ساخت ویلا در شمال به سبک مدرن
11
دسامبر

ساخت ویلا در شمال ،نکات و اصول برای شروع ساخت!

شاید شما هم یکی از هزاران افرادی باشید، که تمایل به ساخت ویلا در شمال داشته و به همین دلیل می خواهید اطلاعات بیش تری در رابطه با طراحی ویلا مدرن به دست بیاورید. احتمالا گزینه های شما ساخت ویلا در شمال یا ساخت خانه در شمال بوده است و در نهایت ویلا را انتخاب کرده اید. ساخت ویلا دارای هزینه های بالاتری بوده و باید سرمایه ی اولیه ی خود را افزایش دهید. در ادامه هزینه های ساخت ویلا و روند ساخت ویلا را بیان می کنیم، با ما همراه باشید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

هزینه های پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

بعضی از هزینه های ساخت ویلا مختص به شهر یا منطقه ای خاص نبوده و برای تمامی ویلاها یکسان است. به طور مثال هزینه ی نقشه برداری از زمین ویلا ساحلی یا جنگلی و هزینه ی اخذ مجوز ساخت در تمامی ویلاها وجود داشته و تقریبا قیمت یکسانی دارند. دو مورد نام برده شده یکی از اصلی ترین هزینه های ساخت ویلا است و باید قبل از هر کاری این دو مرحله را به انجام برسانید.

مراحل بعدی که دارای هزینه های کم و زیادی هم هستند، شامل انجام کارهای مهندسی و اقدام به طراحی پلان (پلان چیست؟ ) و طراحی ویلا می شود. در رابطه با طراحی پلان توصیه می کنیم حتما با هزینه های مالک تناسب داشته و بدون مشورت با وی طرحی را در نظر نداشته باشید. بعد از این مرحله هم باید اقدامات ساخت و ساز را شروع کرده و بخش های مختلف ساختمان را بسازید.

طراحی ویلا مدرن

مراحل و روند ساخت ویلا

بعد از سفت کاری و نازک کاری نوبت به نصب تاسیسات و دیگر لوازم جانبی رسیده که این مرحله هم دارای هزینه های خاص خود می باشد. به طور مثال در ویلا سازی ساخت استخر، وان، فضای سبز، نما، شیروانی و….کامل دلخواه بوده و هیچ اجباری بر وجود آن ها نیست. در صورتی که می خواهید تا حد چشم گیری از هزینه های خود کم کنید، می توانید این چنین بخش هایی را نادیده بگیرید.

البته لازم به ذکر است، معمولا طراحی ویلا مدرن تمامی امکانات رفاهی را در نظر گرفته است و موارد نام برده شده را دارا می باشند. بررسی هزینه های ساخت ویلا در شمال به این دلیل لازم می باشد، که قبل از شروع کار اطلاعات مناسبی داشته و با آگاهی کامل اقدام کرده و شرایط لازم را محیا سازید.

ساخت ویلا شمال در زمین های شیب دار

همان طور که در مقاله قبلی درباره ساخت ویلا در زمین شیب دار صحبت کردیم ، می دانیم اکثر زمین های شمال کشور دارای درصد خاصی شیب بوده و در دامنه ی کوه واقع شده است؛ به همین دلیل لازم می دانیم اطلاعات مهمی در این رابطه به شما عزیزان بدهیم. شیب دار بودن زمین یکی از عامل هایی است که در همان ابتدای ساخت ویلا تاثیر خواهد داشت. در زمان نقشه برداری از زمین شیب دار باید یک تیم مهندسی بسیار ماهر داشته باشید تا بتواند با وجود مقدار شیب موجود، ساخت ویلا را به انجام برساند.

از مهم ترین مواردی که باید در ساخت ویلا در شمال به علت شیب دار بودن زمین رعایت کرد، این است که مصالح با تراکم بالایی را استفاده کرده و ساختمان را نه تنها برای نیروهای زلزله و باران بلکه برای نیروی باد هم مقاوم کرد. در صورتی که در محل هایی با نوسانات باد شدید هستید، به میزان تراکم مصالح  توجه بالایی داشته باشید، چرا که اگر بیش از حد مجاز متراکم باشد، کیفیت هوای داخلی ویلا مناسب نخواهد بود.

همان طور که مشاهده کردید، ساخت ویلا در شمال دارای نکات بسیار ریزی می باشد، که تنها مهندس های باتجربه و ماهر از پس آن برمی آیند. از دیگر مواردی که در ساخت ویلا و زمین های شمال باید مورد توجه قرار گیرد، می توان به زمین های توریستی اشاره کرد. ممکن است شما زمین مورد نظر را از بین مناطق روستایی و معمولی انتخاب کرده که دارای قیمت بالایی هم نیستند.

این در حالی است که اگر در ابتدا زمین مورد نظر خود را در بین مناطق توریستی پیدا کنید، با وجود این که دارای قیمت بالاتری خواهد بود، اما در نهایت و آخر کار ارزش ویلای شما چند برابر می شود. در صورتی که مالک اصلی نبوده و فقط قصد ساخت و فروش ویلا را دارید، توصیه می کنیم حتما در زمین های ترویستی اقدام به ساخت کنید چرا که بهتر به فروش می رسد.

ویژگی های طراحی نمای ویلا در مناطق مرطوب

یکی از مهم ترین بخش های طراحی و ساخت ویلا ، نمای داخلی و خارجی آن بوده که نیاز به رعایت نکات خاصی دارد. همان طور که می دانید نما بخش بصری سازه است و همیشه در معرض دید می باشد؛ به شما توصیه می کنیم حتما بخش نما را جدی گرفته و برای ساخت آن طبق اصول مهندسی اقدام کنید. یکی از نکات نام برده شده این است، که طراحی نمای داخلی سازه با نمای خارجی آن تناسب داشته و از یک رنگ و یک نوع مصالح خاص استفاده شود. در واقع برای طراحی و ساخت نما ویلا مدرن خود باید از تیم معماری حرفه ای و متخصص در این کار کمک بگیرید.

ساخت ویلا کلاسیک

ست بودن یا هماهنگ بودن نماهای ویلا سبب زیبایی آن شده و طرفداران بیش تری خواهد داشت. از دیگر نکات مهم می توان به مصالح مرغوب برای ساخت نمای خارجی اشاره داشت. نماهای خارجی در معرض باران و باد قرار گرفته و در صورتی که از مصالح نامرغوب و درجه 3 ساخته شده باشند، اصلا مقاومت لازم را نداشته و بعد از مدت بسیار کوتاهی خراب خواهد شد.

در کل برای ساخت ویلا در مناطق مرطوب مانند شمال کشور ، حتما باید از مصالح متناسب با منطقه استفاده نمود.

هزینه های تعمیر و ساخت مجدد نما باعث می شود استفاده از مصالح مرغوب در همان ابتدای ساخت ویلا بهترین کار ممکن باشد.

نکات مهم اجرایی ساخت ویلا در مناطق شمالی ایران

در این بخش باید نکات و ریزه کاری های مختص به ساخت ویلا در مناطق جنگلی را بیان کرده و در ابتدا لازم است بگوییم به نور پردازی ساختمان توجه بالایی داشته باشد. در طراحی ویلاهای مدرن از پنجره های بلند و بزرگ استفاده شده که علاوه بر زیبایی خاصی که به فضا می بخشد، نورگیر هم بوده و سبب روشن شدن داخل ویلا می شود. از دیگر نکات مورد توجه در ساخت ویلا در شمال می توان به رنگ داخلی ویلا اشاره داشت.

بعضی از رنگ ها می توانند فضا را بزرگ تر نشان داده و برعکس بعضی دیگر از رنگ ها سبب کوچیک تر شدن فضا می شوند. رنگ های روشن آن دسته از رنگ هایی هستند که خاصیت بزرگ سازی فضا را داشته و رنگ های تیره رنگ هایی می باشند، که فضا را محدود و کوچک می کنند. در این چنین موارد هم دقت بالایی داشته باشید.

سبک در طراحی ویلا در مناطق شمالی ایران

 تعیین نوع سبک در ساخت ویلا روی هزینه های آن تأثیر بسزایی دارد، مثلا سبک مدرن با سبک کلاسیک تفاوت خیلی زیادی دارد، در سبک کلاسیک به دلیل ستون های بلند و مجسمه های گچی همچنین نورپردازی خیلی زیاد باید هزینه بسیاری را پرداخت کنید.

ممکن است هزینه های ساخت ویلا در شمال گاهی از برآوردی که انجام شده است خارج شود و کارفرما آن را نیمه کاره رها کند  بنابراین باید به هزینه های ناخواسته توجه زیادی کنید.

 باتوجه به مراحلی که گفتیم باید برای هر کدام از آن ها هزینه ای را در نظر بگیرید.

 در واقع ساخت یک ویلا یا ساخت یک خانه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اصلی ‌ترین تفاوت آن ها در نوع سقف یا طراحی به کار رفته در آن است، همچنین مصالحی که استفاده می شود با دیگر نقاط فرق دارد.