طراحی داخلی ساختمان مدرن
01
نوامبر

طراحی داخلی ساختمان و آپارتمان ها

چیدمان آپارتمان ها از مهم ترین بخش های طراحی داخلی ساختمان ها می باشند.با ورود به خانه با توجه به نقطه کانونی قسمت هایی از واحد مسکونی توجه شما را جلب میکند و این موارد بسیار در ویژگی های بصری و دکوراسیون داخلی این واحد مسکونی تاثیر گذار است.

نقطه کانونی دکوراسیون داخلی موضوعی بسیار مهم است و باید حتما مورد استفاده قرار بگیرد.در بحث طراحی داخلی ،میتوانید از مهندسین مشاور دژار کمک بگیرید.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

نقطه کانونی دکوراسیون داخلی چیست ؟

در ابتدا در تعریف نقطه کانونی باید گفت که اساسا نقطه ای که در یک سالن یا اتاق در نگاه اول مورد توجه واقع می شود و میتواند تاثیر خلق و خویی یا تاثیر احساسی داشته باشند را میگویند.برای مثال قرار دادن شومینه ای چوبی در طراحی داخلی ویلا یا قرار دادن کتابخانه ای شیشه در میان سالن میتواند هویتی خاص را در سالن خانه شما تعریف کند.

برخلاف تعریف های گذشته ، نقطه کانونی یک آپارتمان یا ویلا حتما نباید المانی بزرگ باشد چرا که این کانون بر اساس کیفیت بصری المان ها تعریف میشود و میتواند حتی دارای ارزانترین قیمت ولی ارزش بصری بالای در طراحی داخلی ساختمان باشد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی آپارتمان 100 متری

همان طور که در قسمت بالا در طراحی دکوراسیون داخلی اشاره شد ، نقطه کانونی یکی از اساس ترین بخش های طراحی داخلی است . این نقطه اولین دید بصری از یک محیط را برای چشم بیننده ایجاد میکند و تاثیرگذاری آن در ذهن مخاطب بسیار زیاد است.

برای شروع طراحی داخلی، ویژگی ها را برجسته کنید!

همان طور که اشاره کردیم باید به نقاط کانونی اهمیت بدهید . در ادامه رایج ترین این نقاط را در طراحی داخلی اشاره میکنیم :

1-استفاده از پنجره های بلند : انتخابی فوق العاده به عنوان نقطه کانونی است چرا که زیبایی بصری دیدن مناظر و ویو عالی از مواردی است که توجه ها را به سرعت جلب کند .

2-شومینه : به خصوص شومینه چوبی و ذغالی که هنگامی که روشن است ، هماهنگی خوبی با دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن دارد.همچنین با استفاده از لوازم و اکسسوری های هنری این نقطه میتواند نقطه کانونی خوبی ایجاد کند.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ایرانی

طراحی شومینه در دکوراسیون داخلی

3-کتابخانه و کمد ها نیز میتوانند در دکوراسیون داخلی جلوه خوبی داشته باشند.

4-سقف های کاذب و گچ بری های خاص : در طراحی داخلی آپارتمان ها ، میتوانید نورپردازی مناسب و خاصی از طریق این سقف های کاذب داشته باشید.

5-استفاده از تک دیوار : میتوان در طراحی داخلی با استفاده از یک دیوار دارای متریال یا پترن خاص ، دیوار را به عنوان نقطه مورد توجه قرار بدهید.

6-آثار هنری : استفاده از آثار هنری با اندازه بزرگ که قابل توجه باشد نیز در این بحث استفاده میشود.

7-آشپزخانه : طراحی آشپزخانه آپارتمان ها با استفاده از المان ها و رنگ های مدرن ، مانند جزیره و … میتواند نقطه کانونی باشد.

برای انتخاب نقطه کانونی در آپارتمان خود باید این موضوع را توجه کنید که نباید بیشتر از یک نقطه داشته باشید و همچنین نورپردازی نقطه کانونی را میتوانید بیشتر کنید.

در آخر به این نکته اشاره باید اشاره کرد که برای داشتن دکوراسیون داخلی مدرن و خاص خانه ، با تیم مهندسین مشاور دژار تماس بگیرید.