مواجه خواهند شد. این در حالی است که اگر از افراد با تجربه و متریال های مناسبی برای دکوراسیون سازی فروشگاه استفاده کنید، بدون هیچ نگرانی می توانید از نتیجه کار لذت ببرید.

در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی مغازه MDF را در سر دارید، می توانید از نمونه های بسیار زیادی که تولید شده اند استفاده کنید یا از آن ها الهام گرفته و دکور مطابق با سلیقه خود را طراحی کنید. معمولا طراحی های صورت گرفته متشکل از متریال هایی هستند که به نوعی با یکدیگر تلفیق شده و هماهنگی لازم را ایجاد کنند. همان گونه که می دانید MDF ظاهری شبیه به چوب و خصوصیاتی متفاوت از آن دارد.

نمونه طراحی داخلی فروشگاه

از جمله مهم ترین مسائلی که پیش از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه MDF باید مورد بررسی قرار داد، شناسایی رنگ، نوع و طرح MDF است. در حقیقت طراح باید بر اساس متراژ و بودجه، بهترین گزینه را برای دکوراسیون سازی فروشگاه مورد نظر انتخاب نماید. توجه به این موضوع می تواند لازمه دستیابی به یک دکوراسیون شیک و کاربردی باشد.

دکوراسیون داخلی مغازه MDF و مزایای این متریال طرح چوب:

MDF را می توان یکی از متریال هایی دانست که برای استفاده در بخش های داخلی و دکوراسیون سازی تمامی فضاها از جمله فروشگاه بسیار مناسب و چشم نواز است. قسمتی که قرار است در آن از این متریال استفاده شود و میزان به کار گیری MDF در فضا امری سلیقه ای بوده و بر اساس طرح و متراژ متغییر است. طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در فروشگاه ها امروزه بسیار مرسوم شده است و توصیه میکنیم حتما در بازسازی داخلی خود از این سبک استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی فروشگاه mdf

یکی از مهم ترین مزایایی که این متریال به نسبت سایر انواع آن دارد، حفظ زیبایی و آراستن فضای مورد نظر است. این متریال را می توان در بخش های مختلفی از دکوراسیون سازی داخلی مورد استفاده قرار داد که از جمله آن شامل کف، سقف، قفسه، جایگاه قرار گیری صندوق و … است. این متریال طبق نظر معماران و طراحان داخلی یکی از بهترین موارد بوده که تقریبا قابلیت ترکیب با دیگر متریال ها را دارد.

همان گونه که می دانید برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه می توانید از متریال هایی همچون فلز، چوب، شیشه، پی وی سی، پلاستیک، پلکسی، کامپوزیت و … استفاده کنید. اما در این میان یکی از متریال هایی که علاوه بر مقاومت بالا و زیبایی، مقرون به صرفه تر از دیگر انواع آن است MDF می باشد. علاوه بر آن استفاده از دکوراسیون داخلی مغازه MDF می تواند، حس گرما و دلنشین بودن فضا را به محیط اطراف القا کند.

مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی MDF:

اهمیت به نور پردازی در طراحی داخلی فروشگاه:

در صورتی که بتوانید طراحی دکوراسیون داخلی مغازه MDF خود را به نحوی انجام دهید که روشنایی در فضا به صورت کامل تامین شود، می توانید حس امنیت را در مشتری بالا برده و مراجعه به مغازه را بیش تر کنید. برای این کار بهتر است که از MDF هایی با رنگ روشن بهره گیری کنید.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی ترند در سال 2020

نورپردازی داخلی در مغازه

یکی از اصول نورپردازی در دکوراسیون داخلی فروشگاه، استفاده از نور های نقطه ای در قسمت هایی از فضا که کالای موجود در آن منطقه مهمتر است می باشد. در حقیقت نور پردازی باید به نحوی صورت گیرد که کل فضا به یک اندازه روشنایی نداشته باشند.در واقع نورپردازی داخلی از مهم ترین بخش های طراحی داخلی می باشد که همه ی طراحان باید رعایت کنند.

تعیین مسیر رفت و آمد در دکوراسیون فروشگاه:

یکی از مهم ترین مسائلی که می تواند تاثیر بسزایی در مراجعات به فروشگاه داشته باشد،طراحی داخلی صحیح و تعیین درست مسیر رفت و آمد مشتریان است. چنانچه به هر دلیلی بخشی از این مسیر را مسدود کرده باشید، باعث ایجاد نقطه کور شده و از دلنشینی فضا به میزان قابل توجهی می کاهید.

مقاله پیشنهادی : طراحی دکوراسیون داخلی با mdf

یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون فروشگاه، درب ورودی آن است. در واقع این بخش از مغازه بیش از سایر قسمت ها می تواند حس دعوت کنندگی را در مشتری ایجاد کند. ورودی هایی که بزرگ و باز هستند و همچنین نور پردازی خوبی دارند، بیش تر از ورودی هایی که دیدی به داخل ندارند یا باریک هستند، مشتریان را دعوت به ورود می کنند.

طراحی ویترین در دکوراسیون فروشگاه:

یکی از عناصری که می تواند در نگاه اول نقش مهم و بسزایی را در جذب مشتری داشته باشد، طراحی ویترین مغازه و نورپردازی داخلی فروشگاه است. برای این که بتوانید ویترین مغازه خود را به بهترین نحو دکوراسیون سازی کنید، باید نکات مختلفی را مورد نظر قرار دهید. ویترین فروشگاه در واقع رابط بین محیط بیرون و داخلی مغازه است.

ایده طراحی ویترین مغازه

طراحی اشتباه دکوراسیون ویترین می تواند بر خلاف انتظار کاربر، تاثیرات جبران ناپذیری را برای فروشگاه به جا بگذارد. یکی از مواردی که برای طراحی دکوراسیون ویترین باید در نظر گرفت، جنسیت مشتریانی که وارد فروشگاه می شوند و نوع کاربری فروشگاه مورد نظر است. به هر میزان که این ویترین جذاب تر باشد، می تواند تاثیر بیشتری را بر مشتریان گذاشته و افراد بیشتری را جذب کند.