دکوراسیون داخلی 2018 مدرن
23
ژوئن

انواع چینش در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن ۲۰۱۸

تجریه لذت بخش زندگی دلنشین با طراحی دکوراسیون داخلی مدرن 2018 ، همان گونه که می دانید تمامی انسان ها ذاتاً به دنبال تغییر و نو شدن در همه مراحل زندگی خود هستند و با گذشت زمان همواره سلیقه ها نیز تغییر پیدا می کند. در این میان بخشی از افراد به دنبال ایده های جدید و به اصطلاح امروزی بوده و نمی خواهند سبک های قدیمی و ایده های کلاسیک را در دکوراسیون داخلی منزل خود به کار ببرند.

بر این اساس می توان گفت یکی از عناصری در منازل که افراد پیوسته در حال تغییر آن هستند، چیدمان دکوراسیون محل سکونت شان است. این موضوع یکی از کارهایی است که اشخاص متفاوت به ویژه بانوان به آن علاقه زیادی دارند. امروزه می توان با بکار گیری تکنولوژی و طراحی های مدرن این امر را امکان پذیر کرد. دکوراسیون داخلی مدرن 2018 را می توان یکی از ایده های خلاقانه میان تمامی طراحی ها دانست.

مشاوره ، طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ! با تیم مهندسین دژار تماس بگیرید.

تماس با ما

دکوراسیون داخلی مدرن 2018

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

یکی از سبک هایی که در دکوراسیون داخلی طی سال های اخیر در جوامع مختلف بشری مورد توجه قرار گرفت و به یک باره فراگیر شد، این شیوه از طراحی است. در حالت کلی می توان گفت هر چیزی که به شکل نوین و خارج از حالت متعارف و مرسوم قدیمی ارائه شود، در دسته سبک مدرن قرار می گیرد. این شیوه نو و بدیع می تواند در هر زمینه، تخصص و صنعتی به ویژه در وادی هنر صورت پذیرد.

از جمله کاربرد های این سبک را می توان در زمینه هایی همچون معماری و طراحی داخلی که در دسته هنر قرار دارد، مشاهد کرد. یکی از اصول اولیه ای که در این سبک از معماری و در هر زمینه دیگری مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از خطوط ساده و بی پیرایه، تاکید آن بر عملکرد گرایی، اجتناب از تزیینات زیاد و حذف عناصر غیر ضروری می باشد.

دکوراسیون داخلی مدرن 2018

بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده از سبک معماری دکوراسیون داخلی مدرن 2018 بیش از اندازه ساده و در عین حال خشن است. اما در حقیقت اگر بتوان طراحی درستی را در غالب سبک مدرن اجرا کرد، علاوه بر زیبایی می توانید القا کننده حس آرامش و سادگی در محیط زندگی خود باشد. علاوه بر آن این سبک با نهایت بهره گیری از فضا و استفاده از ترفند هایی خاص محیط زندگی شما را بزرگ تر جلوه می دهد.

مهم ترین نکات برای دستیابی به دکوراسیون داخلی مدرن 2018

  • هنر نو گرایی:

معماران مدرنیست در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن ، نظریه سنتی واقع گرایانه را کنار گذاشته و در این زمینه تصمیم به ایجاد طرحی مدرن، ظریف و پر نشاط گرفته اند. در این بخش از معماری می توان گفت که جوهره هنر کوبیسم و فاویزم ماهیت دیدگاه مدرنیست اولیه، یک واکنش به سنت های قدیمی و رشد جامعه صنعتی است.

مقاله پیشنهادی : ترند های دکوراسیون داخلی 2020

  • دیوار های بی رنگ:

پس از استفاده مداوم طی ده ها از کاغذ دیواری و نقاشی که در سبک ویکتوریا بسیار مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه در دکوراسیون داخلی خانه ، هنرمندان مدرنیست رو به سمت دیوار های ساده و بی طرح و رنگ آورده اند و معتقدند که با این کار آرامش موجود در فضا دو چندان خواهد شد.

  • خطوط متمرکز:

در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی مدرن 2018 را در طراحی فضای منزل خود دارید، یکی از ایده هایی که این سبک از ساختمان سازی به آن پایبند است، بهره گیری از خطوط ساده در دکوراسیون سازی می باشد. خطوط افقی و عمودی قوی در سبک مدرن باید در عناصری همچون مبلمان و دکوراتیو تکرار شوند. در این نوع از منازل معمولا از ستون های استوانه ای بهره گیری شده که استفاده چرخشی از بتن مستحکم را به نمایش می گذارد.

  • فضای باز:

یکی از مهم ترین ضروریات طراحی محیط هایی به سبک مدرن، ایجاد فضاهای باز در آپارتمان است. ایجاد فضاهای باز در دکوراسیون داخلی آپارتمان و به هم پیوسته، با استفاده از عرصه های متفاوتی همچون اتاق نشیمن، آشپزخانه و ناهار خوری می تواند به شما کمک کند تا ساختار های غیر ضروری موجود در فضای داخل را کاهش داده و از هوای آزاد بیشترین بهره را ببرید.

طراحی نشیمن و پذیرایی در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان :

همان گونه که می دانید اتاق نشیمن در زندگی های آپارتمان نشینی امروزی، چندین کاربرد متفاوت دارد. در این سبک از معماری استفاده از نور گیری های طبیعی یکی از مهم ترین موضوعات به شمار می آید، به همین منظور پنجره ها را به صورت یک تکه و سرتاسری طراحی می کنند. علاوه بر آن استفاده از گچ بری های ساده و زاویه دار در این سبک یعنی طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بسیار رایج است.

در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی مدرن 2018 را در سر دارید، یکی دیگر از مواردی که باید رعایت کنید، انتخاب مبلمانی ساده در ترکیب با فضای نشیمن است. در حقیقت مبلمان باید با استفاده از رنگ های روشن و خنثی فضای شما را کامل تر کند. دکوری های خود را از نوع ساده انتخاب کنید و اجسام زینتی موجود در فضا را با فاصله از یکدیگر قرار دهید، تا فضای شما را به یک اتاق نشیمن مدرن تبدیل کند.

همان گونه که گفته شد، یکی از اصول اولیه این سبک از معماری بهره گیری از نور است. برای این کار می توانید از لوستر های سقفی ساده یا باکسی شکل استفاده کنید، تا نور حاصل از آن را ملایم تر جلوه دهد. علاوه بر آن انتخاب درست رنگ کفپوش اتاق نشیمن می تواند گویای سلیقه شما در مدرنیته بودن فضای اتاق باشد.

طراحی آشپزخانه در دکوراسیون داخلی 2018:

در اطراحی دکوراسیون داخلی مدرن از معماری اصولا برای طراحی فضاهای موجود در آشپزخانه از عناصر فلزی و استیل در دکوراسیون سازی استفاده می کنند. علاوه بر آن ترکیب رنگ بخش های متفاوتی در این فضا همچون کابینت، دیوار ها و سینک یکی دیگر از روش های طراحی آشپزخانه در دکوراسیون داخلی مدرن 2018 است.

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون داخلی مدرن به سبک ایتالیا

طراحی آشپزخانه دکوراسیون مدرن 2018

در این نوع از آشپزخانه ها بحث نورگیری یکی دیگر از عوامل مهم به حساب می آید. در واقع این عرصه معمولا با استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری ظاهر زیباتری به خود می گیرد و فضای موجود را بزرگ تر جلوه می دهد.

طراحی داخلی اتاق خواب

در طراحی دکوراسیون سازی مدرن یکی از عناصری که مهم ترین بخش از ساختمان را به خود اختصاص داده است، دکوراسیون سازی اتاق خواب می باشد. در این بخش از فضای داخلی می توانید با استفاده از رنگ مناسب و لوازم مدرن در محیط، اتاق خواب خود را به یک فضای مدرن و شیک تبدیل کنید. استفاده از لامپ های مدرن، مبلمان راحتی و به کارگیری تکنیک های درست چیدمان می تواند اتاقی مدرن را برای شما فراهم کند.