طراحی باغ ویلا
27
ژانویه

طراحی باغ ویلا 1000 متری

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری باید اصول و قوانین زیادی را رعایت کنیم و با توجه به متراژی که داریم به طراحی نمای داخلی و خارجی بپردازیم، برای طراحی باغ باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم؛

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با دژار 02126458051

   تماس با ما

طراحی باغ ویلا دماوند
طراحی و اجرا ویلا دماوند توسط گروه مهندسین دژار (Unlimited Villa)

نوع خاک مناسب برای طراحی باغ ویلا

برای فضای خارجی ویلا باید از انرژی های دینامیک و استاتیک استفاده شود. این مواردی که گفته شد برای زیر سازی نیاز های مختلفی دارند، خاک هایی که برای محوطه باغ استفاده می شوند باید مناسب با آب و هوای آن منطقه انتخاب شود

علاوه براین باید نوع گیاهی که قصد دارید بکارید با خاک سازگاری داشته باشد تا بتواند در آن شرایط رشد خوبی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : طراحی باغ ویلا ساده و مدرن

انواع مصالح ساختمانی برای ایجاد محوطه:

در حال حاضر کشور ما در زمینه ساختمان سازی رشد بسزایی دارد ولی با این وجود باید در انتخاب نوع مصالح در طراحی ویلا خیلی دقت کنیم و عواملی از جمله: زیبایی محوطه و کیفیت مصالح که در برابر هر شرایطی استحکام داشته باشد را در نظر بگیریم.

مقاله پیشنهادی تیم دژار : طراحی ویلا لوکس و مدرن

طراحی باغ ویلا 1000 متری

نوع مصالحی که برای محوطه سازی استفاده می شود با مصالح ساختمان فرق دارد بنابراین بهتر است برای انتخاب مصالح اطلاعات زیادی داشته باشید.

ایجاد المان ها در محوطه سازی

بعد از اینکه طراحی ویلا مدرن را انجام دادید ، براساس فضای بیرونی باقی مانده باید آلاچیق یا استخر یا برکه طراحی کنید.

ایجاد نهر:

در گذشته تا کنون بین باغ های ویلایی نهر یا استخر ایجاد شده است که باعث شده ویلا فضای خیلی متفاوتی داشته باشد و در آن آرامش خاصی داشته باشید، پس با توجه به متراژی که در طراحی ویلا دارید می توانید از این المان در محوطه باغ خود استفاده کنید.

طراحی لنداسکیپ ویلا

کف سازی در محوطه باغ:

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری اگر قسمتی از محوطه باغ کف سازی شود زیبایی چشم نوازی در آن به وجود می آید علاوه بر این برای جدا کردن قسمت های باغ می توانید ازکف سازی استفاده کنید.

ایجاد روشنایی در محوطه سازی:

برای طراحی ویلای لوکس و زیبا بهتر است از انواع مختلف روشنایی استفاده کنید زیرا روشنایی در شب نمای بسیار زیبایی به باغ می دهد، روشنایی در محوطه باغ می تواند هر جایی قرار بگیرد شما می توانید آن را کنار باغچه و قسمت رفت و آمد قرار بدهید.

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری زیبا و شیک لازم است کار های زیر را انجام بدهید؛

مسیر رفت و آمد به شکل مار پیچ

باید بین باغ مسیر رفت و آمد را کف سازی کنید، این کار برای طراحی ویلا مدرن بسیار جالب است و با راه رفتن روی آن چشم مسیر خاصی را دنبال می کند و احساس غافل گیری دارد، معمولأ باغچه را جایی می گذارند که اشخاص هنگام ورود آن را نبینند و بعد از اینکه مسیری را طی کردند با دیدن آن حس غافلگیری داشته باشند.

علاوه براین می توانید در مسیر رفت و آمد تعدادی درخت بکارید و زیبایی ویلای خود را دو چندان کنید، ایده های مختلفی برای این کار وجود دارد که هر کدام به نحوی زیبایی خاصی را به باغ ویلا می دهند.

مفاله پیشنهادی : محوطه سازی ویلا و طراحی فضای سبز

نمونه ای از این ایده ها به صورت زیر می باشد؛

  • گاهی بین باغ مسیری را با چوب می سازند به گونه ای که چندین لوور را در کنار یک دیگر قرار می دهند و مسیر طولانی را ایجاد می کنند این ایده بسیار جالب و زیبا می باشد.
  • بعضی طراحان برای راه ها و مسیر ها قسمتی را به شکل شطرنجی در می آورند این ایده علاوه بر این که مسیر باغ را مشخص می کند بلکه باعث هیجان می شود و اشخاص دوست دارند زود تر مسیر را پیدا کنند.

پهنا و مسیر باغ باید با دقت طراحی شود:

مسیر رفت و آمدی که قصد دارید ایجاد کنید باید طبق اصول باشد به گونه ای که پهنای آن باید طوری باشد که دو شخص هیکلی در کنار یک دیگر روی آن راه بروند.

مسیر های بتنی؛

سعی کنید مسیر رفت و آمد باغ را به صورت بتنی درست کنید زیرا عمر بیشتری دارند و زیبایی خاصی را به ویلا باغ می دهند.

برای ایجاد و طراحی ویلا مدرن مراحل زیر در نظر گرفته می شود؛

طراحی بنا ویلا در باغ 1000 متری

طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا بر اساس عملکردی که دارد طراحی می شود و از وسایل و فناوری های جدید در همه قسمت های ویلا استفاده می شود، در نمای ویلا های مدرن از شیشه و بتن و آهن استفاده می کنند ولی نمای ساده طرف دار زیادی در بین مردم دارد.

طراحی فضای سبز باغ ویلا

کارکرد:

قبل از اینکه به طراحی ویلا مدرن بپردازید باید عملکرد آن را بسنجید، به همه جوانب و نکات در طراحی اهمیت بدهید زیرا ویلا باید طبق سلیقه و خواسته مشتری طراحی بشود و هر چیزی باید بر اساس یک هدف به کار رفته باشد.

استفاده از آلاچیق در باغ ویلا 1000 متری

رنگ ویلا:

کسانی که قصد دارند ویلا مدرن یا ویلا دوبلکس داشته باشند باید بیشتر از رنگ های خاکستری استفاده کنند و رنگ های پاستلی را به کار نبرند، تا آن جایی که ممکن است همه رنگ ها باید با یکدیگر هم خوانی داشته باشند علاوه بر این رنگ های محوطه خارجی باید با داخل ویلا دوبلکس خود مکمل باشند.

فضای خصوصی و عمومی در داخل و خارج ویلا:

طراح باید برای در طراحی ویلا فضاهای داخلی و خارجی ویلا قسمت خصوصی و عمومی را در نظر بگیرد مثلأ در فضای داخلی ویلا طبقه بالا در طراحی ویلا دوبلکس باید اتاق خواب و سرویس بهداشتی قرار بگیرد ودر طبقه پایین بیشتر قسمت های عمومی مثل اتاق پذیرایی و آشپز خانه طراحی بشود.

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری ایده های بسیار جالبی وجود دارد که زیبایی باغ را دو برابر می کند از جمله؛

  • قسمتی از آن را برای پاسیو طراحی کنید که بتوانید گل های خود را در آن نگهداری کنید.
  • در باغ های کوچک استفاده از هاموک ایده خیلی خوبی برای استراحت است.
  • سعی کنید دیوار ها را کوتاه بسازید و بر روی آن شلف نصب کنید تا بتوانید روشنایی و دیگر وسایل تزیینی را روی آن قرار بدهید.
  • روی دیوار گیاهان رونده بکارید.
  • برای دیوار ها از رنگ سفید استفاده کنید زیرا این رنگ باعث می شود محیط بزرگ تر نشان داده بشود.
  • سعی کنید بیشتر از گیاهان گلدانی استفاده کنید.
  • در داخل باغ از مبل های رنگی استفاده کنید.
الاچیق مدرن در باغ ویلا 1000 متری