نکات ساخت ویلای کوچک
16
مارس

ساخت ویلای کوچک ،نکاتی که در روند ساخت باید بدانید!

ساخت ویلای کوچک طرفداران بیشماری دارد چرا که فضای کمتری را اشغال کرده و برای انواع محیط ها مناسب می باشد. داشتن ویلای مدرن کوچک موضوعی است که اکثریت جامعه به آن علاقه داشته و بیشتر افراد تمایل به داشتن یک ویلا در مناطق شمالی کشور دارد. البته می توانید ویلا را در هر منطقه ای بسازید برای نمونه کنار دریا، جنگل یا می توانید در باغ خود یک ویلا مدرن کوچک و بسیار زیبا احداث کنید.

از مشاوره تا طراحی و اجرا ویلا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

نمونه ساخت ویلا کوچک

مزایا ساخت ویلا کوچک را بدانید

  • از مهم ترین مزایا ساخت ویلا در زمین های کوچک آن می توان به قیمت مناسب نمونه ویلاهای کوچک اشاره کرد. ویلاهایی که در متراژ کم ساخته می شوند می توانند همان امکانات ویلاهای بزرگ را داشته باشند و تنها تفاوت آن ها متراژ خواهد بود که اگر طبق نظر معمار ساخته شود مساحت آن اصلا مهم نخواهد بود چرا که معمار از تمام مناطق ویلا نهایت استفاده را خواهد برد.
  • مزیت بعدی ویلای کوچک این است که مخصوص قشر خاصی از جامعه نمی باشد و بیشتر مردم می توانند با توجه به سرمایه خود شروع به ساخت ویلا کنند. بنابراین نیاز به سرمایه گذاری هنگفت ندارد و با مبلغ کمی می توان ساخت آن را شروع کرد.
  • ساخت ویلای کوچک یک سرمایه گذاری عالی به حساب می آید چرا که قیمت املاک در ایران روزانه افزایش یافته و ساخت ملکی مانند ویلا یک سرمایه خوب محسوب می شود. این موضوع باعث شده تعداد ویلاها در سراسر ایران مخصوصا در نواحی شمالی افزایش یابد و مردم به جای سرمایه گذاری در بانک ها که متاسفانه شاهد بی ارزش شدن سرمایه خود هستند مبلغ زیادی از پول خود را صرف ساخت ویلا کنند و به نحوی جلو بی ارزش شدن سرمایه خود را بگیرند.
ویلای مدرن کوچک

مراحل ساخت و طراحی ویلای کوچک

  • مرحله اول :  در اولین مرحله در ساخت ویلای کوچک باید مبلغی که قصد ساخت ویلای کوچک با آن را دارید تعیین کرده و برای برآورد قیمت ها از معمار کمک بگیرید. معمار تجربه لازم را داشته و تا حدود زیادی به شما کمک خواهد کرد و شما عزیزان را در جریان قیمت های روز کشور قرار می دهد. یکی از مواردی که نیاز به برآورد قیمت دارد هزینه های مربوط به مصالح می باشد. برای خرید مصالح به سراغ مراکزی بروید که محصول را با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می نمایند.

ضمن اینکه برای ساخت ویلا از سه سبک معروف استفاده می شود که هر کدام از این سبک ها بر قیمت نهایی ویلا تاثیرگذار است. این سه مدل طراحی عبارتند از طراحی ویلا مدرن، طراحی ویلای لوکس و طراحی ویلای کلاسیک، برای سبک لوکس حتی اگر ویلا در متراژ پایین ساخته شود هزینه بسیار زیادی نیاز است اما دو سبک دیگر یعنی طراحی ویلای مدرن و طراحی ویلای کلاسیک را می توان با هزینه های کم تری پیاده کرد. این سبک ها در طراحی نما ویلا نیز تاثیر گذار است.

مهمترین هزینه در ساخت ویلا مدرن

همچنین مهم ترین هزینه در ساخت ویلا کوچک مربوط به خرید زمین است و اگر زمین ندارید باید مبلغی را برای تهیه زمین در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که هزینه های ساخت ویلا باید با برنامه ریزی و دقت بالایی تخمین زده شود.

  • مرحله دوم : این مرحله مربوط به خرید زمین است. در گام دوم اگر زمین ندارید باید یک زمین کوچک برای ویلا خود خریداری کنید. برای ساخت ویلای کوچک نیازی به خرید زمین های بزرگ ندارید چرا که مبلغ زیادی از سرمایه شما از بین می رود و همینطور برای فضای اطراف ویلا باید مبلغ بیشتری صرف زیباسازی شود.
  • مرحله سوم : این مرحله مربوط به مراحل اجرایی است. پس از تعیین یکی از طراحی های مدرن، لوکس و کلاسیک و همینطور برآورد هزینه ها و رجوع به یک معمار و خرید زمین، وارد فاز اجرایی می شوید. البته پیش از مرحله اجرایی مجوز لازم را کسب می کنید که این روند کسب مجوز با راهنمایی معمار در کم ترین زمان اتفاق می افتد.

همه مواردی که در بالا اشاره شد را انجام دهید تا کاملا در طراحی ویلا و ساخت ویلای کوچک موفق شوید.

نمونه ساخت ویلاهای کوچک

نقشی که معمار در ساخت ویلای کوچک ایفا می کند :

یکی از ارکان اصلی در روند ساخت و طراحی ویلای کوچک، معماران هستند و نقش تعیین کننده ای دارند. طراحی ویلا و طراحی نما مهمترین اساس ساخت آن است و اگر به درستی انجام نشود سرمایه زیادی از صاحب ملک از بین می رود.

در طراحی و ساخت ویلا معمار باید از تمام فضا موجود در زمین به درستی استفاده کند و اجازه پرتی در هیچ نقطه ای از ملک را ندهد. قطعا داشتن ایده های ناب و زیباسازی با کمترین هزینه باعث ایجاد یک اثر بی نظیر می شود. معمار در تمام مراحل نظارت داشته و از اصلی ترین دلایل موفقیت آمیز بودن ساخت ویلا است به همین دلیل برای ساختن ویلاهای کوچک به سراغ  معمارانی بروید که کارهای زیبایی انجام داده اند و با ایده های خود ویلا شما را خاص کرده و به آن جلوه شاهکاری می بخشند.

ایده هایی زیبا در محوطه سازی ساخت ویلای کوچک

یکی از ایده هایی که در وهله اول به یاد همه ما می افتد ایجاد فضاهاس سبز بیشتر در داخل و خارج از ویلا است. هر چقدر از طبیعت در طراحی ویلا مدرن بهره برد ملک زیباتر می شود. ایجاد باغچه های چشم نواز باعث طراوت روح شده و احساس عالی به انسان ها می بخشد. نیازی نیست برای ساخت باغچه یا درخت کاری هزینه های زیادی صرف شود و می توان با کم ترین هزینه زیباترین آثار را ایجاد کرد.

ضمن اینکه می توانید در طراحی ویلا مدرن میتوانید یک فضا زیبا و ساده برای کودکان ایجاد کنید تا آن ها از بودن در ویلا لذت ببرند برای مثال قرار دادن سرسره و تاب باعث خوشحالی کودکان شده و ساعت های زیادی آن ها را مشغول می کند.

از آنجایی که بیشتر ایرانی ها به غذاهای کباب شده علاقه دارند تعبیه یک باربیکیو ایده خوبی محسوب می شود و از همه مهمتر هزینه کمی برای ساخت آن نیاز است و برای ویلاها یک مزیت عالی به حساب می آید. باربیکیو انواع مختلفی دارد که عبارتند از  باربیکیو دیواری، ذغالی، گازی و … که می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. در تصویر زیر یک باربیکیو دیواری زیبا قرار داده شده است.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 6 میانگین: 3.8]