دکوراسیون داخلی pvc
20
ژوئن

تاثیرات استفاده از دکوراسیون داخلی PVC بر فضای معماری

طراحی دکوراسیون داخلی نوعی از معماری بوده که به بازآفرینی محیط می پردازد، به نوعی که علاوه بر جذابیت بتواند فضایی کاربردی را خلق کند. همان گونه که اطلاع دارید یکی از مباحثی که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، دکوراسیون داخلی خانه و منازل در معماری بوده که می تواند هویت، نیاز و خواسته مخاطبانش را در غالب یک ساختمان مسکونی، تجاری یا اداری را با نوع دکوراتیو خود نمایانگر کند.دکوراسیون داخلی pvc از انواع آن است که در ادامه به آن میپردازیم.

از نقطه نظر تعاریف نوین، طراحی دکوراسیون داخلی را می توان یک پیوند بین معماری و دکوراسیون سازی دانست. چرا که از طرفی با سازه و تمامی اجزا بکار گرفته شده در آن مرتبط است و از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای درونی تاکید می کند. الگو و متریال های مختلفی توسط طراحان این هنر به کار گرفته شده که یکی از نمونه های مطرح آن طراحی دکوراسیون داخلی PVC است.

بنا به نظریه کارشناسان دکوراسیون سازی امروزه در ارتباط مستقیم با خصوصیات روحی و روانی افراد قرار دارد. از این رو برای دستیابی به یک طرح مناسب، بایستی خصوصیات رفتاری انسان ها در فضای داخلی و زیستی، اعم از خصوصی و عمومی مورد توجه قرار داد. به همین منظور می توان گفت که طراح هنگام دکوراسیون سازی فضای داخلی با دو مقوله کاربرد محیط و تاثیر روانی آن سروکار دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی یک حرفه و صنعت نو در دنیا:

امروزه به همان میزان که طراحی دکوراسیون داخلی منزل در ساختمان ها پر اهمیت است، کیفیت مصالح به کار گرفته شده و نوع دکوراسیون داخلی آن ها در دکوراتیو نیز می تواند، امری پر اهمیت به حساب بیاید. از همین رو در سال های اخیر دکوراسیون داخلی به عنوان یک حرفه و هنر در صنعت ساختمان سازی دنیا شناخته می شود.

امروزه متریال های متفاوتی در این جهت مورد استفاده قرار گرفته اند که یکی از شاخص ترین نمونه های آن طراحی دکوراسیون داخلی PVC بوده و به دلیل خصوصیات برجسته و منحصر به فردی که دارد مورد استقبال افراد بی شماری قرار گرفته است.

ویژگی های هنر صنعت طراحی دکوراسیون داخلی PVC

همان گونه که می دانید در سال های اخیر زندگی های آپارتمان نشینی و دور بودن از طبیعت به وفور تاثیرات فراوانی را در روحیه انسان ها گذاشته است. طراحی داخلی و استفاده از صنعت طراحی دکوراسیون داخلی PVC پدیده ای نوین در معماری و دکوراسیون داخلی بوده که بهره گیری از آن علاوه بر افزودن زیبایی محل سکونت، دارای خواص متعدد روانشناختی و درمانی می باشد.

طراحی داخلی خانه pvc

پی وی سی را می توان نوعی پلاستیک فشرده دانست که به 2 صورت سخت و منعطف تولید می شود. صاحب نظران این نوع از محصولات را یکی از ارزشمند ترین فراورده های صنایع پتروشیمی می دانند که با روکش های متنوع ونیل لمینیت شده اند. کارخانه هایی که این محصول را تولید می کنند برای هر چه زیبا تر شدن آن، از انواع طرح های زیبای سنگ نیز بهره گیری کرده اند. از همین رو به این محصولات دیوار پوش های سنگ مصنوعی هم گفته می شود.

از خصوصیات برجسته طراحی دکوراسیون داخلی PVC می توان به عدم خوردگی پس از سال ها استفاده در طراحی داخلی، پایداری صدرصدی در برابر عواملی همچون رطوبت، پایداری در مقابل مواد شیمیایی، دوام بالا در برابر حرارت 85 درجه سانتی گراد، عدم اشتعال پذیری هنگام آتش سوزی، وزن کم نسبت به متریال های مشابه، انعطاف پذیری بالا، عایق حرارت سرما و گرما، عایق صوتی و در نهایت قابلیت شستوشو با مواد شوینده متفاوت اشاره کرد.

در صورتی که کارفرما قصد بازسازی داخلی این محصول را داشته باشد، قادر است در کمترین زمان و به سادگی نسبت به این امر اقدام کند. این نوع از دیوار پوش ها را می توان بر روی هر سطحی اجرا کرد و نیازی به زیر سازی در آن وجود ندارد. در صورتی که برای طراحی سازه خود از دکوراسیون داخلی PVC بهره گیری کنید، به دلیل وزن پایین، این محصول می تواند به میزان قابل توجهی از بار مرده ساختمان شما بکاهد.

تنوع و کارایی بالا طراحی دکوراسیون داخلی PVC:

یکی از رویکردهای جدید در ساختمان سازی، معماری داخلی و توجه به تزئینات است که در شیوه مدرن تلاش می کند تا نمود هایی از معماری اصیل را با الگوهای نوین تلفیق کند. پیشرفت فناوری به سبب تسهیل در یکسری از مسائل تاسیساتی و اجرایی از یک سو و تنوع و کارایی بالا در فرآورده های عرضه شده، زمینه مساعد و کارآمدی را در سطح جامعه برای استفاده از این محصولات به وجود آورده است.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل

این موضوع دلیلی شده که پرداختن به دکوراسیون داخلی خانه را جزو لاینفک عرصه های معماری در جهان امروزی دانست. در این میان کارخانه های تولید مصالح دکوراسیون داخلی PVC تلاش دارند، که در جهت بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها برای فعالیت های روزمره انسانی گام بردارند. از این رو نسبت به تولید محصولاتی کارآمد با کاربری های متنوع در این عرصه قدم گذاسته اند. از جمله شاخص ترین نوع این کاربری ها شامل:

  • سقف کاذب PVC:

سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی PVC به شکل چند لایه تولید می شود. در این نوع از سقف های کاذب ابتدا باید نقشه بخش مورد نظر تهیه شده، سپس پنل های پی وی سی توسط نصاب جایگذاری شوند. این نوع از سقف ها علاوه بر استحکام بالا، فضای مورد نظر را عایق کرده و زیبایی آن را دو چندان می کند.

این متریال در دکوراسیون داخلی آپارتمان ها و منازل در مقابل عوامل جوی همچون رطوبت مقاوت بسیار بالایی دارد، از همین رو بهترین گزینه برای استفاده در مناطق مرطوبی است که نمی توان از هر متریالی برای پوشش سقف استفاده کرد.

  • دیوار کوب PVC:
استفاده از pvc در خانه

یکی دیگر از عمده کاربرد های این متریال استفاده به عنوان دیوار کوب در طراحی دکوراسیون داخلی و فضاهای مختلفی همچون ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی می باشد. در صورتی که از این نوع دیوار کوب در ساختمان خود استفاده کنید، علاوه بر تنوع رنگ و طرح، ساختمان شما را در برابر عواملی همچون نفوذ حشرات مصون نگه می دارد.

برای نصب این دیوار کوب بر خلاف دیگر انواع آن هیچ نیازی به زیر سازی وجود ندارد. از همین رو می تواند مخارج ساخت یا بازسازی ساختمان شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  • کف پوش PVC:
دکوراسیون داخلی pvc

این نوع از متریال ها را می توان نسل جدیدی از مصالح ساختمانی در نظر گرفت که کمترین اختلاف را نسبت به پارکت و لمینت دارند و در عین حال از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است. این نوع از کف پوش ها را می توان به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز در فضاهای مختلف ساختمان مورد استفاده قرار داد.