دکوراسیون داخلی لاکچری
20
ژانویه

دکوراسیون داخلی لاکچری

در این مقاله قصد داریم در رابطه با دکوراسیون داخلی لاکچری بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانید بخش داخلی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل توصیه می کنیم  برای چیدمان دکوراسیون آن از طراحی داخلی مدرن استفاده کنید.

  مشاوره ، طراحی داخلی و اجرا ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.  

تماس با ما

نکات اجرایی در طراحی دکوراسیون لاکچری

در ابتدا لازم به ذکر است که استفاده از هنر چیدمان دکوراسیون در طراحی داخلی، بسته به نوع کاربرد ساختمان متفاوت است. اولین نکته ای که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری باید رعایت کنیم، این است که طراحی داخلی انجام شده طبق کاربرد آن ساختمان باشد. به طور مثال طراحی ساختمان اداری با طراحی یک ساختمان مسکونی کاملا متفاوت بوده و نمی توان از یک طرح ثابت برای دو کاربرد جدا استفاده کرد. در صورتی که طرح اجرایی با توجه به هدف ساختمان نباشد، مانع انجام فعالیت افراد شده و کاربردی نیست.

طراحی داخلی مدرن

در ادامه لازم به ذکر است در طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری باید به زیبایی و حس خوب آن فضا هم توجه داشته باشیم. به عبارتی دیگر سعی کنید طرح شما حس خوبی به افراد ساکن در آن ساختمان انتقال دهد. بعضی از طرح های دکوراسیون  داخلی به دلیل شلوغی بیش از حد ازار دهنده بوده و به طور غیرمستقیم برروی افراد تاثیر منفی دارند.

رنگ دکوراسیون داخلی لاکچری

بعد از این که طرح اولیه با توجه به هدف و کاربرد شما طراحی شد، باید برای خرید مبلمان و پرده اقدام کرد. از طرفی رنگ دیوارها و سقف در تعیین رنگ مبلمان تاثیر دارد. در حالت کلی سعی کنید، رنگ وسایل و رنگ فضای داخلی مشابه باشند و ترکیبی زیبا را ایجاد کنند. شما می توانید با استفاده از مجلات روز دنیا رنگ مناسب خود را انتخاب کرده و طبق آن برای خرید مبلمان و دیگر وسایل اقدام کنید. توصیه می کنیم در صورت نیاز رنگ داخلی فضا را تغییر دهید که در نهایت کاملا راضی باشید.

نوع کاربرد فضا و طراحی دکوراسیون لاکچری

همان طور که در ابتدا ذکر شد، طراحی داخلی با توجه به کاربرد مد نظر شما متفاوت است. به طور مثال اگر کاربرد فضا رسمی باشد، به شما توصیه می کنیم کف پوش و پرده ها را از یک طرح و رنگ انتخاب کنید. در حالت کلی سعی بر این داشته باشید که، وسایل موجود در یک فضای رسمی کاملا مشابه هم بوده و از یک طرح و نقش باشند؛ در این صورت و با رعایت این نکته طراحی دکوراسیون داخلی شما رسمی به نظر می آید و در جهت کاربرد شما طراحی می شود.

آشپزخانه و طراحی داخلی

همان طور که می دانید بخش آشپزخانه در ساختمان هایی با کاربرد مسکونی ارزش بالایی داشته و به عبارتی قلب منزل به حساب می آید؛ به همین دلیل باید در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بیش تر از هر بخش دیگری دقت کنید. این روزها طراحی داخلی مدرن آشپزخانه به شکل جزیره بسیار پرطرفدار بوده و زیبایی خاصی به منزل شما هدیه می دهد. به شما توصیه می کنیم در صورت امکان از طرح های لاکچری استفاده کرده و با ایجاد تغییراتی فضای زندگی خود را زیباتر کنید.

دکوراسیون داخلی لاکچری و طراحی داخلی اتاق خواب ها

همان طور که همه می دانیم اتاق خواب ها برای استراحت و آرامش افراد ساکن در منزل طراحی شده و نباید طراحی آن بسیار شلوغ باشد. توصیه می کنیم برای طراحی داخلی اتاق خواب ها از طرح های ساده و شیک استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب ابتدا باید یک تخت مناسب را جای دهید و بعد برای میز مطالعه و نور پردازی آن اقدام کنید. نور پردازی یکی از مهم ترین معیارهای طراحی است و نباید از آن غافل شد.

دکوراسیون داخلی لاکچری

در طراحی اتاق خواب می توانید از یک پرده زیبا استفاده کرده و با کنار زدن آن نور طبیعی را فضا هدیه دهید. لازم به ذکر است که شما می توانید هر طرحی را برای اتاق خواب خود در نظر گرفته و طبق سلیقه ی خود آن را تزیین کنید؛ اما همان طور که در سطرهای بالاتر هم اشاره شد، از طرح های بسیار شلوغ که مانع استراحت شما شوند، پرهیز کنید. یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب وسایل دکوراسیون داخلی لاکچری رعایت کنیم، این است که نوع پارچه مبلمان و پرده قابل شست و شو باشد و به راحتی تعویض شوند؛ مورد ذکر شده علاوه بر این که می تواند زیبایی دکوراسیون شما را به امری همیشگی تبدیل کند، بلکه سبب تمیزی و پاکیزگی منزل شما می شوند. همان طور که می دانید قابلیت شست و شو پارچه رو مبلی و وسایل دیگر بسیار کاربردی است.

برآورد هزینه های مصرفی در دکوراسیون داخلی

در ابتدا قبل از این که برای طراحی داخلی اقدام کنید، باید به کمک طراح ماهری برآورد هزینه های مصرفی را انجام دهید. به شما توصیه می کنیم طبق بودجه ای که دارید برای هر یک از موارد اقدام کرده و در صورتی که با کمبود سرمایه ی اولیه روبه رو هستید، می توانید از طراحی های سبک تر و کم هزینه تر استفاده کنید. در حالت کلی برآورد هزینه یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید قبل از طراحی انجام دهید؛ علت مهم بودن برآورد هزینه این است که بدانید چه میزان سرمایه ی اولیه نیاز دارید.

توصیه می کنیم برای برآورد هزینه های مصرفی مبالغ اولیه را بالاتر حساب کنید، چرا که با افزایش قیمت ها به سرمایه اولیه بیش تری نیاز داشته و اگر از قبل برای آن آماده نباشید، کار طراحی دکوراسیون نیمه تمام باقی می ماند. در نهایت لازم به ذکر است که می توانید با هر بودجه ای طرحی زیبایی برای دکوراسیون داخلی خود در نظر گرفته و از طراحی داخلی مدرن بهره مند شوید. به شما توصیه می کنیم کمک از یک معمار ماهر را در اولیت خود قرار داده و به طور خود سرانه اقدامی نکنید.

در نهایت به شما توصیه می کنیم برای طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری از طرح های ساده و شیک استفاده کنید و بی دلیل فضای داخلی را شلوغ نکنید. از طرفی نوع کاربرد ساختمان شما بسیار مهم بوده و نباید از آن غافل شد.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]