دکوراسیون داخلی خانه کوچک متری
04
جولای

نمونه ترند های طراحی دکوراسیون داخلی 30 متری

در این بخش به دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک و خانه های کوچک میپردازیم،چه کل ساختمان شما کوچک باشد و یا در حال تحقیق در مورد ایده های یک دکوراسیون داخلی خانه 30 متری هستید ، مجموعه ای بزرگ از ترفندها در طراحی فضاهای کوچک وجود دارند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. اگر خانه یا اتاق کوچکی دارید ، فوایدی را که این فضاهای کوچک می تواند به شما ارائه دهد را به یاد داشته باشید.

در حقیقت این متراژ در آپارتمان می تواند كمترین میزان هدر رفت انرژی را به دنبال داشته باشد و به نوعی برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. از آنجا که به سیستم های خنک کننده و گرم کننده نیاز دارد و علاوه بر آن نیاز به شست و شو و تمیزی کمتری خواهد داشت، می توان گفت که این نوع از فضاها در واقع می تواند بر خلاف تصور افراد مطلوب تر هم باشد.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

استراتژی طراحی اولیه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک

انعطاف پذیری و تطبیق پذیری دو مؤلفه بسیار مهم و اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری هستند. قبل از هر کاری به فضای داخلی خانه خود فکر کنید. یک فضایی با متراژ پایین هرچند جزو بخش های فرعی منزل شما هم باشد، باید احساس کنترل و نظم را در بر بگیرد، تا شما بتوانید حداکثر بهره گیری را از فضای ممکن در دکوراسیون داخلی ببرید. توانایی کار و بازی کودکان شما در فضای مورد نظر به طور مؤثر بسیار مهم است.

به جای مبارزه با آن ، روی مزایای فضای کوچکتر خود تمرکز کنید. از مفاهیم مطلوب موجود در کلیه فضاهای کوچک مانند دلپذیری ، امنیت ، صمیمیت ، جذابیت و کارایی حداکثر استفاده را ببرید.  به دنبال فضای اضافی مانند زیر یک سقف شیب دار بگردید و راه هایی برای استفاده از این گنجینه های کوچکتر پیدا کنید.

برنامه ریزی اولیه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری:

برنامه ریزی همیشه یک عامل مهم در طراحی داخلی است ، اما در فضاهای کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای این کار بهتر است پیش از هر چیزی بودجه خود را تعیین کنید. پیش نمایش این اطلاعات قبل از شروع طراحی برای فضای کوچکتر ، می تواند موفقیت شما را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری تضمین کند.

روشنایی در طراحی دکوراسیون

به حداکثر رساندن نور و جریان هوا کلید اساسی طراحی یک فضای داخلی با متراژ پایین است. به گفته بلانش گارسیا:

“نورپردازی جزو یکی از عناصر بسیار مهم در طراحی داخلی است. زیرا در یک فضایی با متراژ پایین، وجود سایه ها می توانند موجب کوچک تر جلوه دادن فضای اتاق مورد نظر شوند. در همچین شرایطی شما می توانید از چندین منبع نوری متفاوت استفاده کنید. منابع نوری همچون لوستر، شید، لامپ های ال ای دی، هالوژن و لامپ سقفی را در زوایای مختلف استفاده کنید. “

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی سال 2020

نور بازتابنده:

تغییرات نسبتاً ساده می توانند در افزایش نور محیط کمک شایانی به شما کند. به عنوان مثال متریال هایی همچون فلز، شیشه، چوب جلا و چرم در تولید لوازمی نظیر مبلمان و وسایل تزئینی، همه نشان دهنده بهبود نور و روشنایی در فضا هستند.

تعداد منابع نوری خود را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری افزایش داده و آنها را در نزدیکی دیوارها قرار دهید تا بتوانند درخشش ناشی از منبع نوری را منعکس کنند. در چنین فضاهایی بهتر است از نور های خیره کننده تا حد امکان جلوگیری کنید. برای این کار لوستر بهترین گزینه به شمار می آید.

از آینه ها برای تقویت روشنایی در فضا و بازتاب نور بهره گیری کنید. برای این کار می توانید یک آینه بزرگ را روبروی پنجره اصلی خانه خود قرار داده تا به بهترین شکل نور طبیعی روز را روی دیوار مقابل خود منعکس کند.

طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی خانه کوچک :

دکوراسیون داخلی آپارتمان 30 متری

از جمله عوامل مهم در چیدمان فضاهایی با متراژ پایین، تناسب اندازه فضا با سایز متعلقات موجود در آن است ، که باید متعادل باشند. هنگام انتخاب این لوازم، مبلمانی را برای محیط خانه خود انتخاب کنید که دو کاره هستند. به عنوان مثال نیمکت های اطراف میز ناهار خوری می تواند تعداد صندلی بیشتری را نسبت به صندلی های تک نفره فراهم کند و در مقابل فضای کمتری را اشغال خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی : 10 ایده دکوراسیون داخلی خانه 40 متری

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری سعی کنید تا حد ممکن از اغتشاش بصری فضا کاسته و لوازم غیر ضروری را کنار بگذارید. برای این کار می توانید، از روش هایی برای خنثی کردن این اغتشاشات استفاده کنید. به عنوان مثال از میز یا نیمکت هایی بهره گیری کنید که یک باکس نگهدارنده در خود جای داده اند. با این کار می توانید لوازم اضافی خود را در آن پنهان کنید.

انتخاب رنگ:

هنگام تزئین دکوراسیون داخلی خانه 30 متری همیشه به سادگی در طرح و رنگ توجه کنید. در واقع سادگی می تواند بین دکوراسیون داخلی و اتاق وحدت بصری ایجاد کند، بدون اینکه فضا به هم ریخته و بسته به نظر برسد. همان گونه که عنوان شد یکی از مهم ترین روش ها در تعادل ، سازگاری سطوح موجود در فضا بوده و دومین راه تعادل در رنگهاست.

برای این کار بهتر است که یکی از دیوار های خانه خود را با استفاده از یک رنگ جسورانه طراحی کنید و دیگر دیوار ها را به رنگ خنثی در بیاورید. در واقع بیش تر دیوار ها باید به رنگ خنثی باشند، تا بتوانند حجم محیط را بزرگ تر جلوه دهند. استفاده از رنگ های سردی همچون آبی و سبز می تواند در این زمینه کمک شایانی به شما کند.

عناصر ساختاری در دکوراسیون داخلی آپارتمان

اگر بتوانید بر اساس بودجه خود تغییرات ساختاری نسبتاً ساده ای را در فضای مورد نظر ایجاد کنید، می توانید اتاق کوچک خود را بزرگ تر از چیزی که در واقعیت وجود دارد جلوه دهید، به عنوان مثال:

  • درها: حذف یا تعویض درها می تواند باعث افزایش نور و جریان هوا در اتاقهای کوچک شود.
  • از بین بردن تمام یا بخشی از دیوار: به عنوان مثال می توانید دیوار بین اتاق خواب و حمام خود را به شکل کامل برداشته و یک دیوار شیشه ای را جایگزین آن کنید.
  • دیوارهای متحرک: در واقع منظور از دیوار متحرک ایجاد یک دیوار کشویی، ایجاد بخشی از اتاق خانواده به یک اتاق مهمان یا دفتر کار است. با طراحی دیوار متحرک می توان نیاز به حریم شخصی را با میل به باز بودن فضا در کنار هم به شکل متعادل حفظ کرد.
  • سقف بلند: سقف ها یکی از موثر ترین عناصر در زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی خانه 30 متری هستند. تا حد ممکن سعی کنید سقف خود را بلندتر جلوه دهید و کمترین استفاده را از آویز های تزئینی همچون لوستر های بلند ببرید.