طراحی ویلا LSF
09
نوامبر

ساخت ویلا به روش LSF

همان طور که همه می دانیم امروزه ساخت ویلاها بسیار پرطرفدار شده و تعداد افراد زیادی تمایل به ساخت ویلا دارند، به همین دلیل هم باید قبل از شروع ساخت، اطلاعات مفیدی در این رابطه داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم درباره ساخت ویلا به روش lsf بحث کنیم و شما را با این روش مدرن آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

اینفوگرافیک ساخت ویلا LSF

در ابتدا لازم است بگوییم برای این که بتوانیم سازه ای همانند ویلا را بسازیم، باید علاوه بر تجربه،  دانش طراحی ویلا مدرن را هم داشته باشیم. هر روز مصالح جدید و روش های جدیدی به روی کار آمده و نمی توان با تجربات قبلی خود به کار ادامه داد. روش های جدید به دلیل فواید بسیاری که دارند، از روش های قدیمی بهتر بوده و به طبع هم دارای طرفداران بیش تری هستند. برای این که بتوانیم طبق روش های جدید طراحی ویلا و پروژه ها را اجرا کنیم، باید درباره آن دانش اولیه را داشته باشیم.

مراحل اولیه ساخت ویلا به روش lsf

مطالعه و بررسی محیط اولیه و شناسایی شرایط اقلیمی، به دست آوردن اطلاعات، عکس برداری از محل مد نظر و همچنین ارائه ی طرح اولیه به کارفرما و….از موارد مهم و اجرایی هر پروژه ای بوده و برای ساخت ویلا به روش lsf هم باید اعمال شود. در ادامه ی این مراحل شاهد تحویل نقشه اجرایی به پیمان کار هستیم و لازم به ذکر است در آن نقشه ها باید تمامی جزئیات هم بیان شده باشد.

روش lsf چیست ؟

اگر بخواهیم اطلاعات مختصری را در رابطه با این روش به شما عزیزان بدهیم، می توانیم بگوییم یکی از روش های مدرن اجرای سازه است، که برای اولین بار در کانادا مورد استفاده قرار گرفت و با چند سال پیشرفت توانست در سال 1990 در تمام دنیا شناخته شود. در کشور ایران هم در سال 1385 اولین کارخانه ساخت این سیستم افتتاح گردید. ماهیت اصلی این سیستم مقاطع فولادی جدار نازک می باشد. اگر در رابطه با فولاد اطلاعاتی داشته باشید، می دانید که مقاطع فولادی در برابر نیروی کششی مقاومت بالایی داشته و می توانند همراه با نیرو کشش یافته اما مجدد به حالت اولیه ی خود برگردند.

در همین ابتدا به شما توصیه میکنیم با توجه به قدیمی شدن روش LSF و وجود ضعف هایی در این روش ، از روش های جدید و متود روز برای طراحی و ساخت ویلای خود استفاده کنید . برای مشاوره با تیم ما تماس بگیرید.

طراحی ویلا پیش ساخته

این ویژگی فولاد سبب شده است برای مقاوم سازی ساختمان بسیار مفید و پرکاربرد باشد. در روش lsf هم از قطعات فولادی استفاده شده تا بتواند عملکردی بسیار عالی داشته باشد. پس همان طور که مشخص است، در طراحی ویلا و ساخت ویلا به روش lsf می توان انتظار داشت سازه مقاومت خوبی در برابر نیروی زلزله و دیگر نیروها داشته باشد. مقاطع فولادی در واقع فلز سرد نورد شده می باشد، که بهره گیری از ورقه های گالوانیزه شکل دهی می شوند.

با مزایای مقاطع فولادی در روش lsf آشنا شوید

  • تمامی مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا به روش lsf قابل بازیافت می باشند.
  • قطعات فولادی در برابر هر خطری مانند خوردگی یا ایجاد ترک مقاومت بسیار بالایی دارند.
  • قطعات فولادی به کار رفته شده در روش lsf حداقل 60 درصد سبک تر از دیگر مصالح موجود در بازار هستند. اگر در رابطه با این موارد آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که تمامی مهندسین تلاش بر ساخت و تولید سازه ای دارند، که بسیار سبک بوده و با توجه به مقاومت بالایی که دارد، اما دارای وزنی سبک باشد. به همین دلیل سازه های فولادی موجود در سیستم lsf به دلیل وزن سبکی که دارند، بسیار مقاوم بوده و توانایی بالایی برای تحمل بار زلزله دارند.

در ساخت ویلا به روش lsf باید چه نکاتی را رعایت کرد

  • در ساخت ویلا علاوه بر کسب دانش اولیه که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، باید به مناسب بودن محیط و همچنین خواسته های کارفرما هم دقت کرد. از نکات مهم دیگری که باید حتما مورد توجه قرار گیرد می توان به هواشناسی محیط اشاره داشت.
  • باید در طراحی ویلا مدرن بین فضاهای داخلی و خارجی ویلا تناسب قابل قبولی وجود داشته باشد.
  • در رنگ های داخلی و خارجی ساختمان و تمامی بخش ها مانند اتاق ها و آشپزخانه و…تناسب و هماهنگی لازم وجود داشته باشد. برای این مورد لازم به ذکر است، که اگر شما اقدام به ساخت ویلا کنید، می توانید رنگ را طبق میل خود انتخاب کرده و اجرا کنید. این در حالی است، که اگر اقدام به خرید ویلای از پیش ساخته کنید، انتخاب رنگ دیگر به نظر شما بستگی نخواهد داشت.
  • در طراحی ویلا مدرن برای پنجره ها و همچنین درب ها باید دقت بسیاری داشت، علت این است که موارد نام برده شده بایستی با نمای ساختمان کاملا هماهنگ و یکسان باشند. زمانی که این نکته را اجرا کنید، ساختمان شما دارای جذابیت بیش تری خواهد بود.
  • برای ساخت ویلا به بهترین شکل ممکن می توانید از آپشن هایی مانند فضای سبز، آلاچیق، استخر، آبنما، پارکینک و…. استفاده کرده و طرح ویلایی بی نقص و مجهز به تمامی امکانات رفاهی را طراحی کنید.

موارد مهمی که در ساخت ویلا به روش lsf باید رعایت شود، به همین چند مورد ختم نشده و می توان به عوارض زمین، دسترسی ها، بادهای غالب، عقب نشینی ها، قوانین و مقررات حاکم بر ساخت در آن منطقه و همچنین ساختمان همسایه های دیگر اشاره کرد. البته این موارد بیش تر بوده و برای اجرا باید به تمامی آن ها دقت کنید، اما در این مقاله فضای کافی برای بیان تمامی آن ها وجود ندارد.

ال اس اف در ایران

باتوجه به بیان تمامی مطالب بالا ساخت ویلا به روش lsf بسیار مفید و کاربردی است، پس در ایران هم مرکز برای این سیستم ساخته شده و هدف آن پیشرفت ساختمان های در حال ساخت می باشد و این سیستم در طراحی ویلا مدرن در حال گسترش است.

طراحی ویلا در شمال

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که ساخت ویلا lsf به کمک قطعات فولادی انجام می گیرد و برای مقاومت در برابر زلزله یا هر نیروی جانبی وارد بر ساختمان مفید بوده و جوابگو می باشد. از مزیت های بسیار مهم ساخت ویلا به روش lsf می توان به سبک بودن آن اشاره داشت که سبب شده است، این سیستم بیش تر از هر مصالح دیگر کارآیی داشته و مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع در برهه کنونی و رشد قیمت های نجومی در ساخت و ساز ، برای آنکه طراحی و ساخت ویلای خود را به ارزانترین شکل ممکن و با مقاومت و قدمت مورد قبول بسازید ، ما روش ساخت ویلا lsf را به شما پیشنهاد میکنیم.

ساخت ویلا lsf

طراحی ویلا lsf یا طراحی ویلا مدرن؟

باید این را در نظر داشته باشید که در طراحی و ساخت ویلا lsf ، محدودیت در طراحی وجود دارد و اگر خواستار ویلای خاص و اختصاصی خود هستید ما طراحی ویلا مدرن را به شما پیشنهاد میدهیم.

برای مشاوره با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.