10 ایده دکوراسیون داخلی home office
06
ژوئن

دکوراسیون داخلی ، ۱۰ ایده برای دکوراسیون داخلی home office

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به دکوراسیون داخلی home office است. اگر در این باره اطلاعات زیادی ندارید و می خواهید بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید.

همانند طراحی نما که زیر مجموعه هایی دارد، دکوراسیون داخلی نیز دارای سبک های متفاوتی است. هر یک از این سبک ها ویژگی خاصی دارند این ویژگی ها وجه تمایز میان آن هاست. دکوراسیون داخلی home office یکی از انواع دکوراسیونی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

دکوراسیون داخلی home office

دکوراسیون داخلی home office به چه نوع دکوراسیونی گفته می شود؟

اگر به نام آن دقت کنید می توانید کاربرد آن را نیز بفهمید که به معنای دفتر خانگی می باشد. این نوع از دکوراسیون داخلی مناسب آن دسته از اشخاص است که می خواهند گوشه ای از منزل خود را به کار اختصاص دهند. از آن جایی که بسیاری از مشاغل امروزی در بستر اینترنت شکل گرفته اند و به مکان خاصی برای اداره ی آن نیاز ندارند، در نتیجه به راحتی و در کوچک ترین مکان نیز می توان به کسب و کار ادامه داد. از همین رو عده ی زیادی تصمیم می گیرند تا برای کار خود در محیط منزل دفتری درست کنند، طراحان برای تحقق بخشیدن به این هدف دکوراسیون متفاوتی را طراحی کرده اند که به home office شناخته می شوند.

برای دکوراسیون داخلی home office چه عناصری را می توان به کار برد؟

جالب است بدانید که هیچ قانون خاصی برای این که بگوئیم چه وسایلی باید در این نوع از دکوراسیون داخلی آپارتمان به کار رفته شود وجود ندارد، دلیل آن این است که کسب و کارها با هم تفاوت دارند، علاوه بر آن سلیقه ی هر شخص می تواند با دیگری متفاوت باشد. از این موضوع می توان نتیجه گرفت که هر کس هر آن چه که نیاز داشته یا به آن علاقه دارد می تواند در محیط کار خود قرار دهد. اما به طور کلی می توان از وسایل وعناصری که در ادامه ذکر می کنی برای این نوع از دکوراسیون استفاده کرد.

  • استفاده از گلدان برای محیط کار:

به کار بردن گل و گیاه نه تنها در محیط کار بلکه در هر محیط دیگری می تواند موجب نشاط و سرزندگی شود. گاهی دفتر کاری که شخص برای خود درست کرده است فضای اضافی زیادی ندارد در این صورت می توان از گل های مینیاتوری که رشد چندانی ندارند و یا گل های کاکتوس که فضای بسیار کمی را به خود اختصاص می دهند استفاده کرد.این طرح معمولا در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می شود.

  • استفاده از اکسسوری ها برای دکوراسیون داخلی محیط کار:

اکسسوری یکی دیگر از پیشنهاداتی است که می توان برای محیط کار استفاده کرد. هر کس بنا بر شغلی که برگزیده است می تواند ماکت یا اشیائی مرتبط با کار خود را روی میز قرار دهد. به طور مثال قلمدان، استندهای مختلف، قاب عکس و… از بهترین وسایلی هستند که برای تمامی مشاغل قابل استفاده می باشند. در صورتی که در اطراف میزکار دیواری وجود دارد که چیزی روی آن نصب نیست حتی عکس های فانتزی یا قاب عکس های مینیاتوری نیز می توان به کار برد. از دیگر گزینه هایی که به عنوان اکسسوری به شمار نمی آید اما جلوه ی زیبایی دارد ساعت است، ساعت را بسته به سلیقه ی فرد هم می توان رومیزی و هم دیواری انتخاب کرد.

  • استفاده از کتاب برای محیط کار:

عده ی زیادی هستند که ما بین کار استراحت می کنند یا به مطالعه می پردازند. اگر کارفرمائی دارید که به مطالعه علاقه دارد حتما دکوراسیون داخلی home office او را به گونه ای طراحی کنید که قسمتی برای کتابخانه ای کوچک داشته باشد. با این کار علاوه بر اینکه به علایق کارفرما توجه داشته اید در محیط کار نیز جلوه ی جدیدی به وجود آورده اید.

  • استفاده از مبلمان برای محیط کار:

مبلمان در هر محیطی لازم است گاهی شخص از کار خسته شده و می خواهد ساعاتی را روی کاناپه به استراحت بپردازد، پس بد نیست اگر گوشه ای را به کاناپه اختصاص داد. بسته به سلیقه ی کارفرما می توان هر مبلی را خریداری کرد اما مبل راحتی بهتر از سایر گزینه هاست.

برای دکوراسیون داخلی home office چه میزان باید هزینه کرد؟

نمی توان برای دکوراسیون داخلی home office میزان مبلغ مشخصی را ذکر کرد زیرا عوامل زیادی وجود دارند که روی این موضوع تاثیر مستقیم خواهند داشت. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وسعت کار:

هر چه دکوراسیون داخلی home office وسعت بیشتری داشته باشد مصالح بیشتری باید برای آن به کار برد که این موضوع تاثیر مستقیمی روی افزایش هزینه ها خواهد داشت.

  • عناصر اضافی به کار رفته شده:

منظور از عناصر اضافی فاکتورهایی مثل کتابخانه است که علاوه بر دفتر کار طراحی و اجرا می شود. در صورتی که چنین مواردی به دکوراسیون داخلی home office اضافه شود باید هزینه ی بیشتری پرداخت کرد.

  • مصالح استفاده شده:

برای اجرای این نوع از دکوراسیون آپارتمان می توان از مصالح مختلفی مثل ام دی اف استفاده کرد، مسلما قیمت هر یک از این مصالح با دیگری تفاوت دارد. هر چه جنس مرغوب تر باشد در افزایش قیمت تاثیر خواهد داشت.

  • دستمزد:

مهندسی که دکوراسیون داخلی home office را طراحی می کند هزینه ای جدا از کسی که آن را اجرا می کند از کارفرما دریافت می کند، پس باید مبلغی را برای این دستمزد هر یک از آن ها در نظر گرفت. مسلما هر چه کار حرفه ای تر باشد هزینه ی دریافتی نیز بیشتر است.

دکوراسیون داخلی مدرن home office

چه رنگ هایی برای دکوراسیون داخلی آپارتمان مناسب تر است؟

این موضوع کاملا به سلیقه ی کارفرما بستگی دارد، اما اگر او انتخاب رنگ را به عهده ی خود طراح گذاشته باشد، طراح می تواند از روانشناسی رنگ ها برای این محیط استفاده کند. رنگ سفید در صدر جدول رنگ ها برای محیط های کاری قرار دارد زیرا آرمش خاصی را به محیط القا می کند. اما به جز رنگ سفید می توان از ترکیب چند رنگ شاد نیز استفاده کرد، این ترکیب رنگ کمک می کند تا ذهن خلاقیت بیشتری داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی مدرن به سبک ایتالیا

در ادامه 10 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و خاص در دکوراسیون داخلی home office برای شما آماده کرده ایم.

دکوراسیون داخلی دفتر در منزل
دکوراسیون داخلی Home office
home office modern design

از اینکه مثل همیشه مقاله ی ما را با حوصله مطالعه کردید نهایت تشکر را داریم امیدواریم مفید واقع شده باشد.